Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Νευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει παλάτια στην άμμο. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Θεμα με κεφαλι και στυση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #158772 από Ioannhs Papaspyrou στις 25 Ιουλίου 2022, 8:00πμ

Ioannhs Papaspyrou

Εικονίδιο
μέλος από: 5/7/2022
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Καλησπερα μελη του φτου.. ηθελα να γραψω αυτο το φόρουμ διοτι με προβληματίζει το θεμα με το κεφαλι οταν βρισκεται σε στυση.. οταν λοιπον το πεος μου ειναι σε στυση το κεφάλι δε βγαινει,το κρυβει το πετσακι,αλλα αν το τραβηξω λιγο βγαίνει το 1/3 απτο κεφαλι εξω,δηλαδη το κεφαλι και λιγο το γυρω γυρω απτο κεφαλι. Οταν το πεος μου ομως δε βρίσκεται σε στυση βγαινει κανονικοτατα το κεφαλι εξω χωρις κανενα θεμα.. ειναι καποιο προβλημα? Ή μηπως επειδη ειμαι παρθένος μου συμβαίνει αυτο? Υπάρχει καποιος που να εχει περασει το ιδιο θεμα με εμενα? Παρακαλώ βοηθηστε!!! Αποδεκτη σε οποιον βοηθήσει!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #158774 από alliotika στις 25 Ιουλίου 2022, 8:29πμ

alliotika

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/1/2020
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα Ιωάννη! Αρχικά να σε ρωτήσω πόσο χρονών είσαι; Αυτό που περιγράφεις μπορεί να συμβεί μέχρι κάποια ηλικία. Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω το εξής: Τι συμβαίνει αν ανοίξεις το κεφάλι όσο δεν έχεις στύση και μετά, όσο είναι ανοιχτό, φέρεις το πέος σου σε στύση;

Σε κάθε περίπτωση, ακούγεται ότι ίσως έχεις μία μικρή "φίμωση" η οποία όμως δεν αποτελεί ιατρικό πρόβλημα. Θα σου πρότεινα να επισκευθείς ένα γιατρό, και συγκεκριμένα έναν ανδρολόγο/ουρολόγο για να σε εξετάσει και να σε διαβεβαιώσει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Όπως θα σου υποδείξει και ο γιατρός, για να μπορέσεις να ανοίξεις το κεφάλι ακόμη και όταν το πέος σου βρίσκεται σε στύση, θα ήταν χρήσιμο να κάνεις κάποιες μικρές ασκήσεις "διατάσεων" στο πετσάκι σου. Κάθε φορά πριν αυνανιστείς, χωρίς να έχεις στύση, μπορείς να τραβάς ελαφρώς το δέρμα προς τα έξω (δηλαδή να κλείνεις το πετσάκι πολύ) και να βάζεις το δάχτυλό σου μέσα πιέζοντάς το ελαφρώς. Μετά, όταν έχεις στύση, να το ανοίγεις όσο φτάνει, χωρίς φυσικά να πονάς. Αυτό είναι επίσης κάτι που μπορείς να κάνεις στο μπάνιο. Μετά από μερικούς μήνες, θα παρατηρήσεις ότι το κεφάλι σου θα ανοίγει σταδιακά περισσότερο. Σε περίπτωση που το δέρμα σου είναι πολύ σφιχτό, ο γιατρός που θα σε εξετάσει μπορεί να σε συμβουλεύσει για άλλες επιλογές και θεραπευτικές λύσεις.

Αποδεκτή αν σε κάλυψα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #158776 από Ioannhs Papaspyrou στις 25 Ιουλίου 2022, 1:54μμ

Ioannhs Papaspyrou

Εικονίδιο
μέλος από: 5/7/2022
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Έγραψε:(alliotika@25 Ιουλίου 2022)
Καλησπέρα Ιωάννη! Αρχικά να σε ρωτήσω πόσο χρονών είσαι; Αυτό που περιγράφεις μπορεί να συμβεί μέχρι κάποια ηλικία. Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω το εξής: Τι συμβαίνει αν ανοίξεις το κεφάλι όσο δεν έχεις στύση και μετά, όσο είναι ανοιχτό, φέρεις το πέος σου σε στύση;

Σε κάθε περίπτωση, ακούγεται ότι ίσως έχεις μία μικρή "φίμωση" η οποία όμως δεν αποτελεί ιατρικό πρόβλημα. Θα σου πρότεινα να επισκευθείς ένα γιατρό, και συγκεκριμένα έναν ανδρολόγο/ουρολόγο για να σε εξετάσει και να σε διαβεβαιώσει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Όπως θα σου υποδείξει και ο γιατρός, για να μπορέσεις να ανοίξεις το κεφάλι ακόμη και όταν το πέος σου βρίσκεται σε στύση, θα ήταν χρήσιμο να κάνεις κάποιες μικρές ασκήσεις "διατάσεων" στο πετσάκι σου. Κάθε φορά πριν αυνανιστείς, χωρίς να έχεις στύση, μπορείς να τραβάς ελαφρώς το δέρμα προς τα έξω (δηλαδή να κλείνεις το πετσάκι πολύ) και να βάζεις το δάχτυλό σου μέσα πιέζοντάς το ελαφρώς. Μετά, όταν έχεις στύση, να το ανοίγεις όσο φτάνει, χωρίς φυσικά να πονάς. Αυτό είναι επίσης κάτι που μπορείς να κάνεις στο μπάνιο. Μετά από μερικούς μήνες, θα παρατηρήσεις ότι το κεφάλι σου θα ανοίγει σταδιακά περισσότερο. Σε περίπτωση που το δέρμα σου είναι πολύ σφιχτό, ο γιατρός που θα σε εξετάσει μπορεί να σε συμβουλεύσει για άλλες επιλογές και θεραπευτικές λύσεις.

Αποδεκτή αν σε κάλυψα!

Wraios aderfe se euxaristw polu,tha to dokimasw auto poy mou eipes... Eimai 15xronwn k den xerw an to pathainoun alloi sthn hlikia moy k fovamai na rwthsw,akoma gi auto pou les,exw skeftei na to dokimasw alla fovamai ligo,skeftomai naxw kai to petsaki travhgmeno monima pisw,alla pistevw thane ligo epipono..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #158787 από Spirakis14 στις 26 Ιουλίου 2022, 3:06πμ

Spirakis14

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2022
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Και εγω ακριβώς το ιδιο θεμα εχω και ειμαι 16,με ανησυχεί, και ντρέπομαι να το πω στους γονείς μου.. Παρακαλω βοηθήστε μας!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login