Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δημόσιος υπάλληλος: Άνθρωπος με χιούμορ.
Παρασκευή, 24 Μαΐου

Προαίσθημα ότι θα πεθάνει κάποιος

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #71841 από hardcore στις 03 Φεβρουαρίου 2011, 3:29μμ

hardcore

μέλος από: 1/11/2010
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
σχετικα με τον σεισμο,εγω δεν αναφερομαι στ 99(ημουν σκατό τότε δεν θυμαμαι τιποτα)
αλλα στην αθηνα εχει κανει κ αλλους σεισμους,οχι τοσο μεγαλους αλλα αρκετα αισθητούς...
παντως,εκτος απο σεισμους, γενικα εχω δει παρα πολλα προφητικα ονειρα.. και δεν μπορω να τ εξηγήσω.......
προφίλάλλα...˵quote˶
10
Μήνυμα #71843 από Webmaster στις 03 Φεβρουαρίου 2011, 5:38μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Έγραψε:(Doctoras@02 Φεβρουαρίου 2011)
Webmaster εχεις κανα σχετικο λink γιατι οτι βρηκα με παραπεμπει σε forum συγκεκριμενα και ειναι απαντηση απο μελη ουτε καν θεμα....

Όχι, αυτά είναι από τη δική μου εμπειρία και επίσης από αυτά που έχω μάθει. Δεν είναι εύκολο να βρεις έγκυρη απάντηση σ' αυτό το θέμα γιατί λίγοι το ψάχνουν, κι αυτοί που το ψάχνουν είναι στα όρια της τρέλας οπότε ενθουσιάζονται και αρχίζουν να μιλάνε για ούφο και να βάζουν σάλτσες.

Το μόνο που μπορώ να σου πω in public: Αυτό το ένστικτο δεν το κανονίζεις εσύ, αλλά έρχεται μόνο του (κάτι σαν το χασμουρητό). Και επειδή δεν κρατά πολλή ώρα, μπορεί και να περάσει απαρατήρητο και να το επιβεβαιώσεις μετά το θάνατο του άλλου: "Είδες, πέθανε και εγώ χθες ένιωθα έτσι, ή είδα το τάδε όνειρο". (btw σε πολλούς βγαίνει σε όνειρο το ένστικτο, δηλαδή νιώθουν αυτό ακριβώς το πράμα την ώρα που κοιμούνται).


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71844 από Jken στις 03 Φεβρουαρίου 2011, 6:14μμ

Jken

Εικονίδιο
μέλος από: 14/4/2010
μηνύματα: 226 αποδεκτές 0
Αυτό με τα όνειρα δεν μου έχει τύχει, να ονειρευτό κάτι πχ και να γίνει, αυτό που πιστεύω για αυτά είναι ότι "γεννιούνται" μέσα από το υποσυνείδητο του ανθρώπου.
Αν δεις κάποιον να πεθαίνει, προφανώς το είδες επειδή φοβόσουν μην συμβεί σε κάποιο συγκεκριμένο πρόσωπο.

Αυτό που μου συμβαίνει εμένα είναι ότι μπορώ να διαβάζω τους ανθρώπους σαν ανοιχτά βιβλία, να έχω μια αίσθηση για το πως δρουν, όλα αυτά μέσα από τις κινήσεις τους, τις εκφράσεις τους, την αύρα τους...(?)
Καταλαβαίνω πότε ο άλλος λέει ψέματα, πότε είναι ειλικρινής σχεδόν πάντα, αντιλαμβάνομαι γενικά καταστάσεις που μερικοί δεν μπορούν, έχει συμβεί να λέω ότι κάτι συγκεκριμένο θα γίνει και αυτό να γίνεται.

Είχα διαβάσει κάπου πως κάτι τέτοιο συμβαίνει με τους δίδυμους(αδέρφια, όχι ζώδιο) και τυχαίνει να έχω δίδυμο αδερφό, δεν ξέρω αν είναι ιστορίες για παιδιά, αλλά μπορώ να δώσω την εξήγηση πως απλά ψυχολογώ εύκολα ανθρώπους και καταστάσεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71845 από confused στις 03 Φεβρουαρίου 2011, 6:35μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
και κάτι άλλο,άσχετο όμως με τα όνειρα.Κάτι παρόμοιο με τον Jken,τους περισσότερους ανθρώπους που γνωρίζω,καταλαβαίνω από την αρχή το ποιόν τους.και οταν λέω καταλαβαίνω εννοοώ ή τους πάω ή όχι από την αρχή.ένα χαρακτηριστικο παράδειγμα είναι ο πρώην φίλος της φίλης μου.από την πρώτη φορά που τον συνάντησα τον αντιπάθησα κατευθείαν και όσο προσπαθούσε η φίλη μου να μου αλλάξει γνώμη εγώ τίποτα,μέχρι που της την έκανε για τα καλά τη βλακεία.και με δύο "φίλες" μου που αρχικά τις αντιπαθούσα μετά άρχισαν να μου δείχνουν άλλη συμπεριφορά και στη συνέχεια βγήκε αληθινό το αρχικό μου προαίσθημα γιατί με έθαβαν εμένα κ όποιον γνώριζαν πίσω από την πλάτη μας...(τραγικό)και άλλες περιπτώσεις με πρόσωπα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71848 από silisav1 στις 03 Φεβρουαρίου 2011, 7:03μμ

silisav1

Εικονίδιο
μέλος από: 1/1/2011
μηνύματα: 148 αποδεκτές 0
φίλε παίζει να'σαι γρουσούζης και να σκέφτεσαι
''τα ζησε αυτος τα χρονια του''
και τον 3εκανεις τον αν8ρωπακο.
οπως και να'χει εχω μια μα8ηματικο πολυ μαλακισμενη 64 χρονών ευχήσου να πε8άνει :Ρ
Λοιπον αυτο που ζεις ειναι πολυ συνηθες φαινομενο!
Ισως να το διεσθάνεσαι...Ίσως πάλι να είσαι προληπτικός!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71850 από Doctoras στις 03 Φεβρουαρίου 2011, 7:12μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Jken@03 Φεβρουαρίου 2011)
Αυτό με τα όνειρα δεν μου έχει τύχει, να ονειρευτό κάτι πχ και να γίνει, αυτό που πιστεύω για αυτά είναι ότι "γεννιούνται" μέσα από το υποσυνείδητο του ανθρώπου.
Αν δεις κάποιον να πεθαίνει, προφανώς το είδες επειδή φοβόσουν μην συμβεί σε κάποιο συγκεκριμένο πρόσωπο.

Αυτό που μου συμβαίνει εμένα είναι ότι μπορώ να διαβάζω τους ανθρώπους σαν ανοιχτά βιβλία, να έχω μια αίσθηση για το πως δρουν, όλα αυτά μέσα από τις κινήσεις τους, τις εκφράσεις τους, την αύρα τους...(?)
Καταλαβαίνω πότε ο άλλος λέει ψέματα, πότε είναι ειλικρινής σχεδόν πάντα, αντιλαμβάνομαι γενικά καταστάσεις που μερικοί δεν μπορούν, έχει συμβεί να λέω ότι κάτι συγκεκριμένο θα γίνει και αυτό να γίνεται.

Είχα διαβάσει κάπου πως κάτι τέτοιο συμβαίνει με τους δίδυμους(αδέρφια, όχι ζώδιο) και τυχαίνει να έχω δίδυμο αδερφό, δεν ξέρω αν είναι ιστορίες για παιδιά, αλλά μπορώ να δώσω την εξήγηση πως απλά ψυχολογώ εύκολα ανθρώπους και καταστάσεις.

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login