Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που πήγαινε πάνω κάτω η εικόνα στην τηλεόραση ασταμάτητα και έπρεπε να γυρίσεις ένα λεβιέ για να φτιάξει
Πέμπτη, 2 Μαΐου

τι να κανω;;;;; απαντηστε πλιζ

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #97731 από mimaki στις 12 Απριλίου 2012, 11:48πμ

mimaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/4/2012
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0
Μου αρεσει ενα αγορι εδω και 2 χρονια με το οποιο παμε στο ιδι σχολειο ιδια ταξη αλλα διαφορετικα τμηματα. Τα τελευταια δυο χρονια αρχισε και αυτος να μου δινει σημασια βγαζοντας μου παρατσουκλια και με πειραζε συνεχει.Επισης οταν τον κοιτουσα τον εβλεπα να με κοιταει και αυτος αλλα τοτε γυριζε το κεφαλι. Επιπλεον με ακουλουθει οπου παω π.χ.καθοταν συνεχεια πισω μου η διπλα και οταν δεν ηταν κοντα μου κρατουσε οπτικη επαφη....Οι φιλοι του με κοιτανε σαν να μου λενε οτι ξερουμε οτι σου αρεσει και οιτ τους εχει πει οτι του αρεσω.Πεταγε διαφορες σποντες του τυπου με ερεθιζεις καθε φορα που σου μιλαω και θα ηθελα στο χερι σου να γραφεις το ονομα μου......Πολλα παιδια με εχουν ρωτησει αν τα εχουμε και οτααν τους ρωτουσα απο που το καταλαβααιναν μου λεγανε απο τον τροπο που σε κοιταει και το οτι εισται συνεχεια μαζι ......Στην αρχη της φετινης χρονιας τα ειχα φτιαξει με ενα παιδι εκτος σχολειου .Καθε φορα που τον επαιρνα τηλεφωνο και ηταν κοντα (συνηθως με τους φιλους του)τους ελεγε να σταματησουν και εστγνε αυτι να ακουσει τι λεω.......Οταν εμαθε οτι χωρισα απομακρυνθηκε λιγο (δεν ξερω το λογο).τωρα καθε φορα που μιλαμε για αυτο το παιδι 9επιτηδες για να δουμε την συμπεριφορα του)μπαινει στην συζητηση και στηνει αυτι......Αυτο που με μπερδευει λιγο στην συμπεριφορα του ειναι οτι κανει πολυ παρεα με κατι κοριτσια (τσουλιτσες)λογω του οτι ενας απο τους φιλους του τα ειχε με μια απο αυτες.Αυτος ο οποιος μου αρεσει πριν 3 χρονια γουσταρε μια απο αυτες.....Βεβαια τωρα που ρωταω παιδια που τον ξερουνε καλα μου λεει οτι ειναι απλα φιλοι.Αυτο που με παρηγορει οταν ειναι μαζι με αυτες ειναι οτι κοιταει εμενα.Πιστευεται οτι πρεπει να κανω κατι ή να τον αφησω μηπως κανει αυτος???


Σημειωση:Θελω περισσοτερο ρτην γνωμη τον αγοριων για να μου αιτιολογησουν και την συμπεριφορα του
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97732 από Freeze στις 12 Απριλίου 2012, 12:59μμ

Freeze

Εικονίδιο
μέλος από: 18/11/2011
μηνύματα: 182 αποδεκτές 0
2ο thread?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97733 από mimaki στις 12 Απριλίου 2012, 1:07μμ

mimaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/4/2012
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0
τι εννοεις?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97734 από Freeze στις 12 Απριλίου 2012, 1:20μμ

Freeze

Εικονίδιο
μέλος από: 18/11/2011
μηνύματα: 182 αποδεκτές 0
2o θεμα?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #97736 από Torpedo στις 12 Απριλίου 2012, 2:02μμ

Torpedo

Εικονίδιο
μέλος από: 26/3/2012
μηνύματα: 42 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δώστου μια ευκαιρία...

Αν και μου ακούγεται λίγο μαλάκας επειδή στήνει αυτί και συμπεριφέρεται λες και μόλις βγήκε από τ' αυγό αλλά πάλι δε μας λες τί ηλικία είστε...αν έχει εμπειρίες κλπ...

