Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Ποτέ μην τα βάζεις με ένα γουρούνι. Και οι δυο θα βρωμίσετε αλλά το γουρούνι θα το ευχαριστηθεί.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Εκσπερματωση μεσα!

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #56546 από loverboy στις 16 Δεκεμβρίου 2009, 9:06μμ

loverboy

μέλος από: 14/11/2009
μηνύματα: 116 αποδεκτές 0
.... στα πλαισια φυσικα μιας σταθερης σχεσης, οποτε δεν υπαρχει και θεμα ασθενειων (βαρεθηκα να λεω τα αυτονοητα!!!)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56562 από Helena_90 στις 17 Δεκεμβρίου 2009, 11:08πμ

Helena_90

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/12/2009
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
Αντε παλι με το χαπι.. Ουτε το χαπι της επομενης μερας ουτε τα αντισυλιπτικα ειναι καραμελιτσες.. Το καθε ενα απο αυτα εχει συνεπειες στον οργανισμο μιας γυναικας. Πολλοι αντρες εχετε μαθει την λεξη "χαπι" και την λετε χωρις να υπολογιζεται τις επιπτωσεις που εχει σε μια γυναικα! Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να επιβαρινομαστε εμεις επειδη δεν σας αρεσουν εσας τα προφυλακτικα?! Οταν με το καλο βγει αντισυλιπτικο για αντρες παρτε το εσεις!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56568 από loverboy στις 17 Δεκεμβρίου 2009, 5:52μμ

loverboy

μέλος από: 14/11/2009
μηνύματα: 116 αποδεκτές 0
Κουβεντα κανουμε, και εχεις δικαιωμα να εκφραζεις την αποψη σου, οπως και εγω τη δικη μου...
Περισσοτερες συνεπειες εχει μια ανεπθυμητη εγκυμοσυνη λογω σπασμενου προφυλακτικου ή τραβηγματος που δεν... πετυχε!!
Το χαπι παραμενει η ασφαλεστερη μεθοδος, σου αρεσει ή οχι! Και φυσικα δεν το υποστηριζω εγω μονο, το λενε οι γιατροι!
Απλα στην Ελλαδα υπαρχουν διαφοροι μυθοι και οι κοπελες προτιμουν να το κανουν με τραβηγμα ή με προφυλακτικο που συχνα σπαει - σιγουρα εχει τυχει σε ολους!!
Εφοσον - βαρεθηκα να το επαναλαμβανω- το χαπι λαμβανεται με εντολη γιατρου, παραμενει η ασφαλεστερη μεθοδος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56604 από Helena_90 στις 18 Δεκεμβρίου 2009, 3:52μμ

Helena_90

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/12/2009
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
αγορι μου γλυκο, εσυ ως αντρας δεν μπορεις να εχεις αποψη πανω σε αυτο! Εινα καθαρα γυναικειο θεμα και μονο μια γυναικα μπορει να αποφασισει εαν θελει να βαλει τον οργανισμο της σε μια τετοια διαδικασια! Επειδη ουτε γιατρος εισαι, ουτε γυναικα, ουτε αντισυλιπτικο κρατα την αποψη για τον εαυτο σου ετσι ωστε να μην επιρεασεις καποιο κοριτσακι που μπορει να μην εχει δικη της αποψη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56617 από loverboy στις 18 Δεκεμβρίου 2009, 4:19μμ

loverboy

μέλος από: 14/11/2009
μηνύματα: 116 αποδεκτές 0
Αγαπητη Helena, φυσικα και μπορω να εχω αποψη και εφοσον τη στοιχειοθετω, εχω ολο το δικαιωμα να την κοινοποιω. Κανεις και καμια δεν επαθε κατι κακο απο τις αποψεις, παρα μονο απο την ελλειψη τους και απο την αγνοια.
Η αποψη πανω στο θεμα της αντισυλληψης -ευτυχως για την ανθρωποτητα- δεν ειναι θεμα φυλου!
Μαλλον επικρατει συγχυση σε πολυ κοσμο: η αποφαση για τον αν θα παρει καποια το χαπι ειναι απολυτα δικη της! Οχι ομως και το εαν και ποτε κανει κακο! Αυτο αποδεικνυεται επιστημονικα.
Εσυ ως γυναικα δικαιουσαι να εχεις αποψη και εγω οχι; (επίσης ουτε εσυ εισαι γιατρος ή αντισυλλπτικο!).
Θα συνεχιζω λοιπον να λεω, βασει επιστημονικων ερευνων -που δεν ειναι δυνατον να τις αρνηθει ουδεις- πως το χαπι ειναι η ασφαλεστερη μεθοδος αντισυλληψη; ΑΛΛΑ θα πρεπει να λαμβανεται μετα απο εντολη γυναικολογου και μονο!!!!
Δυστυχως στην Ελλαδα επικρατουν τριτοκοσμικες αντιληψεις και οι κοπελες προτιμουν αλλες πολυ πιο επικινδυνες μεθοδους με συνεπεια ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες.
Οι γονεις στο εξωτερικο κλεινουν ραντεβου στα κοριτσια με τον γυναικολογο απο την εφηβεια, για να παρουν το χαπι!
Μαλλον ειναι.... Κουτοφραγγοι και οι βλαχοι εδω γνωστες!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56667 από Helena_90 στις 18 Δεκεμβρίου 2009, 5:34μμ

