Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η ρουφιανιά σήμερα λέγεται καριέρα.
Τρίτη, 16 Απριλίου

Νομίζω πως ερωτεύτηκα τον καθηγητή μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #156463 από Stekan στις 10 Απριλίου 2022, 3:53μμ

Stekan

Εικονίδιο
μέλος από: 10/4/2022
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Γεια σας!Είμαι 18 ετών.Ανήκω στην κατεύθυνση των οικονομικών και έτσι αναγκαστικά κάνω και μαθήματα μαθηματικών.Ο καθηγητής που μου διδάσκει μαθηματικά στο φροντιστηρίο είναι πανέμορφος...τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.Είναι γλυκός,μικροδείχνει αρκετά,είναι 32 και ανύπαντρος.Δεν χορταίνω να τον κοιτάζω και η αλήθεια είναι πως με κοιτάει και αυτός κατά την διάρκεια του μαθήματος και ίσως πιο πολύ από τα υπόλοιπα παιδια.Μου μιλάει πολύ γλυκά και με πειράζει επίσης πολύ.(ΔΕΝ ειμαι της άποψης ότι λόγω αυτών που προανέφερα υπάρχει ανταπόκριση από τη μεριά του,αλλά ήθελα να τα θέσω στο κείμενο.)Το καλοκαίρι πρακτικά δεν θα είμαι μαθήτρια του.Απο τη μια υπάρχει ενα ελαφρυντικό.Απο την άλλη με σκοτώνει η σκέψη ότι δεν θα είναι πλέον καθηγητής μου,οπότε δεν θα έχω την πολυτέλεια να τον βλέπω σε καθημερινή βάση.Ξέρω πως δεν πρόκειται να δημιουργηθεί μια πετυχημένη σχέση ανάμεσα μας λόγω της μεγάλης ηλικιακής διαφοράς και πιθανών να αναζητάει κάτι σοβαρό,όπως επίσης και εγώ γενικά δεν αναζητώ να βρεθώ σε σχέση.Θα ήθελα όμως πολύ να συμβεί κάτι μεταξύ μας κάτι που θεωρώ σχεδόν ακατόρθωτο και όνειρο 'θερινής' νυχτός,αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να τον σκέφτομαι.Τι έχετε να πείτε;
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #156474 από lida στις 11 Απριλίου 2022, 12:42μμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν βλέπω πρόβλημα. Ενήλικοι είσαστε και οι δυο. Άμα γουστάρετε και οι δύο προχωρήστε. Δεν έχετε να δώσετε λογαριασμό σε κανέναν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156477 από Katee75 στις 12 Απριλίου 2022, 5:29πμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
Μου έρχονται τρεις πιθανότητες στο μυαλό.
1) Δεν κάνεις τίποτα.
2) Περνάς καλά μαζί του,χωρίς σχέση.
3) Αν προκύψει σχέση,το δοκιμάζεις και όπου βγει.

Εφόσον είσαι 18 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στα χαρτιά.Τωρα αν θεωρείς ότι το πρόβλημα που μπορεί να δημιουργήσει είναι πολύ μεγαλύτερο από τα πλεονεκτήματα, καλύτερα ή να περάσετε καλά 1-2 φορές ή να μην γίνει τίποτα.

Από εκεί και πέρα,εγώ θα πω ότι θα προτιμούσα να δοκιμάσω κάτι και να μην μου βγει,παρά να μην το δοκιμάσω καθόλου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156484 από lida στις 13 Απριλίου 2022, 6:06πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Katee75@12 Απριλίου 2022)
θα προτιμούσα να δοκιμάσω κάτι και να μην μου βγει, παρά να μην το δοκιμάσω καθόλου.

Ναι. Υπάρχει και παροιμία/γνωμικό:
Καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες, παρά για κάτι που δεν έκανες
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login