Βασικά, απορώ πως καταφέρατε και δεν έχετε βγεί ακόμη μόνοι σας...

Αν τον γουστάρεις μάλλον θα είναι λίγο δύσκολο...αν του δώσεις χώρο για να κάνει κάτι θα το κάνει; ...εδώ δεν το έκανε 2 χρόνια τώρα...

κανονίστε να βγείτε και σε κάποια φάση να μείνετε μόνοι σας, αλλά πριν κάνεις οτιδήποτε πρέπει να τον ρωτήσεις να σου εξηγήσει για αυτή του την συμπεριφορά...πες του ρε παιδί μου τόσο πολύ με γουστάρεις που θες να μαθαίνεις τα πάντα για μένα...κι αν σου δώσει θετικά σημάδια πες του...καλύτερα όμως είναι να μάθεις από πρώτο χέρι...και κάνε εσύ την πρώτη κίνηση άμα είναι χέστης αυτός

Όπως και να 'χει το πρώτο πράμα που πρέπει να μάθεις είναι γιατί συμπεριφέρεται σα μαλάκας...βεβαίως αν δε σε ενδιαφέρει αυτό μπορείς και να του την πέσεις στεγνά, αλλά μάλλον δε θες να σχηματίσει τέτοια γνώμη για σένα

Υπάρχει και η πιο ύπουλη μέθοδος (χεχεχε) περίμενε να σχολάσει η φάση και μπες στο τμήμα του και πήγαινε να του ζωγραφίσεις καρδούλες στο θρανίο και από κάτω γράψε "άντε ρε μλκ θα μου μιλήσεις ή θα περιμένω κανα χρόνο ακόμα...!!!" φρόντισε να μη σε δει κανείς και το μήνυμα να είναι μικρό για να το δει μόνο αυτός (κοίτα μη στο σβήσει η καθαρίστρια) και την επόμενη μέρα στο τελευταίο διάλειμμα κοίτα τον με νόημα και όταν δεις ότι κατάλαβε γύρνα του την πλάτη και περίμενε να δεις τί θα κάνει

Για τις φίλες του μη σε πειράζει, αν και το τσουλίτσες δε μ'άρεσε καθόλου...φυσικά δε θα σου άρεσε να σε πουν ποτέ έτσι οπότε καταλαβαίνεις...τώρα το ότι κάνει παρέα μ'αυτές δε λέει πολλά αφού μπήκε από σπόντα στην παρέα αλλά καλύτερα να έχεις καλές σχέσεις μ'αυτές αν τον γουστάρεις...εγώ αν ήμουν στη θέση σου μπορεί να πήγαινα και να τις ρωτούσα τί γνώμη έχουν σχηματίσει γι'αυτόν
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97743 από mimaki στις 12 Απριλίου 2012, 2:41μμ

mimaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/4/2012
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0
ευχαριστω πολυ που απαντησες και εχεις δικιο για το τσουλιτσες .....ειμαστε 14,5......
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97744 από mimaki στις 12 Απριλίου 2012, 2:44μμ

mimaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/4/2012
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0
κοιτα ειχαμε μαζευτει μια μερα με κατι φιλες μου και τον παιρνουμε τηλ. να ερθει βεβαια ηρθε με αλλους τρεις φιλους του νταξει εγω προσπαθησα να γινει κατι και πιστευω πως και αυτος ηθελε αλλα δυο απο τους φιλους του ελεγαν συνεχεια παμε να φυγουμε και παμε να φυγουμε .......απο τοτε δεν εχουμε ξαναβρεθει μονοι μας...........
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97753 από mimaki στις 12 Απριλίου 2012, 3:44μμ

mimaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/4/2012
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0
θελω να μαθω και τη γνωμη ενος αγοριου.....για να καταλαβω το σκεπτικο του.....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97756 από mimaki στις 12 Απριλίου 2012, 4:08μμ

mimaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/4/2012
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0
παρακαλω να μου απαντησετε συντομα γιατι το απογευμα θα παμε βολτα και σκεφτομαι να του το πω αλλα θελω και την γνωμη σας..........
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97798 από mimaki στις 13 Απριλίου 2012, 7:40πμ

mimaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/4/2012
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0
Παιδιά ποια περιμένω και άλλες απαντήσεις

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login