Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
A)bort, R)etry, I)gnore, V)alium?
Τρίτη, 23 Απριλίου

χαρτί γιατρού για το σχολείο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #167395 από alex-par8 στις 29 Μαΐου 2023, 11:57πμ

alex-par8

μέλος από: 29/5/2023
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Είμαι 15 ετών και πρόκειται να μπω στην πρώτη λυκείου. Ξέρω ότι χρειάζομαι ένα χαρτί γιατρού (γνωστό και ως ατομικό δελτίο υγείας) και προσπαθώ να βρω πληροφορίες για το πως/από ποιόν συμπληρώνεται και τι εξετάσεις απαιτούνται. Βασικά ανησυχώ για το αν χρειάζεται εξέταση από παιδίατρο, αν είναι λεπτομερής και το τι πιθανόν θα περιλαμβάνει. Είμαι ντροπαλός και έχω ανασφάλεια με το σώμα μου. Φοβάμαι ότι ο γιατρός θα ζητήσει να βγάλω τα ρούχα μου ή να εξετάσει τα γεννητικά μου όργανα. Υπάρχει τέτοια περίπτωση; Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να αποφύγω αυτήν την εξέταση, αν είναι δυνατόν. Έχετε κάποιες συμβουλές ή πληροφορίες που μπορείτε να μοιραστείτε μαζί μου; Ε΄ιναι φυσιολογικό αυτό το άγχος; Σας ευχαριστώ πολύ την βοήθειά σας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #167396 από Donvarzz στις 29 Μαΐου 2023, 2:47μμ

Donvarzz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/5/2023
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Καλησπέρα φίλε μου! Να σου πω την αλήθεια ποτέ δεν έκανα τις συγκεκριμένες εξετάσεις γιατί απλά πλήρωνα τον γιατρό και έφευγα αποτι θυμάμαι άντε να με άκουγε λίγο καρδιά αναπνευστικό και τέτοια! Ποτέ δεν με είδε στα γεννητικά όργανα νομίζω πως δεν ελέγχουν όλοι η γιατροί εκεί κάτω ωστόσο αποτι ξέρω από κάποια παιδιά στα γεννητικά όργανα σου βλέπει όρχεις και ίσως αν ανοίγει το πετσακι. Ούτε εγώ θα ήμουν άνετος γιατί και εγώ είναι φουλ ντροπαλός τώρα δεν ηερω πως θα μπορέσεις να το αποφύγεις μακάρι να έπεφτες σε γιατρό που να μην κάνει τέτοιο έλεγχο και απλά να σε ρωτάει! Τώρα αν αντιμετωπίζεις κάποιο θέμα εκεί κάτω είναι ευκαιρία να σε βοηθήσει αν έχεις κάποιο θέμα! Όταν είχες παει την προηγούμενη φορά σε είχε δει εκεί κάτω; Γιατί αν πας στον ίδιο πάλι τότε ίσως σε ξαναδεί! Το άγχος για μένα το βρίσκω φυσιολογικό στο συγκεκριμένο κομμάτι γιατι το έχω περάσει και εγώ! Τώρα κάτι άλλο δεν ξέρω ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο αν θες κάτι άλλο πες!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login