Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η επαγγελματική πάθηση των αμερικανών μπασκετμπολιστών είναι μαύρισμα του δέρματος τους.
Κυριακή, 5 Μαΐου

Προαίσθημα ότι θα πεθάνει κάποιος

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #71653 από Doctoras στις 31 Ιανουαρίου 2011, 9:03μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Καλησπερα σας μελη του ftou.Ισως αυτο που θα σας πω να σας κανει να νομιζεται οτι μαλλον ειμε λιγο χαζος ,τρελος δεν ξερω ουτε εγω ο ιδιος.Και πραγματικα μπορει αν εχετε και δικιο.
Ας μπω στο ψητο λοιπον.

Νομιζω οτι για καποιο λογο οταν καποιος προκειται να παιθανει μεσα σε καποιο χρονικο διαστημα (μιλαω για υγειη ατομο) το προαισθανομαι.
Δεν το λεω ετσι εχουν συμβει πολλες συμπτωσεις και πραγματικα μου κανει εντυπωση για αυτο θελω να το συζητησω.

Οταν γνωριζω καποιο ατομο το οποιο προκειται να πεθανει νιωθω ενα αισθημα οικτου για αυτο.Και μου περναει το αισθημα οτι στεναχωριεμαι που δεν μπορω να περασω πολυ χρονο μαζι του να ΤΟΥ μιλισω κτλ.Μια αισθηση λυπης για τους γυρο του χωρις να ξερω το λογο.

Εχουν συμβει πεντα περιστατικα μεσα σε διαστημα 6 χρονων εκ των οποιων τα δυο μου συναιβησαν πριν δυο χρονια και τα ατομα πεθαναν προσφατα.

Μπορει να ειναι ολλα στο μυαλο μου ισως να το προκαλω εγω και απλα να νομιζω οτι ενιωθα ετσι.Οπως και να εχει ομως θα ηθελα να μαθω αν σας εχει συμβει κατι παρομοιο.
Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71659 από Atom στις 31 Ιανουαρίου 2011, 9:35μμ

Atom

Εικονίδιο
μέλος από: 5/1/2011
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
προσωπικα ποτε.. αλλα επισης δεν θελω να σε γνωρισω.. χαχα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71719 από sintele στις 01 Φεβρουαρίου 2011, 8:02μμ

sintele

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2008
μηνύματα: 286 αποδεκτές 0
ποπο ρε doctora τι εισαι εσυ βρε παιδακι μου?φτου φτου παναγια μου ασε μην μασ γνωρισησ και εχεισ κανα προεσθημα γιατι την κατσαμε μονο απτο φοβο μασ θα παμε χαχα..ελα ρε ξεκολλα μπορη να σε επηρεασαν και λιγο οι τοσεσ συμπτωσεισ,τοοοοσο προαισθημα πια?τι σκατα το παιδι απο την 6η αισθηση εισαι?χαχα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71722 από Webmaster στις 01 Φεβρουαρίου 2011, 8:11μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Αυτό είναι ένα ανεξήγητο ανθρώπινο ένστικτο και θα έπρεπε να το έχουν όλοι. Οι περισσότεροι το έχουν καταπνίξει από την πολλή εταιρική νοοτροπία ή τα σοσονάκια/σαπουνάκια και τις ανούσιες πολυλογίες. Παλιοί γκουρού για να δυναμώσουν αυτό το ένστικτο έκαναν εντατικό διαλογισμό και δεν έτρωγαν για μέρες. Οι ελάχιστοι Χριστιανοί μάγοι που έχουν αυτό το ένστικτο το απέκτησαν μετά από εντατικές προσευχές με κομποσκοίνι και αυτοπεριορισμό.

