Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Οι παίζοντες το πουλάκιν τους, δεν πάνε στον Παράδεισον (αν δεν μου δείξουν ιδιαιτέρως πώς το κάνουν).
Παρασκευή, 3 Μαΐου

Κοριτσια και ηλικια !!!

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #101994 από Staurakomathiak στις 01 Ιουνίου 2012, 12:19πμ

Staurakomathiak

μέλος από: 1/6/2012
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Λοιπον παιδια θελω να ανοιξω ενα πολυ σημαντικο θεμα που αφορα πολλους απο εμας απο εδω μεσα καθως μπορει να εχουμε την ιδια απορια.Γιατι πιστευεται οτι τα κοριτσια-εφηβες επιλεγουν μεγαλυτερους σε ηλικια απο αυτες για να κανουν μια σχεση??Υπαρχει οντως αυτο που λεω η ειναι στη φαντασια μου ?? Ποιος απο ολους τους παραγοντες τις οδηγει σε κατι τετοιο , ανορημοτητα συνομηλικων η απλα επειδη τους αρεσει να τα εχουν με μεγαλυτερο ? Θα εκτιμουσα απαντησεις κυριως απο το γυναικιο πληθυσμο του site.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #102004 από aswtos στις 01 Ιουνίου 2012, 2:37πμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

δεν ανηκω στον γυναικειο πληθυσμο αλλα ειμαι λιγο μεγαλυτερος απο σενα, εχω βρεθει τοσο στην θεση σου οσο και στην θεση αυτων που τα φτιαχνουν με τις συμμαθητριες σου οποτε νομιζω μπορω να σε διαφωτισω. σωματικα τα κοριτσια συνηθως αναπτυσσονται πιο γρηγορα απο τα αγορια. ετσι ειδικα στα μεσα της εφηβειας μπορει να δεις ενα κοριτσι το οποιο αν ειναι και λιγο περιποιημενο να σου δινει την αισθηση της γυναικας και αντιστοιχα ενα αγορι να το βλεπεις πολυ παιδι ακομη. γενικα η εφηβεια ειναι λιγο αχαρη για τα αγορια. λιγο αυτο το εκνευριστικο χνουδι στο προσωπο, λιγο τα σπειρακια δεν εχουν και την ιδανικοτερη εικονα σε αντιθεση με τους μεγαλυτερους σε ηλικια που εχουν ξεφυγει απο ολο αυτο. επιπλεον σημαντικο ρολο παιζει και η συμπεριφορα και ο αερας που βγαζει το αγορι προς τα εξω. η αυτοπεποιθηση γοητευει τις κοπελες σε αυτη την ηλικια. σημαντικο ρολο παιζει και το γεγονος πως και τα μεγαλυτερα αγορια φοβουμενα την αποτυχια απο τις κοπελες στην ηλικια τους στρεφονται σε μικροτερες. απλα εσυ εχεις την ατυχια να εισαι σε μια φαση που οι μικροτερες απο σενα ειναι πραγματικα πολυ μικρες. το σημαντικοτερο ισως ειναι το γεγονος πως τα κοριτσια θελουν κατι να θαυμαζουν απο το αγορι τους. ο μεγαλυτερος συνηθως γεννα αυτο το θαυμασμο ενω καλυπτεται και η εντυπωση πως ειναι σημαντικες αφου το αγορι τους προτιμα εκεινες αντι για τις συνομηλικες του. τελος υπαρχει και η κατηγορια που αναζητα τον πιο εμπειρο και αυτον που δειχνει πιο ωριμος. αυτα ειναι σε γενικες γραμμες. μπορει πολλες απο το σαιτ να αντιδρασουν, δεν θελω να γενικευσω, αλλα νομιζω πως εστω και ενδομυχα αυτα ωθουν τα κοριτσια με μεγαλυτερα αγορια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102015 από Vasilis13 στις 01 Ιουνίου 2012, 11:14πμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
δεν ανηκω επισης στον γυναικιο πληθυσμο φιλε μου,ειμαι 16 χρονων και το βλεπω καθημερινα γυρω μου ασχετως που τα εχω με συνομηλικη.Ξερεις εδω και καιρο εχει βγει σε εμας τα εφηβικα αγορια το παρατσουκλι "Ανοριμος" που φυσικα και δεν ισχυει...Ειναι πολυ δυσκολο να μην σκασω στα γελεια οταν μια συμμαθητρια μου μου λεει εισαι "ανοριμος" ενω πριν λιγο μου ειπε οτι της αρεσει να κοιμαται με τα αρκουδακια της,να βλεπει ντορα η εξερευνητρια και διαβαζει ακομα χαρι ποττερ.Βλεπεις και οι μεγαλυτεροι δεν κανουν τα πραγματα πιο ευκολα,ισα ισα.Φαντασου ποσο χλαπατσας ειναι ο αλλος που ειναι 28(!!!) χρονων και τα φτιαχνει με 16(!!)(true story).Τι να πω,τα κοριτσια γουσταρουν τους μεγαλυτερους μεχρι τα 18-19 μετα θελουν συνομηλικους μην σου πω και μικροτερους.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102040 από Maria_Nikos στις 01 Ιουνίου 2012, 3:32μμ

