Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σήμερα θα έχεις μια έκπληξη.
Τρίτη, 16 Απριλίου

Στενη ακροπασθια, χρειάζεται περιτομή;;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #161923 από Ioannhs Papaspyrou στις 18 Οκτωβρίου 2022, 7:45πμ

Ioannhs Papaspyrou

Εικονίδιο
μέλος από: 5/7/2022
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Καλησπέρα μαγκες του φτου,θαθελα να σας ρωτήσω,εχω στενη ακροπασθια κ ευτυχως οχι φίμωση (βαση ενος άρθρου που διαβασα μπορουσα να ταυτιστώ απίστευτα πολυ) τέλος παντων, αγχώνομαι μονο και μονο που μπαινω στη σκεψη για περιτομη,θα χρειαστεί να κάνω; Ή με καποιες ασκησεις (πχ να ανεβω κατεβάζω το πετσακι με βαζελίνη) θα βοηθήθω?

Ειμαι 15!!
προφίλάλλα...˵quote˶
10
Μήνυμα #161930 από Panos888 στις 19 Οκτωβρίου 2022, 5:09πμ

Panos888

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2022
μηνύματα: 69 αποδεκτές 3

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε μου πήγαινε σε έναν γιατρό να το δει και να κάνει διάγνωση, ώστε να σου φύγει και το άγχος.

Ανάλογα με την περίπτωση μπορεί να ''τη γλυτώσεις'' με κάποια ειδική αλοιφή ή να χρειάζεται νυστέρι.

Από εδώ, μόνο θεωρητικά μπορούμε να μιλάμε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #161934 από Ioannhs Papaspyrou στις 19 Οκτωβρίου 2022, 9:51πμ

Ioannhs Papaspyrou

Εικονίδιο
μέλος από: 5/7/2022
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Panos888@19 Οκτωβρίου 2022)
Φίλε μου πήγαινε σε έναν γιατρό να το δει και να κάνει διάγνωση, ώστε να σου φύγει και το άγχος.

Ανάλογα με την περίπτωση μπορεί να ''τη γλυτώσεις'' με κάποια ειδική αλοιφή ή να χρειάζεται νυστέρι.

Από εδώ, μόνο θεωρητικά μπορούμε να μιλάμε.


Υπάρχει περίπτωση αν με τη πρωτη φορα μου"φυγει" και το πρόβλημα? Δηαλδη μετα απο κει να γινεται ευκολα και χωρις δυσκολια;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163135 από Llull στις 23 Ιανουαρίου 2023, 5:59μμ

Llull

Εικονίδιο
μέλος από: 23/11/2022
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Φίλε δεν ξέρω τι έκανες, πάντως καλό είναι να το συζητήσεις με τους γονείς σου και να πας σε ειδικό να σε εξετάσει. Δεν είναι κάτι, μιλάμε για 10 λεπτά υπόθεση. Αν έχεις φίμωση τότε λογικά θα χρειαστεί να κάνεις περιτομή. Έκανα περιτομή πριν λίγο καιρό και μπορώ να πω ότι αξίζει με 1000. Καλύτερη αίσθηση, είναι μόνιμα πεντακάθαρο και αισθητικά πιο όμορφο. Σίγουρα τις πρώτες 10 μέρες έχει πολύ μεγάλη ταλαιπωρία αλλά αν πρέπει να το κάνεις, καλό είναι να το κάνεις όσο το δυνατόν νωρίτερα για να φεύγει. Πάνω από όλα είναι και θέμα υγείας, η φίμωση δημιουργεί προβλήματα μολύνσεων και λοιμώξεων ( αντιμετωπίζονται φυσικά). Κάνε το ραντεβού όσο το δυνατόν νωρίτερα γίνεται και δεν θα χάσεις, στην τελική μπορεί να μην έχεις τίποτα και απλά να σου φύγει το άγχος, ενώ αν είναι φίμωση απλά θα κάνεις την επέμβαση που είναι η πιο απλή που ουρολογική επέμβαση και σε 2 μήνες θα το έχεις ξεχάσει. Καλή συνέχεια σου εύχομαι και μην αγχωνέσαι καθόλου, όλα θα πάνε καλά, είναι πάρα πολύ απλό το ζήτημα ειλικρινά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163141 από Menomenos στις 02 Φεβρουαρίου 2023, 12:18μμ

Menomenos

Εικονίδιο
μέλος από: 27/3/2022
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Μην αγχώνεσαι, πιθανότατα απλά χρειάζεται να κάνεις περιτομή. Είναι μια απλή εγχείρηση, διαρκεί το πολύ μία ώρα και μετά πηγαίνεις σπίτι σου. Το κάνουν πολλοί, έχουν δύο φίλοι μου, εγώ, ο αδερφός μου, δηλαδή δεν είναι κάτι σπάνιο. Να φανταστείς στην Αμερική σχεδόν όλοι έχουν κάνει από τη γέννηση για τη καθαριότητα που προσφέρει. Πολύ καλό αποτέλεσμα, πιο όμορφο (το σχολίασαν κοπέλες). Επίσης, μειώνει τις πιθανότητες λοιμώξεων και μέχρι και καρκίνου στο πέος. Μην ανησυχείς καθόλου, απλά πήγαινε στον γιατρό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login