Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η τέχνη είναι το δέντρο της ζωής. Η επιστήμη είναι το δέντρο του θανάτου.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Περιτομη!

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #61380 από kastiel στις 15 Μαΐου 2010, 7:52μμ

kastiel

μέλος από: 29/4/2010
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
btw είναι Η βάλανος
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #61906 από kafrila στις 30 Μαΐου 2010, 5:38πμ

kafrila

Εικονίδιο
μέλος από: 30/5/2010
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εγώ παιδια έκανα περιτομη πριν 17 μερες ακριβως...Η εγχείρηση με πόνεσε σε κάποια φάση γιαυτό και ζήτησα να μου πατήσουν περισσότερη αναισθησία(κηροξηλινη τοπική ένεση)σε σημείο που να αισ8άνομαι μόνο πιέσεις στο ΤΣΙΟΥ μου!Συγερκιμένα έκανα ημι-ανατομή δηλαδη δεν μου κόψανε όλο το πετσάκι αλλα λίγο οσο χρειαζόταν(είχα λειτουργική φιμωση).Δεν είχα κάποιο συγκκριμένο προβλημα τα πρωτα βράδυα απλά δεν έπρεπε να φοράω στενά ρούχα για 5 μερες-μονο φορμες.Επίσης για την πρώτη βδομάδα με ψιλοπονούσε το πακέτο κατω.Τώρα καθόλου σχεδον.Ο αυνανισμος είναι ενα θέμα αλλα κάνω υπομονή ακομα για να πέσουν ολα τα ράμματα που ακομα υπάρχουν.Απλα ώρες-ώρες με τρελλένει το γεγονός οτι δεν μπορώ να τραβήξω ουτε μια και σκευτομαι στην τελική αν αξιζε το ολο στορι που πέρασα και περνάω...Για να δούμε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76944 από ar0nis στις 14 Μαΐου 2011, 3:24πμ

ar0nis

Εικονίδιο
μέλος από: 14/5/2011
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
παιδια εκανα την εγχειρηση 6 του μηνα κ εχουμε 14...μου ειναι ακομα πρησμενο...πρεπει να ανησηχω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87024 από krasas στις 10 Οκτωβρίου 2011, 4:08μμ

krasas

Εικονίδιο
μέλος από: 10/10/2011
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Έγραψε:(skilos@10 Ιανουαρίου 2010)
Για σας!ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με την περιτομη μερικα πραγματα!εχω φιμωση και αναγκαστηκα θα κανω!θελω να μαθω τα πλεονεκτηματα και μειωνεκτηματα απο αυτους που εχουν κανει παρακαλω!και θα ηθελα να ρωτησω αν ισχυει οτι μετα απο 6-7 χρονια οτι μετα δε νιωθεις τιποτα?

exw kanei peritomi sxedon 2 evdomades twra kai exw akoma ta rammata,pote tha figoun edelos?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87059 από Den exw name στις 10 Οκτωβρίου 2011, 11:44μμ

Den exw name

Εικονίδιο
μέλος από: 23/8/2011
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Παιδιά και εγώ έχω φύμωση και θα κάνω περιτομή πείτε μου μπορώ να τους πω να μου "βάλουν" ύπνο???Ενοώ να μην μου βάλουν αναισ8ητικό,να με κοιμήσουν γίνετε???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87060 από aswtos στις 10 Οκτωβρίου 2011, 11:52μμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
δεν νομιζω πως θα υπαρξει γιατρος που να δεκτει να σου κανει ολικη ναρκωση για μια τοσο απλη επεμβαση γιατι και η ναρκωση κρυβει καποιους κινδυνους ενω ειναι απαραιτητη και η νοσηλεια σου μετα. σκεψου πως οι μουσουλμανοι και οι εβραιοι κανουν περιτομη σε μικρη ηλικια χωρις καν τοπικη ναρκωση. δεν υπαρχει λογος να φοβασαι. με το ανεσθητικο δεν θα νιωθεις σχεδον τιποτα. θα ξαπλωσεις εκει που θα σε βαλει ο γιατρος θα σου κανει την αναισθησια και αν θες κλεισε και τα ματια σου καθολη τη διαρκεια σαν να κοιμασαι. δεν χρειαζεται να κοιτας. δεν διαρκει και ωρες η διαδικασια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87113 από Den exw name στις 11 Οκτωβρίου 2011, 5:49μμ

Den exw name

Εικονίδιο
μέλος από: 23/8/2011
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Χμμμμ...οκ φιλε μου σε ευχαρηστω πολυ!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97075 από G.C. στις 30 Μαρτίου 2012, 1:48πμ

G.C.

Εικονίδιο
μέλος από: 30/3/2012
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Den exo name ego etoimazomai gia peritomi se 4 meres...Exo poli megalo provlima me t nosokomeia k t aimata...Exo lipothimisei kiolas hahah..Opote o giatros th nmou kanei anaisthisia pliris gt allios me vlepo n me mazeuoun...Opote ean thes sigoura th vreis kapion n sou kanei geniki anaisthisia....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97281 από greekmetalist στις 03 Απριλίου 2012, 3:15μμ

greekmetalist

Εικονίδιο
μέλος από: 28/1/2012
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Παιδεια δεν ξερω αν εχω φιμωση παντος οταν μου ειναι καυλωμενη
μπορω να δω ενα μερος του κεφαλιου αλλα δεν μπορω να παω κατω κατω
το πετσακι ωστε να κατσει εκει που τελειωνει το κεφαλι.
δεν ξερω αν με καταλαβενετε
Τι λετε εχω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #98093 από steveapoel97 στις 16 Απριλίου 2012, 2:16πμ

steveapoel97

Εικονίδιο
μέλος από: 15/4/2012
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
πως μπορουμε να προλαβουμαι τη φιμωση ρε παιδια?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login