Maria_Nikos

μέλος από: 17/5/2012
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
Εγώ που είμαι κορίτσι μπορώ να σου απαντήσω...είμαι 16 και το αγόρι μου είναι στα 19...τα είχα και με παιδιά στην ηλικία μου...η αλήθεια είναι ότι τα αγόρια στην ηλικία μου είναι πιο ανώριμα από τα μεγαλύτερα....έχουν αλλού το μυαλό τους...στις παρέες..στη μπάλα...στα μηχανάκια...ενώ οι μεγαλύτεροι ξέρουν να φερθούν σε μια κοπέλα....και η κολλητή μου τα είχε με ένα παιδί στην ηλικία μας και χώρισαν γιατί αυτός την πίεζε να κάνουν κάτι ενώ αυτή δεν ήθελε...ενώ οι μεγαλύτεροι δεν πιέζουν τόσο πολύ....υπάρχουν βέβαια και αγόρια στην ηλικία μου που είναι διαφορετικοί και πιο ώριμοι από ότι θα έπρεπε όπως και μεγάλοι που είναι ανώριμοι...είναι γούστα αυτά...κάθε κοπέλα έχει το δικό της τύπο.....!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102044 από tuxh-vouno στις 01 Ιουνίου 2012, 3:51μμ

tuxh-vouno

Εικονίδιο
μέλος από: 18/3/2012
μηνύματα: 70 αποδεκτές 0
Εγώ τα είχα με συνομίληκους μου και έιχα κάνει κ φάσεις με αγόρια στην ίδια ηλικία...ο ένας δενήξερε να φιλάει, ο άλλος έπεφτε με τα μούτρα λες και ήμουν ένα κομμάτι κρέας, ο άλλος ντρεπόταν που με κοιτούσε...και όλοι χωρίς εμπειρία στο σεξουαλικό κομμάτι, ενώ εγώ ήμουν σε μία ηλικία που άρχιζα να ασχολούμαι με αυτό... ε σε τέτοια φάση θέλεις κάποιον με εμπειρία που να σου δείξει πέντε πράγματα και να μη σε κοροιδέψει που δεν ξέρεις να πάρεις π...α ή να μη σε δει γυμνή και να κοκκινήσει από ντροπή ώστε να νιώσεις και εσύ άσχημα. Να μπορεί να συζητήσει μαζί σου χωρίς να ισοπεδώνει το κάθε θέμα... Ο εγκέφαλος της γυναίκας είναι 2 χρόνια πιο ώριμος για την ηλικία της και το αντίθετο ισχύει για τα αγόρια...Αρα η μέση λύση τα κορίτσια να τα φτιάχνουν με μεγαλύτερους που ξέρουν να φερθούν, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κάθε συνομίληκος είναι ανώριμος κλπ...Είναι ανάλογα το άτομο στο οποίο θα τύχεις...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102072 από Vasilis13 στις 01 Ιουνίου 2012, 7:12μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Έγραψε:(tuxh-vouno@01 Ιουνίου 2012)
Ο εγκέφαλος της γυναίκας είναι 2 χρόνια πιο ώριμος για την ηλικία της και το αντίθετο ισχύει για τα αγόρια...Αρα η μέση λύση τα κορίτσια να τα φτιάχνουν με μεγαλύτερους που ξέρουν να φερθούν, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κάθε συνομίληκος είναι ανώριμος κλπ...Είναι ανάλογα το άτομο στο οποίο θα τύχεις...


