Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πάντα ένα σεμινάριο τελειώνει καλά. Όλοι χαίρονται που τέλειωσε.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Χάπι και εκσπερμάτωση μεσα

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #55850 από loverboy στις 17 Νοεμβρίου 2009, 12:18πμ

loverboy

μέλος από: 14/11/2009
μηνύματα: 116 αποδεκτές 0
Εγω παλι θα διαφωνησω. Μονο στην Ελλαδα υπαρχουν αυτες οι αντιληψεις και η αντισυλληψη ειναι τοσο πισω.
Αποδεδειγμενα το χαπι, αν λαμβανεται σωστα και με συνατγη γιατρου, ειναι η ασφαλεστερη μεθοδος (98%).
Οποιαδηποτε αλλη μεθοδος, με χειροτερο το "τρεβηγμα", ειναι ανασφαλεις. Ακομα και το προφυλακτικο, οπως ειναι γνωστο, σπαει!
Δεν υπαρχει απερισκεπτο σεξ, υπαρχουν απερισκεπτοι ανθρωποι που κανουν βλακωδεις πραξεις.
Επισης, ο εκφοβισμος δεν αποτελει ποτε καλο συμβουλο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55851 από Webmaster στις 17 Νοεμβρίου 2009, 3:39πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Το χάπι δεν προκαλεί καρκίνο. Πολλές το παίρνουν χωρίς να κάνουν σεξ μόνο και μόνο για να τους σταθεροποιήσει την περίοδο.





-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55859 από blablablablabla στις 17 Νοεμβρίου 2009, 9:21μμ

blablablablabla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/8/2009
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0
εγω σου προτεινω να παρεισ αντισυλιπτικα trigynera!!δεν παθαινεις τιποτα αμα τα παρεις πολυ καιρο!!!αλλα πρεπει να αρχισεις να τα παιρνεις 10-12 μερες πριν και μετα πρεπει να συνεχισεις να τα παιρνεις μεχρι να εχεις περιοδο!!ελπιζω να σε βοηθησα!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55868 από nely στις 18 Νοεμβρίου 2009, 11:01μμ

nely

Εικονίδιο
μέλος από: 18/11/2009
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Η κάθε μία έχει τον δικό της οργανισμό και δεν μπορείς να κάνεις σφιγμομέτρηση εδώ μέσα για να κάνεις κάτι που θέλεις εσύ. Είναι τελείως λάθος και το θέμα είναι σοβαρό. loverboy δεν είναι εκφοβισμός όταν την προτείνει κάποιος να πάρει την γνώμη ενός γυναικολόγου. Κάνε το καλύτερο που μπορείς πριν είναι αργά για όλους σας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55872 από loverboy στις 19 Νοεμβρίου 2009, 12:31πμ

loverboy

μέλος από: 14/11/2009
μηνύματα: 116 αποδεκτές 0
Απο αλλου ξεκινησε και αλλου κατεληξε το πραγμα!
Τελικα σας αρεσει το τελειωμα μεσα ή οχι;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56031 από Elenuska στις 26 Νοεμβρίου 2009, 8:27πμ

