Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Προσπαθώ να βγω από το ψυχολογικό αδιέξοδο, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ από πού μπήκα.
Κυριακή, 5 Μαΐου

Πρόβλημα με τον αδερφό της.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #102772 από άσχετος στις 08 Ιουνίου 2012, 11:42μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Γεια σας και καλό καλοκαίρι!Παιδιά το τελευταίο καιρό έχω γράψει πολλά θέματα για πράγματα που με "βασανίζουν"με ένα κορίτσι.Εντάξει της μίλησα,της τα ζήτησα αλλά δεν τα φτιάξαμε επειδή δεν ήθελε να χαλάσει η φιλία μας...Μετά από αυτό όλα πήγαιναν καλά αλλά μόνο για μια εβδομάδα καθώς πολλές φορές μιλούσαμε από το κινητό(με μηνύματα) μερικές φορές μου έστελνε αυτή πρώτα και μερικές φορές εγώ,όμως μια άτυχη μέρα που είχα βγει με έναν φίλο μου,αυτός της έστειλε μήνυμα"τι κάνεις"(το ήξερα φυσικά)Αλλά αυτή ήταν κάτω με τα παιδιά της γειτονιάς και το κιν. το είχε ξεχάσει σπίτι.Εκεί το είδε ο αδερφός της που δεν ήξερε τίποτα για όσα έγιναν.Δεν ξέρω τι έγινε ανάμεσα τους αλλά το επόμενο πρωί μου έστειλε μήνυμα(το κορίτσι)να μην μιλάμε και να μην της στέλνω μηνύματα.Φυσικά ο αδερφός της έβαλε το χεράκι του...Δεν ξέρω αν έχει τίποτα μαζί μου αλλά δεν του έχω κάνει τίποτα ούτε είμαι κάνας"αλήτης" για να μου συμπεριφέρεται έτσι και ούτε κάνω παρέα με κακές παρέες.Από τότε που έγιναν αυτά δεν έχουμε μιλήσει ποτέ.Όταν πάμε βόλτα με τα άλλα παιδιά και πάω και εγώ φεύγει.Είπε στις φίλες της να μου πουν πως ο αδερφός της φταίει για όλα αυτά και αυτή ήθελε να κάνουμε σχέση.Τις είπε επίσης να μου πουν πως θα αρχίσουμε να ξαναμιλάμε από τον Σεπτέμβριο που θα φύγει ο αδερφός της για σπουδές...Εντάξει το καταλαβαίνω πως θέλει να την προστατέψει αλλά είπαμε δεν θα κάνουμε και σεξ άλλωστε 14 χρονών είμαστε.Δεν καταλαβαίνω και κάτι άλλο,οι γονείς της το έχουν μάθει(όλοι η γειτονιά μου έχει μάθει τι έγινε)αλλά δεν της είπαν τίποτα...Επίσης η Χρυσαλένια(έτσι την λένε)μίλησε στην μαμά της και δεν την πείραξε αλλά δεν ξέρω γιατί ακούει το αδερφό της.Δεν μπορώ να περιμένω 3 μήνες μέχρι να φύγει ο αδερφός της ούτε μπορώ να προχωρήσω όσο και αν φαίνεται περίεργο από την ηλικία την έχω ερωτευτεί και δεν μπορώ να κάνω τίποτα...Θα ήταν καλό να μιλήσω στον αδερφό της ή θα τα κάνω χειρότερα τα πράγματα?
Παιδιά απαντήστε σας παρακαλώ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102777 από peterpan9898 στις 09 Ιουνίου 2012, 1:10πμ