σε αυτο το κομματι δεν συμφωνω καθολου...δεν ειναι ο μεγαλυτερος που ξερει να φερθει εισαι που απλα νομιζεις οτι ετσι ειναι το σωστο γιατι ετσι κανουν ολες...αυτο ειναι η αληθεια και αφηστε τις αλλες τις αρλουμπες...αν το αγορακι που τα εφτιαξες δεν ηξερε να φιλαει πανε στον επομενο η στον μεθεπομενο,ασε που αν τον γουσταρες πραγματικα θα καθοσουν μαζι σου καποιες ωρες ωστε να μαθει...ετσι καναμε ολοι πιστευω δεν γιναμε απο την πρωτη φορα οι καλυτεροι.Οσο για τα υπολοιπα πιστεψε με ενα αγορι στην ηλικια σου θα σε σεβοταν πολυ περισοτερο ασε και την μαγεια της "εξερευνησης" τους σωματος που θα εκανες με καποιον που πιθανοτατα δεν θα το ειχε ξανακανει οπως και εσυ.Και εγω 16 ειμαι και τα εχω παντα με συνομηλικες γιατι πιστευω οτι αυτο ειναι το "σωστο"(καλυτερα να πω ωραιο) στην εφηβεια να μαθαινεις με τους ομοιους σου.Ετσι λοιπον με δεδομενη την γρηγορη αναπτυξη εγκεφαλου που εχουμε ομοιος ειναι ο συνομηλικος


προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102101 από tuxh-vouno στις 01 Ιουνίου 2012, 11:31μμ

tuxh-vouno

Εικονίδιο
μέλος από: 18/3/2012
μηνύματα: 70 αποδεκτές 0
Μα όπως είπα και επάνω το προσπάθησα...και το προσπάθησα συνολικά 4 φορές με συνομήλικο, πάντα έπεφτα στην περίπτωση? Καθηγητής ανθρωπολογίας στο πανεπιστήμιό μου μου είπε ότι όντως οι γυναίκες ωριμάζουν πιο γρήγορα...και Δεν σκέφτομαι καθόλου σαν όλες τις άλλες...σκέφτομαι με βάση αυτά που έζησα..όσο για το κομμάτι του σεβασμού που είπες...εγώ δεν είδα σεβασμό,ούτε και οι φίλες μου το από συνομήλικο και αυτό γιατί βιάζονται να τα κάνουν όλα για να την πουν στον φίλο τους, ή ντρέπονται για την παρθενιά τους κλπ κλπ...Τέλος, δεν καταλαβαίνω αυτό που είπες...οτι τα φτιάχνεις με συνομήλικες γιατί αυτό είναι το σωστό...ποιος σου ορίζει τι είναι σωστό? Δηλαδή αν εγώ τα φτιάξω με έναν μικρότερο θα είναι λάθος? 'Η οι περισσότεροι γύρω σου ,ακόμη και οι γονείς σου ίσως, είναι λάθος να είναι μεγαλύτερος ο άντρας?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102140 από giorgos13 στις 02 Ιουνίου 2012, 11:52πμ

giorgos13

Εικονίδιο
μέλος από: 7/2/2012
μηνύματα: 35 αποδεκτές 0
ακου αφορμη για να τον παρατησει
δεν ξερει να φιλαει