Elenuska

banned
μέλος από: 26/11/2009
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
το χαπι απο οτι μου εχει πει ο γυναικολογος δεν προκαλει καρκινο αλλα επιτρεπεται να το παρεισ το πολυ 2 φορες στην ζωη σου γιατι επιβαρινει πολυ τον οργανισμο και σιγουρα την μητρα! Επειδη παιρνω αντισυλιπτικα και εχο διαβασει τισ παρενεργιεσ,ναι οντοσ προκαλει καρκινο του στηθουσ εαν το παιρνεισ για χρονια φυσικα η εχεισ αδυναμο οργανισμο! για να εχει αποτελεσμα πρεπει να το αρχισεισ την πρωτη μερα της περιοδου σου εως οτου τελειωσει το πακετο(συνηθως 21 μερε) μετα πρεπει να κανεισ ενα διαλειμμα 7 ημερων και την 8 μερα να ξεκινησεις το επομενο και ετσι εχεισ αντισυλιπτικη δραση ακομα και τις 7 μερε ποθ δεν παιρνεις, παντα σε ακριβη ωρα!(παντωσ πολλεσ κοπελεσ εχουν μινει εγκυεσ παρολα που τα χρισιμοποιουν) μπορει να εχει αντισηλιψη εωσ και 98% αλλα αυτο εξαρταται αν το παιρνεισ σωστα και αν το ποσοστο τους σε ορμονεσ σε καλυπτει(αυτο θα στο πει ο γυναικολογοσ)εγω παιρνω τα yasminelle , ειναι τα πιο ελαφρια, με τα λιγοτερα οιστρογοννα και τα καλυτερα απο οτι ξερω(εμενα με καλυπτουν, για σενα ομωσ δεν μπορω να ξερω!
οσο για το τελειωμα μεσα σιγουρα ειναι ωραιο γιατι ξυπναει τα προτογονα ενστικτα μασ, ΑΛΛΑ εγο πρωσοπικα δεν σκοπεβω να το διακινδινεψω γιατι ποτε δεν ξερεισ,μια φορα συμβαινει το μοιραιο και δεν θα ηθελα προστοπαρον εναν μπεμπη στην αγκαλια μου! Αν εσυ μπορεισ να αναλαβεισ αυτην τη ευθηνη.. οκ
Παντος εγω δεν σου συνιστο να παρεισ αντισιλιπτικα περαν θεραπευτικου λογου, κριμα να πιεζεισ τον οργανισμο σου, μια χαρα ειναι και τα προφιλακτικα, ναι σπανε, αλλα πρεπει να ξερεισ οτι ακομα και με προφυλακτικο ο αντρασ πρεπει να τραβιεται οταν ειναι να τελειοσει γιατι αν γινει καμοια στραβη το κοθτσοθβελο εσενα θα σου μινει! δεν γινετε να επιβαρινουμε εμεισ τον οργανισμο μασ γιατι δεν θελουν αυτοι να κουραζουν το απο τετοιο τους! Οποτε αυτην τν φαντασιωση λεω να την κρατησεις για την ημερα που θα αποφασισεισ οτι θελεισ να γινεισ μαμα! :D ελπιζο να βοηθησα! :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56032 από loverboy στις 26 Νοεμβρίου 2009, 10:50πμ

loverboy

μέλος από: 14/11/2009
μηνύματα: 116 αποδεκτές 0
Ολα αυτα που λες Elenuska ειναι πολυ ενδιαφεροντα και σωστα!!
Απο την αλλη πλευρα, οι γιατροι λενε πως εφοσον παιρνεις σωστα το χαπι(και ολα οσα σωστα αναφερεις), δεν υπαρχει κανενας κινδυνος να εκσπερματωνει ο αντρας μεσα.
Επισης, αυτο το λενε οι ψυχολογοι, το ιδανικο ειναι για μια σχεση, ο αντρας να χυνει το σπερμα του μεσα στη γυναικα. Οχι μονο γιατι ειναι πιο ερεθιστικο και για τους δυο, αλλα γιατι ειναι το φυσικο:
ο κολπος της γυναικας ειναι φτιαγμενος για να δεχεται το σπερμα!
Επισης, καθε φορα που ο αντρας χυνει μεσα στη γυναικα, παραγεται και μια ορμονη, η οξυτοκινη, η οποια ειναι σηναντικη για την πληροτητα και την ευχαριστηση.
Εχει παρατηρηθει πως οι γυναικες που στο σεξ, δεχονται το σπερμα μεσα τους ειναι πιο ολοκληρωμενες σεξουαλικα!!
Αυτα, και κοριτσια, περιμενω αποψεις!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56049 από Elenuska στις 27 Νοεμβρίου 2009, 11:05μμ