peterpan9898

banned
μέλος από: 25/7/2011
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
οπα ο αδερφος της βρηκε μικροτερο και εγινε μαγκας...στην τελικη αμα δεν θελει να τον ακουει γιατι δεν το λεει στη μανα της να κανει κατι?
Μην φοβασαι τι προκειται να σου κανει?Ακομα και να φτασει στο εσχατο σημειο και να σε χτυπησει (που δεν υπαρχει περιπτωση) το λες στους γονεις σου η ακομα και στην αστυνομια.Δεν καταλαβαινω πως μπορει να απαγορευει στην ΑΔΕΡΦΗ του να κανει σχεση.Ποιος νομιζει οτι ειναι που θα καθοριζει τις ζωες των συνανθρωπων του?Να ειναι ο πατερας της ακουγεται καπως λογικο αλλα απο τον αδερφο μην καθεσαι και τα χαπτεις.Τωρα αμα αυτη μουλαρωσε και ντε και καλα θελει να περιμενει να φυγει για σπουδες τι να σου πω?
Η περιμενε την αμα την αγαπας τοσο πολυ η βρες αλλη.Αυτα απο μενα.Παρε φορα και κανε σε ολους FTOOUUUU.javascript:AddSmileyIcon('')
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102797 από tuxh-vouno στις 09 Ιουνίου 2012, 12:36μμ

tuxh-vouno

Εικονίδιο
μέλος από: 18/3/2012
μηνύματα: 70 αποδεκτές 0
Μην την ζορίσεις με το να μιλήσεις στον αδερφό της γιατί ίσως μετά δεν θέλει να κάνετε σχέση...Άσε που αν το παίξεις μάγκας στον αδερφό της θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα γιατί θα σε βγάλει κωλόπαιδο...Κράτα επαφή μαζί της, αν είσαι ερωτευμένος όπως λες θα αντέξεις τους δύο μήνες μέχρι το Σεπτέμβρη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102823 από Vasilis13 στις 09 Ιουνίου 2012, 9:08μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Έγραψε:(tuxh-vouno@09 Ιουνίου 2012)
Μην την ζορίσεις με το να μιλήσεις στον αδερφό της γιατί ίσως μετά δεν θέλει να κάνετε σχέση...Άσε που αν το παίξεις μάγκας στον αδερφό της θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα γιατί θα σε βγάλει κωλόπαιδο...Κράτα επαφή μαζί της, αν είσαι ερωτευμένος όπως λες θα αντέξεις τους δύο μήνες μέχρι το Σεπτέμβρη


δεν συμφωνω...μαλλον πρεπει να μιλησει στον αδερφο της και να του μαθει να σταματησει να μπαινει εμποδιο στην προσωπικη ζωη της αδερφης του...φανταζεσαι να κανει ετσι και στις επομενες αγαπες της??θα ηθελες να ειχες τετοιο αδερφο οπως το κοριτσι που θελει ο φιλος παραπανω??

μαγκα βουρ στον αδερφο με ηρεμο τροπο και γλυκα λογια...αν στην πει πες του οτι η αδερφη του ειναι 14 χρονων και μπορει να κανει οτι θελει και με οποιον θελει και αν δεν γουσταρει να παει να τραβηξει το πουλακι του μπας και μεγαλωσει(αυτο ακριβως να του πεις)...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102829 από tuxh-vouno στις 09 Ιουνίου 2012, 10:01μμ

tuxh-vouno

Εικονίδιο
μέλος από: 18/3/2012
μηνύματα: 70 αποδεκτές 0
Είναι καλύτερα να το χειριστεί η κοπέλα αν τον θέλει πραγματικά και όχι ο ίδιος. Αν πάει να του μιλήσει και ο αδερφός της τα πάρει, πάει τα πει χαρτί και καλαμάρι στους γονείς της στους οποίους εννοείται θα τον βγάλει κωλόπαιδο, μετά αυτοί μπορεί και να την ξεκόψουν, να την κλείσουν μέσα...υπάρχουν και οπισθοδρομικά μυαλά...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102905 από άσχετος στις 10 Ιουνίου 2012, 9:59μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Παιδιά σας ευχαριστώ!Θέλω και άλλες γνώμες αν γίνεται!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login