αν ειναι δυνατον
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102142 από Vasilis13 στις 02 Ιουνίου 2012, 12:10μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Έγραψε:(tuxh-vouno@01 Ιουνίου 2012)
Μα όπως είπα και επάνω το προσπάθησα...και το προσπάθησα συνολικά 4 φορές με συνομήλικο, πάντα έπεφτα στην περίπτωση? Καθηγητής ανθρωπολογίας στο πανεπιστήμιό μου μου είπε ότι όντως οι γυναίκες ωριμάζουν πιο γρήγορα...και Δεν σκέφτομαι καθόλου σαν όλες τις άλλες...σκέφτομαι με βάση αυτά που έζησα..όσο για το κομμάτι του σεβασμού που είπες...εγώ δεν είδα σεβασμό,ούτε και οι φίλες μου το από συνομήλικο και αυτό γιατί βιάζονται να τα κάνουν όλα για να την πουν στον φίλο τους, ή ντρέπονται για την παρθενιά τους κλπ κλπ...Τέλος, δεν καταλαβαίνω αυτό που είπες...οτι τα φτιάχνεις με συνομήλικες γιατί αυτό είναι το σωστό...ποιος σου ορίζει τι είναι σωστό? Δηλαδή αν εγώ τα φτιάξω με έναν μικρότερο θα είναι λάθος? 'Η οι περισσότεροι γύρω σου ,ακόμη και οι γονείς σου ίσως, είναι λάθος να είναι μεγαλύτερος ο άντρας?


ναι η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι σωστο,ειναι ωραιο.Τωρα αν εσυ και οι φιλες σου πεσατε στις περιπτωσεις οι εκει που μενεις ειναι ολοι ανοριμοι τι να πω.Προσωπικα εγω δεν εχω γνωρισει κοριτσι στην ηλικια μου που να ειναι πιο οριμη απο μενα.Ολες νιαζονται για το πως θα κανουν εντυπωση και σχολιαζουν ακομα και την γριουλα που ειναι 90 χρονων λεγοντας "τι φοραει αυτη θεε μου" αν νομιζετε οτι αυτα ειναι διγματα οριμοτητας τοτε ναι μπορω να πω οτι ειμαι ανοριμος.Προσωπικα γουσταρω τα κοριτσια που νοιαζονται εκτος απο την ομορφια (που διαθετουμε ) και για τα εσωτερικα χαρακτηριστικα που εσεις τωρα πια δεν νοιαζεστε και μετα αναρωτιεστε που πηγαν ολα τα "καλα" παιδια.Μαλλον δεν ψαξατε καλα γυρω σας πρωτου τα φτιαξετε με τον πρωτο τυχοντα 20 χρονο που η προσωπικη μου γνωμη συγγνωμη κι ολας ειναι οτι φαντασου ποσο "χλαπατσας" ειναι αυτος για να τα φτιαξει με μια 15-16 χρονων κοριτσακι αντι στα 20 του να τα εχει ΕΣΤΩ με συνομηλικη.Τι να πω γουστα ειναι αυτα αλλα σκεψου πρωτα τι κανεις εσυ στην καθημερινοτητα σου και μετα εγω που ειμαι ενας νορμαλ εφηβος και δες ποιος ειναι πιο οριμος.Αυτα περι οριμοτητας και οτι τα κοριτσια ειναι 2 χρονια μεγαλυτερα ειναι σχετικα.Οπως σου ειπα δεν εχω γνωρισει κοριτσι που να ειναι πιο οριμο απο μενα σε ΟΛΑ τα θεματα απο το σεξ μεχρι και το πως θα φερθει στον δρομο.Μακαρι καποτε αυτη η "μοδα" γιατι μοδα ειναι και τα αλλα αφηστε,να σταματησει για να μπορει και ο 16χρονος εφηβος να ζησει μια κανονικη ζωη χωρις σεξουαλικα κομπλεξ που μαλλον θα δημιουργηθουν οταν θα φτασει 19 χρονων και θα ειναι παρθενος γιατι ολες οι συνομηλικες κοιταζαν μεγαλυτερους.Σας καλυψα? Ευχαριστω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102152 από Vasilis13 στις 02 Ιουνίου 2012, 2:23μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Vasilis13@02 Ιουνίου 2012)
Έγραψε:(tuxh-vouno@01 Ιουνίου 2012)
Μα όπως είπα και επάνω το προσπάθησα...και το προσπάθησα συνολικά 4 φορές με συνομήλικο, πάντα έπεφτα στην περίπτωση? Καθηγητής ανθρωπολογίας στο πανεπιστήμιό μου μου είπε ότι όντως οι γυναίκες ωριμάζουν πιο γρήγορα...και Δεν σκέφτομαι καθόλου σαν όλες τις άλλες...σκέφτομαι με βάση αυτά που έζησα..όσο για το κομμάτι του σεβασμού που είπες...εγώ δεν είδα σεβασμό,ούτε και οι φίλες μου το από συνομήλικο και αυτό γιατί βιάζονται να τα κάνουν όλα για να την πουν στον φίλο τους, ή ντρέπονται για την παρθενιά τους κλπ κλπ...Τέλος, δεν καταλαβαίνω αυτό που είπες...οτι τα φτιάχνεις με συνομήλικες γιατί αυτό είναι το σωστό...ποιος σου ορίζει τι είναι σωστό? Δηλαδή αν εγώ τα φτιάξω με έναν μικρότερο θα είναι λάθος? 'Η οι περισσότεροι γύρω σου ,ακόμη και οι γονείς σου ίσως, είναι λάθος να είναι μεγαλύτερος ο άντρας?