Είναι φυσιολογικό και δεν πρέπει να σε ανησυχεί. Απ' την άλλη δε σηκώνει να κάνεις τίποτα πάνω στο θέμα δηλαδή είναι και πρέπει να μείνει προσωπικό, εκτός αν χρειαστεί κάτι πρακτικό όπως π.χ. να πεις στο άτομο να τακτοποιήσει εκκρεμότητες, τότε κάνε το.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71725 από confused στις 01 Φεβρουαρίου 2011, 8:37μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
εγώ δεν σε θεωρώ τρελό ή κάτι τέτοιο όπως λες.Μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο,όχι όμως με θανάτους αλλά με σεισμούς.Πολλές φορές έχω προαισθανθεί ότι θα γίνει.Και όταν λέω προαισθανθεί δεν εννοώ σαν αναλαμπή,απλά εκεί που δεν το είχα καν στο μυαλό μου ,ξαφνικά άρχιζα να το σκέφτομαι έντονα συνήθως δύο μέρες πριν κάποιο σεισμό.Όταν το έλεγα σε κάποιον δεν με πίστευαν και όταν γινόταν μου έλεγαν ότι είναι σύμπτωση.
Πάντως συμφωνώ με τον webmaster,όλοι θα έπρεπε να το έχουμε.ΌΠως τα σκυλιά που κλάινε για κάποιο διάστημα όταν πρόκειται να πεθάνει κάποιος στη γειτονιά.(δεν παρομοιάζω τον άνθρωπο με σκυλί,απλά είπα ένα παράδειγμα)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71728 από hardcore στις 01 Φεβρουαρίου 2011, 9:02μμ

hardcore

μέλος από: 1/11/2010
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0

confused, αυτο που ειπες περι σεισμους, ακριβως το ιδιο εχει συμβει και σε μενα...και μαλιστα αρκετές φορες..
και μαλιστα θυμαμαι ειδικα σε εναν μεγαλο σεισμο,όταν είχαμε παει διακοπες ζακυνθο, το προηγουμενο βραδυ ειχα δει στο ονειρο μου σεισμους και καταστροφες, και το χα διηγηθεί και στην μανα μου, και οταν εγινε ο κανονικος σεισμος, είχα πειστεί οτι ημουν μεντιουυυυμ
(χωρις πλακα )
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71730 από confused στις 01 Φεβρουαρίου 2011, 9:06μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη.Είναι λίγο τρομακτικό αν το καλοσκεφτείς.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71732 από hardcore στις 01 Φεβρουαρίου 2011, 9:14μμ

hardcore

μέλος από: 1/11/2010
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
οντως ειναι λιγο psycho, τρομαχτικο, περιεργο, και γενικα η λογικη του ανθρωπου μπορει να το εξηγησει μονο με τις "συμπτωσεις"..
μηπως οομως ειναι κατι περα απο αυτες??
ποτε δεν θα μαθουμε χοχο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71740 από panosx στις 01 Φεβρουαρίου 2011, 9:53μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
αν μου ελεγες πως κανεις διαλογισμο δν θα μου φενοταν καθολου περιεργο εχω δει ανθρωπους να κανου ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πραγματα απο το διαλογισμο.αυτο που εχεις εσυ μαλλον ειναι ενα εντονο προαισθημα μπορει να ειναι κατι αλλο δν ξερω παντως ειναι φυσιολογικο.εγω μια φορα ειχα κατι παρομοιο στον υπνο πως ενα σκυλι της γειτονιας μου δαγκωνε το ποδι κι ενιωθα τν πονο κανονικα ακομη κι ας μν με εχει δαγκωσει ποτε σκυλι τν αλλη μερα ακουσω πως το σκυλι το φωσιαλασαν γιατι ειχε λυσαξει ή κατι τετοιο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71755 από Doctoras στις 02 Φεβρουαρίου 2011, 2:54μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Mπορω να πω οτι με καλυψατε αλλα πραγματικα θα ηθελα να μυραστειτε και αλλες απο τις επμυριες σας.Ευχαριστω.
(Κατι ασχετο λετε για τον σεισμο του 99?Εγω αυτον εχω ζησει μονο καθως ειμε απο αθηνα.)Webmaster εχεις κανα σχετικο λink γιατι οτι βρηκα με παραπεμπει σε forum συγκεκριμενα και ειναι απαντηση απο μελη ουτε καν θεμα....
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login