Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το κάπνισμα βλάπτει σοβαρά τo τσιγάρο.
Παρασκευή, 31 Μαΐου

Μου λεει... οτι κοιταω αλλες

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #109228 από vak410 στις 10 Σεπτεμβρίου 2012, 3:02μμ

vak410

Εικονίδιο
μέλος από: 17/6/2012
μηνύματα: 40 αποδεκτές 0
Τα μαρτυρα ολα ο τιτλος.
Τα εχω με μια κοπελα 2 μηνες περιπου. Λιγος καιρος. Χθες ειχαμε λοιπον μια συζητηση γιατι ηταν λιγο εκνευρισμενη. Το προβλημα της ειναι οτι οταν βγαινουμε κοιταω αλλες. Αυτη λεει οτι αυτο το πραγμα την μειωνει και την ακυρωνει.
Το σεβομαι απολυτα και ειπα οτι θα το σταματησω. Το θεμα μου ομως ειναι οτι κοιταζει το καθε μου βλεμα. 50χρονη να περασει θα κοιταξει τα ματια μου να δει αν την κοιταζω. Ειναι φυσιολογικο ρε παιδια; Αυτη μου λεει πως δεν κοιταζει κανεναν και οτι αν ηθελε να κοιταζει δεν θα ηταν μαζι μου...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109229 από Aitherovamwn στις 10 Σεπτεμβρίου 2012, 3:06μμ

Aitherovamwn

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/11/2010
μηνύματα: 421 αποδεκτές 0
βλακιες σου λεει φιλε..δεν γινεται να μην κοιταξεις το ωραιο!εσυ σαν αντρας θα κοιτας τις ωραιες κοπελες αλλα και εκεινη κοιταει 100% τους ωραιους αντρες.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να μη παει το ματι πανω του απλα.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #109232 από Mandragoriana στις 10 Σεπτεμβρίου 2012, 5:49μμ

Mandragoriana

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο..αν περασει καποια ομορφη κοπελα πολλες φορες τις παρατηρουμε και εμεις οι ιδιες και νομιζω πως και εσεις κανετε κατι αντιστοιχο.Μιλωντας σε περιπτωση που δεν την πεφτεις σε αλλες και απλα κοιτας κατι ωραιο..ουτε καρφωνεσε εκει Θα σου εξηγησω τι να κανεις για να το ξεπερασει...Το Θεμα ειναι πως η κοπελα σου ειτε ειναι πολυ ζηλιαρα οι απλα εχει καποιες ανασφαλειες..Μπορεις να γλυτωσεις απο αυτο..οποιο απο τα δυο σεναρια παιζει..Το πρωτο πραγμα που θα κανεις ειναι να της εξηγησεις με επιχειρηματα πως ειναι λογικο ολο αυτο και πως πρεπει να γινετε με καποιο μετρο γτ πολυ απλα ειναι φυσικο,αν αρχιζεις να φερεσε πως εισαι τελειος και πως αυτη λεει βλακειες το εχεις χασρι το παιχνιδι εξ αρχης.Για την.πρωτη περιπτωση..κοιτας κανονικα και οτΝ περασςι μια κουκλαρα και την.πιασεις με τη γωνια του ματιου σου κανεις πως δεν τημ.ειδες καν και δινεις μεγαλυτερη πρσοχη στην.κοπελα σου( χωρισ να φανει οτι το κανρμεις επιτειδεσ!;) ).Για την δευτερη περιπτωση,ο καλυτερ δος τροπος ειναι να την κανεις να νιωυει μοναδικη και υποσηηνειδητα να της δειχνεις πως ΕΣΥ τηςδινενεις ολο αυτο το αισθημα.Δινω εμφαση στο.εαυ γιατι αυτο που θελουμε να πετυχουμε ειναι να της φυγουν αυτες οι ανασφαλειες αλλα και να αισθανθει ακομα πιο σιγουρη για σενα και για τα αισθηματα σου.Πως θα το πετυχεις αυτο?Αρχικα,θα της δειχνεις σε ακυρες στιγμες ποσο μοναδικη ειναι...οχι μονο με λογια(και με λογια!!)αλλα και με πραξεις.Να την επαινεις σε ακυρες στιγμες οταν κανει κατι και χαιρετε γιαυτο..και ας το κανει χαλια.Να της προτεινεις ρουχα κτλπ που να την κολακευουν και να τις λες πως αυτη και μονο σε νοιαζει..και γενικα το ενδιαφερον σου οταν ειστε μαζι ναειναι πανω της.(Οχι να κολλησεις σαν βδελλα και να ειστε σε μια πιεση)Οι λεπτομετειες ειναι αυτες που ενθουσιαζουν...τωρα αν αυτη η κοπελα..συνεχιζει μετα απο αυτα...σκεψου πολυ καλα αν αξιζει..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109235 από mar_ma στις 10 Σεπτεμβρίου 2012, 7:28μμ