Elenuska

banned
μέλος από: 26/11/2009
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Δεν πιστευω οτι μια γυναικα ειναι πιο ολοκληρωμενη σεξουαλικα αν δεχεται το σπερμα μεσα, απο την στιγμη που κανεις σεξ,σαρεσει και τελειωνεις τα αλλα ειναι περιτα. Τωρα δεν νομιζω οτι μια ερευνα μπορει να μου πει αν εγω ειμαι ολοκληρωμενη σεξουαλικα ή οχι. Οσο για τους γιατρους που λενε οτι αμα το παιρνεις σωστα το αντισυλιπτικο δεν υπαρχει προβλημα να τελειωνει ο αλλος μεσα..δεν νομιζω οτι οι γιατροι μπορουν να παρουν πανω τους την ευθυνη σε περιπτωση που εγω μινω εγκυος! Στο κατω κατω ολα ειναι μια αλυσιδα, δεν υπαρχει τιποτα που να σε εξασφαλιζει 100%, ακομα και πολλα απο τα προφυλακτικα βγαινουν ελατωματικα προκειμενου να συνεχιζουν οι εκτρωσεις.
Θελω να κανω επισης και μια παρενθεση και να πω οτι οταν κανεις σεξ ενω εισαι αδιαθετη, ειναι το χειροτερο, ολο το αιμα απο την πιεση παει προς τα πανω και αν το κανεις και συχνα μπορεις ανετα να παθεις λοιμωξη. Ασε που ειναι και αηδια.. :S
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56052 από loverboy στις 28 Νοεμβρίου 2009, 12:17πμ

loverboy

μέλος από: 14/11/2009
μηνύματα: 116 αποδεκτές 0
Διαβασα με προσοχη οσα λες Elenuska και δεν θα διαφωνισω... αλλα μην το παιρνεις προσωπικα βρε κοριτσι μου!!
Εσυ ξερεις καλυτερα τη σεξουαλικοτητα σου και τι σου αρεσει και τι οχι και αυτο θα κανεις!!
Απο την αλλη, οι ερευνες και οι στατιστικες ειναι ξεκαθαρες, μας αρεσει ή οχι. Φυσικα, εσυ θα αποφασισεις και κανεις δεν παιρνει την ευθυνη για σενα.
Ανεξαρτητα παντως απο την εγκυμοσυνη, η εκσπερματωση στον κολπο ειναι το φυσικο - για αυτο εχει φτιαχτει.
Δοκιμασε το, οταν εσυ κρινεις πως εισαι ασφαλης και το θελεις και θα καταλαβεις ποσο εντονο ειναι για σενα και τον παρτενερ σου!
Και μονο που θα νιωσεις το σπασμο του πεους στον κολπο σου και την καυτη αισθηση του σπερματος... αρκει! Οσες το εχουν νιωσει, δεν το ξεχνουν!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #56160 από Elenuska στις 04 Δεκεμβρίου 2009, 11:04πμ

Elenuska

banned
μέλος από: 26/11/2009
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Loverboy δεν παιρνω τιποτα προσωπικα,προς θεου.. Απλα οι στατιστικες και οι ερευνες δεν μου λενε κατι. Φυσικα και η εκσπερματωση μεσα ειναι ειναι κατι φυσικο και ωραιο!! Αλλα ποτε δεν ξερεις τι γινετε,δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος οτι δεν θα βρεθεις με ενα παιδι στα χερια και αυτη την περιοδο της ζωης μου δεν εχω ορεξη για τετοιες εγνοιες,ουτε μαρεσει να ρισκαρω! Εσυ ως αντρας ωραια τα λες γιατι σκευτεσαι μονο την απολαυση εκεινης της στιγμης και οχι τις συνεπειες που μπορει να εχει αυτο. Μερικες γυναικες σε αυτο το θεμα ειναι πιο συνηδητοποιημενες,οσες δεν ειναι εχουν κανει πολλες εκτρωσεις, ή εχουν παρει το χαπι της επομενης μερας δεν ξερω και γω ποσσες φορες και τωρα που ειναι 30 χρονων αναρωτιουντε γιατι δεν μπορουν να κανουν παιδια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login