Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το να μιλάς για τη μουσική είναι σαν να χορεύεις για την αρχιτεκτονική.
Τρίτη, 16 Απριλίου

Δεν ξέρω τι συμβαίνει

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #156202 από tallica01 στις 12 Ιανουαρίου 2022, 5:59μμ

tallica01

μέλος από: 12/1/2022
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα. Να πω ότι δεν είχα ποτέ σχέση. Από μικρός μου άρεσαν οι γυναίκες και όλη μου η μέρα γυρνούσε γύρω από αυτό. Έβλεπα κοπέλες που μου αρέσουν τις σκεφτόμουνα στο σχολείο , τώρα σκέφτομαι στην σχολή κτλ. Γύρω στα 16-17 είδα ένα ενδιαφέρον για άντρες. Για το πέος βασικά το οποίο μου φάνηκε ωραιο για το υπόλοιπο σώμα η για σχέση όχι. Προσπάθησα να μην το σκέφτομαι και έφυγε απτό μυαλό μου. Τώρα στα 20 εδώ και κάποιο καιρό δεν ξέρω τι γίνεται. Έχω χάσει το ενδιαφέρον για τις γυναίκες. Βλέπω γυναικείο στήθος το οποία τις περισσότερες φορές δεν με καυλώνει ενώ τόσα χρόνια μου άρεσε. Το αντρικό τώρα όμως με καυλώνει. Το ίδιο και με το μουνι. Το θεωρούσα κάτι πολύ ωραίο αλλά τώρα ενώ το βλέπω και μου φαίνεται όμορφο δεν με καυλώνει. Το πέος με καυλώνει. Δεν έχω κανένα θέμα με το ότι μου αρέσουν και οι άντρες. Παλιά το χαρακτήρισα μια φάση και προσπάθησα να μην το σκέφτομαι αλλά τώρα το αποδέχομαι. Παρόλαυτα έχω μεγάλο θέμα με το ότι δεν με καυλώνει όπως πριν ένα γυναικείο σώμα. Τους τελευταίους μήνες που συμβαίνει αυτό είμαι ψιλοσκατα δεν ξέρω τι να κάνω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156211 από Vang στις 15 Ιανουαρίου 2022, 6:44πμ

Vang

Εικονίδιο
μέλος από: 30/8/2020
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Κατ'αρχάς να σου πω ότι είσαι ένα υπέροχο άτομο και όσα νιώθεις είναι φυσιολογικά, μην αγχώνεσαι! Είσαι νέος και ακόμα ψάχνεσαι μέσα σου! Δε θα κάτσω να σου βάλω κάποια ταμπέλα, αυτό που θα σ πω είναι να πειραματιστείς με άλλα άτομα για να δεις τι σε ελκύει στην πράξη. Θέλεις να πας με κοπέλα; πήγαινε! Θέλεις με ένα αγόρι; επίσης δοκίμασε το (με συναίνεση από το άλλο άτομο πάντοτε). Μπορεί να σου αρέσουν και τα δύο φύλα (ή όλα) ή κάποιο από αυτά παραπάνω. Η σεξουαλικότητα είναι ρευστή και ενίοτε μπορεί να περνάει από φάσεις.
Εγώ είμαι ένα γκέι άτομο που έχω αποδεχτεί πλήρως τον εαυτό μου πλέον. Μικρότερος βέβαια κόλλαγα στο κοινωνικό του θέματος και άφηνα πίσω τον εαυτό μου αλλά αφότου με έμαθα και με αποδέχτηκα και πήγα με αγόρια που με τράβαγαν επιτέλους καταστάλλαξα στο ποιος είμαι στη σεξουαλικότητα μου και ηρέμησα.
Η λύση δεν είναι να μην τα σκέφτεσαι όλα αυτά γιατί ποτέ δε θα νιώθεις καλά, κάτι θα λέιπει. Οπότε ξεκίνα να εξερευνάς με άλλα άτομα (είτε άντρες είτε γυναίκες, ότι σε καβλώνει στην παρούσα φάση σου) χωρίς ντροπές χωρίς ενοχές! Όλα είναι ωραία, στο κεφάλι μας τα μεγαλώνουμε επειδή η κοινωνία μας μαθαίνει ότι το "σωστό" είναι ένας ετεροκανονικός συντηρητικός μονόδρομος (ουάο τώρα το σκέφτηκα αυτό μπράβο μου). Στο χέρι σου όμως είναι οι επιλογές που κάνεις! Να είσαι ανοιχτόμυαλος και να γνωρίζεις ανοιχτόμυαλα άτομα και όλα θα πάνε καλά!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login