mar_ma

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/9/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
θα συμφωνησω απολυτα με την παραπανω αποψη ετσι ειναι ακριβως. εσεις οι αντρες ορισμενες φορες ειστε παρα πολυ αγαρμποι στους τροπους σας. και αυτο ειναι το λαθος σας,γιατι μπορει να μην πειτε κατι εκ πονηρου αλλα να κανετε την κοπελα διπλα σας να νιωσει αθλια. θα σου μιλησω απο προσωπικη πειρα. το αγορι μου που τ εχω 1μιση τωρα χρονο οπως λες και εσυ κοιτουσε οτι περνουσε. πολλες φορες μαλιστα σχολιαζε. και μαλιστα τυχαινε να του ξεφευγουν κ χτυπητα παραδειγματα..1-2-3 -10 τα πηρα ασχημα γιατι ενω το ελεγα με το καλο δν επιανε.μαλιστα το κανε επιτειδες γιατι λεει οτι ηθελα να μου το βγαλει αυτο απο το μυαλο και οτι απλα σχολιαζει κατι που περναει ( ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ.ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ) .. με τα πολλα καταλαβε οτι δεν αντεχω και το εκοψε.αφου μ ειχε πει τους λογους. οπως μπορει να κοιτας μια κοπελα και ν σχολιασεις κατι ετσι μπορει να κανεις και μ εναν ανδρα. συμβουλη μου λοιπον που εμενα προσωπικα την εκανα πραξη και με βοηθησε κανε οτι σου προτινει ο/η Mandragoriana και επιπλεον καντην με τον τροπο σου να κανει το ιδιο. δηλαδη καντην να κοιταξει και εκεινη κατι.να μπει στη διαδικασια αυτη γιατι ετσι θα το ξεπερασει.αυτο θα ρθει βεβαια με τον καιρο. επισης να σου πω το οτι αν κοιταει ή οχι δεν μπορεις να σαι σιγουρος. μια κοπελα οταν ειναι πολυ ερωτευμενη δεν θα κοιταξει κατι αλλο τοσο ευκολα αυτο να το ξερεις. μπορει να δει κατι ωραιο κ ν παρει αυτοματα το βλεμμα της απο κει. εν αντιθεση με το ματι των ανδρων που ανα πασα στιγμη μπορει να πεσει σε οποιαδηποτε γκομενα περασει ειτε αυτη εχει κωλαρα ειτε ειναι θωρηκτο. οποτε κατε με καντη να νιωθει πως για σενα ειναι μοναδικη και αυτο να γινει κυριως σε ανυποψιαστες στιγμες οπως επισης καντην να κοιταει κ εκεινη και ν σχολιαζει οτι κ αν ειναι αυτο. αν μαλιστα το καταφερεις αυτο (κακως που το λεω) αλλα θα μπορεις και εσυ να χαζευεις πιο ανετα. τωρα αν παλι δεν πετυχουν αυτα τοτε η κοπελα εχει τρελες ανασφαλιες και φοβαται ακομα και τον ισκιο της. σ αυτην την περιπτωση εχεις προβλημα !!!!
ευχομαι καλη τυχη !!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109236 από Webmaster στις 10 Σεπτεμβρίου 2012, 7:58μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Ωωωωωωωωωχ. Τι καλή τύχη, που άμα αρχίσουν αυτά, δε σταματάνε.

Άμα έχει η άλλη ανασφάλειες παιδί μου από τα παιδικά της χρόνια που δεν την παίζανε, μην έχεις την ελπίδα ότι εσύ θα την αλλάξεις. Θα σου σπάσει τα νεύρα κι εσένα και των παιδιών σου (αν κάνεις το μέγα λάθος).