ναι η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι σωστο,ειναι ωραιο.Τωρα αν εσυ και οι φιλες σου πεσατε στις περιπτωσεις η εκει που μενεις ειναι ολοι ανοριμοι τι να πω.Προσωπικα εγω δεν εχω γνωρισει κοριτσι στην ηλικια μου που να ειναι πιο οριμη απο μενα.Ολες νοιαζονται για το πως θα κανουν εντυπωση και σχολιαζουν ακομα και την γριουλα που ειναι 90 χρονων λεγοντας "τι φοραει αυτη θεε μου" αν νομιζετε οτι αυτα ειναι δειγματα οριμοτητας τοτε ναι μπορω να πω οτι ειμαι ανοριμος.Προσωπικα γουσταρω τα κοριτσια που νοιαζονται εκτος απο την ομορφια (που διαθετουμε ) και για τα εσωτερικα χαρακτηριστικα που εσεις τωρα πια δεν νοιαζεστε και μετα αναρωτιεστε που πηγαν ολα τα "καλα" παιδια.Μαλλον δεν ψαξατε καλα γυρω σας πρωτου τα φτιαξετε με τον πρωτο τυχοντα 20 χρονο που η προσωπικη μου γνωμη συγγνωμη κι ολας ειναι οτι φαντασου ποσο "χλαπατσας" ειναι αυτος για να τα φτιαξει με μια 15-16 χρονων κοριτσακι αντι στα 20 του να τα εχει ΕΣΤΩ με συνομηλικη.Τι να πω γουστα ειναι αυτα αλλα σκεψου πρωτα τι κανεις εσυ στην καθημερινοτητα σου και μετα εγω που ειμαι ενας νορμαλ εφηβος και δες ποιος ειναι πιο οριμος.Αυτα περι οριμοτητας και οτι τα κοριτσια ειναι 2 χρονια μεγαλυτερα ειναι σχετικα.Οπως σου ειπα δεν εχω γνωρισει κοριτσι που να ειναι πιο οριμο απο μενα σε ΟΛΑ τα θεματα απο το σεξ μεχρι και το πως θα φερθει στον δρομο.Μακαρι καποτε αυτη η "μοδα" γιατι μοδα ειναι και τα αλλα αφηστε,να σταματησει για να μπορει και ο 16χρονος εφηβος να ζησει μια κανονικη ζωη χωρις σεξουαλικα κομπλεξ που μαλλον θα δημιουργηθουν οταν θα φτασει 19 χρονων και θα ειναι παρθενος γιατι ολες οι συνομηλικες κοιταζαν μεγαλυτερους.Σας καλυψα? Ευχαριστω...


σορρυ για τα ορθογραφικα αλλα οταν γραφω στο PC δεν σκεφτομαι
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login