Helena_90

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/12/2009
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
Τελος παντων οποια ξερει τι της γινεται και φροντιζει να μην εμπιστευεται τις..επιστημονικες ερευνες.. αλλα να σεβεται το σωμα της και να το φροντιζει με τον καλυτερα δυνατο τροπο καταλαβαινει τι λεω! τετοια συζητηση δεν επρεπε να ειχα αρχισει με εναν αντρα που δεν εχει ψαχτει καν, απλα λεει μια γνωμη που την ακουσε απο καποιον τριτο, λαθος μου.. Ελπιζω να μην επιρεασεις ποτε καποιο κοριτσακι που ακομα ψαχνεται με τις.. "αποψεις" σου πανω σε ενα θεμα( τα αντισυλιπτκα στην προκειμενη περιπτωση) που ποτε δεν αφορουσε και δεν θα αφορεσει το σωμα σου! Δεν περιμενω να καταλαβεις αυτα που λεω και ουτε προκειται να τα καταλαβεις ποτε εφοσον δεν καιγεται ο κολος αλλα ο κολος αλλονων!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56668 από Seorge στις 18 Δεκεμβρίου 2009, 7:05μμ

Seorge

Εικονίδιο
μέλος από: 28/5/2009
μηνύματα: 218 αποδεκτές 0
Loverboy εκατσα και διάβασα ολα οσα είπατε..Δε θα θελα να διαφωνήσω ουτε με σενα ουτε με την ελενα_90 αλλα κατσε ρε φιλε..Σαφώς μπορείς να εκφράζεις την άποψη σου εδω μέσα αλλα με λίγο μεγαλύτρερη προσοχή.Σκεψου ενα κοριτσακι 13-14 να δει τι λες και να παρει το χάπι.Θέλει προσοχη γιατι δεν πρέπει να ξεχνάς οτι εμέις ημαστε αγόρια και μιλάμε εκ του ασφαλούς.Πιστευω οτι οταν χρειαστεί ναι θα παρει τ χάπι αλλα τοτε θα ειναι σε μια ηλικία κατα την οποία θα ξέρει τι κανει και πάνω απ ολα θα ΠΡΕΠΕΙ και θα χρειάζεται να το πάρει ,και πανω απο ολα δε θα ειναι βιαστικό και ανώριμο.Οσο για τις μεθόδους αντισύλληψη ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΕΤΟΣ στη μέθοδο που πρεπει να χρησιμοποιείται.Προφυλακτικο.Γιατι προσωπικά δε θα έβαζα την κοπελα μου να μεταβάλλει τον κύκλο της και να τρελένει τις ορμόνες τις με το κάθε είδους χαπι επειδη μονο και μονο θελω να τελειώσω μέσα της..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56669 από bluebird στις 18 Δεκεμβρίου 2009, 7:15μμ

bluebird

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2009
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
σωστος seorge!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56676 από loverboy στις 18 Δεκεμβρίου 2009, 8:26μμ

loverboy

μέλος από: 14/11/2009
μηνύματα: 116 αποδεκτές 0
Μαλλον ειμαστε λιγο εγωκεντρικοι; Πιστευουμε αληθεια πως θα διαβασει καποια ολα τα πιο πανω και θα σπευσει να παρει το χαπι;
Και γιατι οχι και ναρκωτικα ή να αυτοκτονησει; Η ακομα να ακολουθησει ολα οσα περιγραφονται στο φορουμ;
Τς Τς!! Μεγαλομανια λεγεται αυτο...
Ο ανωριμος θα φερθει ανωριμα, ο,τι και εαν πω ή πειτε εσεις.
Εαν παλι σκεφτεται κανεις με τετοιον τροπο, τοτε απλα υποτιμαει τους ανθρωπους (κλασικη συντηρητικη αποψη): θεωρει πως οι αλλοι ειναι ανευθυνοι και αρα πρεπει να τους αποκρυψει πραγματα.

Εκφραζω την αποψη μου για το θεμα αυτο, και το βασιζω σε επιστημονικες αληθειες και οχι σε πεποιθησεις ή δοξασιες.
Και πανω απο ολα -θα το λεω συνεχως- πρεπει παντα η κοπελα να ρωτησει πρωτα τον γυναικολογο της (γιατι κανετε πως το αγνοειτε αυτο;)!!!
Κρισεις μπορει να εκφερει ο καθενας (οι αποψεις ξερετε σαν τι ειναι..) - προτιμω τα δεδομενα!!!
Απλα πραγματα: αν ο γιατρος δωσει το ΟΚ, ολα καλα!
Αν οχι, ολα καλυτερα.
Τα υπολοιπα αποδεικνυουν κακη σχεση με το σεξ, ενοχικα συνδρομα, προληψεις κ.λπ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56689 από Seorge στις 18 Δεκεμβρίου 2009, 11:24μμ

Seorge

Εικονίδιο
μέλος από: 28/5/2009
μηνύματα: 218 αποδεκτές 0
Οχι δεν θα σου απαντήσω γιατι καποια στιγμη φίλε μου πρεπει να καταλάβεις οτι εισαι μισαλόδοξος.Δε στο λεω με κακία συμβουλη απλά...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login