Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Γέλα με τα προβλήματά σου. Κι εγώ το ίδιο κάνω.
Δευτέρα, 20 Μαΐου

Ειμαι σε κατασταση εκτατου αναγκης!!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #93095 από Aporias1 στις 13 Ιανουαρίου 2012, 9:23μμ

Aporias1

μέλος από: 27/12/2011
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Ειμαι 15 χρονων και φετος αλλαξα σχολειο.Οπως ηταν αναμενομενο εκανα νεες φιλιες , νεους συμαθητες και γενικως νεες γνωριμιες.Στην ταξη μου λοιπον εχουμε μια κοπελα(Πολυ ομορφη),την οποια απο την πρωτη στιγμη την εβαλα στο ματι.Αρχικα ελεγα οκ ωραια γκομενα ειναι αλλα θα ειναι ψοναρα.Τελος παντων με αυτα και αυτα συζητουσαμε καμια φορα μεσα στην ταξη και γενικα παρατηρησα πως ειναι ενας πολυ καλος χαρακτηρας παρα το οτι ειναι θεα( Που θα μπορουσε δηλαδη να ειναι ψωναρα και διαφορα αλλα.Δεν μιλαει κακα σε κανενα και δεν διωχνει και κανεναν).
Τελος παντων περασαν τρεις μηνες και μεσα σε αυτους τους 3 μηνες αρχισα να τη γουσταρω ολο και περισσοτερο και αυτη τη στιγμη γινομαι ολο και πιο καψουρης μαζι της.Αυτη λοιπον εμαθα πως εχει σχεση με καποιον μεγαλυτερο εδω και αρκετο καιρο οποτε δεν κανω κατι.
Το προβλημα μου λοιπον ειναι το πως θα το διαχειριστω το θεμα οταν χωρισει.Εννοω ειμαι πρωτη λυκειο , θα ειμαι μαζι της ακομα 2-3 χρονια οποτε δεν ξερω αν ειναι καλο να κανω κατι απο τωρα μιας και αν φαω Χ δεν θα ειναι και το οτι καλυτερο μετα καθως θα τη βλεπω καθε μερα για 3 χρονια.Πως μου προτεινετε να το διαχιριστω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93109 από Pan0usAkiS στις 13 Ιανουαρίου 2012, 10:08μμ

Pan0usAkiS

Εικονίδιο
μέλος από: 11/12/2011
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
σιγα ρε φιλε και να φας Χ τι θα γινει....επισης πες σε κανα φιλο/φιλη να σου κανει κωνε :P μια αλλη πειπτωση ειναι οτι αμα φας Χ μπορει μετα να αρχισει να σε θελει αυτη...(τουλαχιστον εχει συμβει σε μενα)
Πιο πολλη μην ντρεπεσαι αν μιλατε πολλη φερε στην κουβεντα οτι την θελεις και δεν θα γινει και τιποτα να παραμεινετε φιλοι μονο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93118 από Aporias1 στις 13 Ιανουαρίου 2012, 10:25μμ

Aporias1

μέλος από: 27/12/2011
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Ναι ευκολο να το λες < Να μεινετε φιλοι >.Πως να μπορεις να βλεπεις μπροστα σου 7 ωρες τη μερα τη κοπελα που γουσταρεις ενω εχεις φαει Χ?Αν μου αρεσε απλα θα εκανα αυτο που λες αλλα δεν ετσι
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #93195 από hello! στις 14 Ιανουαρίου 2012, 11:55μμ

hello!

Εικονίδιο
μέλος από: 22/10/2011
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα φίλε,
1) Το ότι τα έχει με μεγαλύτερο το κάνει δυσκολότερο να σε κοιτάξει για σχέση γενικά, όποτε πρέπει να δείξεις αρκέτα όριμος για να μπορέσει α γίνει κάτι...
2) Αυτό ακριβώς είναι το μειονέκτημα του "κάνω κάτι με συμμαθήτρια"...Πέρα του γεγονότος ότι μπόρει να καταντήσει βαρετό, αν τον φάς θα σε κοιτάει περίεργα για τα υπόλοιπα 2 χρόνια (στο 95% των περιπτώσεων)...
3) Το μένω απλά φίλοι κάθε άλλο παρα εύκολο είναι...Μάλλον θα καταλήξει σε κάτι: "λέμε απλά καλημέρα και καλό μεσημέρι"...

Τι θα μπορούσες να κάνεις:
Αφού χωρίσει να την κάνεις να σε σκεφτεί και με άλλον τρόπο, δλδ όχι φίλο, συμμαθητή, κτλ αλλά και πιθανό γκόμενο...αν αφού κάνεις ορισμένες κινήσεις δείς ότι έχεις ανταπόκριση, τότε μπορείς να ελπίζεις, διαφορετικά άστο...

Επίσης, παράλληλα άρχισε να ψάχνεις και για καμία ακόμη γιατί (χωρίς να θέλω να σε αποθαρύνω και χωρίς να σε ξέρω), θα έλεγα ότι δεν έχεις πάνω απο 30% πιθανότητες...(βασιζόμενος στο ότι είναι ωραία και τα έχει ήδη με μεγαλύτερο)...

Καλό βράδυ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93242 από Aporias1 στις 15 Ιανουαρίου 2012, 8:16μμ

Aporias1

μέλος από: 27/12/2011
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Συμφωνω 100% με αυτα που λες αγαπητε Hello.
Μου προτεινες να ψαξω και για καμια αλλη.Εχω βρει ηδη καποιες που μου αρεσουν και θα μπορουσα να ειμαι μαζι τους + οτι ειναι μικροτερες.
Απλα λεω πως πανω απο ολες εχω αυτη ( Οχι δλδ οτι θα ειμαι σαν τη καλαμια στο καμπο μεχρι να την περιμενω) και ρωταω πως θα επρεπε να το διαχιριστω σε περιπτωση που αποφασησω να κανω κατι μαζι της.Τωρα ειμαι 1 λυκειου, εχω σκεφτει λοιπον οτι αν κανω κατι θα το κανω στην 3 λυκειου οπου θα με εχει γνωρισει καλυτερα , δεν θα υπαρχοθν μεγαλυτεροι στο σχολειο + οτι θα με θεωρει περισσοτερο οριμο + οτι μετα απο αυτη τη χρονια αν τυχον φαω Χ που οπως λες ειναι το πιο πιθανον δεν θα την εχω καθε μερα μπροστα να στεναχωριεμε.Θεωρεις πως ειναι καλη ιδεα?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login