Να τη σχολάσεις.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109238 από mar_ma στις 10 Σεπτεμβρίου 2012, 9:11μμ

mar_ma

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/9/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
webmaster μην εισαι τοσο απολυτος. δεν ειναι παντα ετσι τα πραγματα. και δεν γινεται να ριχνεις τις ευθυνες αποκλειστικα στην αλλη. και οτι εχει εκεινη το προβλημα. μπορει να ναι κ ετσι.αλλα δν ειναι απολυτο .. ειναι 50-50 το θεμα. αν κανει καποια πραγματα που εχουν αναφερθει τοτε ναι εκεινη εχει το προβλημα. !!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109239 από mar_ma στις 10 Σεπτεμβρίου 2012, 9:13μμ

mar_ma

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/9/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
αν κανει καποια πραγμα που εχουν αναφερθει και συνεχισει τα ιδια τοτε ναι εκεινη εχει το προβλημα !!! *
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109249 από pok7 στις 10 Σεπτεμβρίου 2012, 10:33μμ

pok7

Εικονίδιο
μέλος από: 10/9/2012
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
καλα και νομιζεις πως το εχεις εσυ το προβλημα? κοιτας και καλα κανεις στο κατω κατω δικαιωμα σου. πριν σε χορισει γιατι και καλα ειναι κακο που κοιτας γυρω γυρω χωρισε την εσυ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109254 από Geiaaaa στις 10 Σεπτεμβρίου 2012, 11:58μμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Mandragoriana@10 Σεπτεμβρίου 2012)
Οχι δεν ειναι φυσιολογικο..αν περασει καποια ομορφη κοπελα πολλες φορες τις παρατηρουμε και εμεις οι ιδιες και νομιζω πως και εσεις κανετε κατι αντιστοιχο.Μιλωντας σε περιπτωση που δεν την πεφτεις σε αλλες και απλα κοιτας κατι ωραιο..ουτε καρφωνεσε εκει Θα σου εξηγησω τι να κανεις για να το ξεπερασει...Το Θεμα ειναι πως η κοπελα σου ειτε ειναι πολυ ζηλιαρα οι απλα εχει καποιες ανασφαλειες..Μπορεις να γλυτωσεις απο αυτο..οποιο απο τα δυο σεναρια παιζει..Το πρωτο πραγμα που θα κανεις ειναι να της εξηγησεις με επιχειρηματα πως ειναι λογικο ολο αυτο και πως πρεπει να γινετε με καποιο μετρο γτ πολυ απλα ειναι φυσικο,αν αρχιζεις να φερεσε πως εισαι τελειος και πως αυτη λεει βλακειες το εχεις χασρι το παιχνιδι εξ αρχης.Για την.πρωτη περιπτωση..κοιτας κανονικα και οτΝ περασςι μια κουκλαρα και την.πιασεις με τη γωνια του ματιου σου κανεις πως δεν τημ.ειδες καν και δινεις μεγαλυτερη πρσοχη στην.κοπελα σου( χωρισ να φανει οτι το κανρμεις επιτειδεσ!;) ).Για την δευτερη περιπτωση,ο καλυτερ δος τροπος ειναι να την κανεις να νιωυει μοναδικη και υποσηηνειδητα να της δειχνεις πως ΕΣΥ τηςδινενεις ολο αυτο το αισθημα.Δινω εμφαση στο.εαυ γιατι αυτο που θελουμε να πετυχουμε ειναι να της φυγουν αυτες οι ανασφαλειες αλλα και να αισθανθει ακομα πιο σιγουρη για σενα και για τα αισθηματα σου.Πως θα το πετυχεις αυτο?Αρχικα,θα της δειχνεις σε ακυρες στιγμες ποσο μοναδικη ειναι...οχι μονο με λογια(και με λογια!!)αλλα και με πραξεις.Να την επαινεις σε ακυρες στιγμες οταν κανει κατι και χαιρετε γιαυτο..και ας το κανει χαλια.Να της προτεινεις ρουχα κτλπ που να την κολακευουν και να τις λες πως αυτη και μονο σε νοιαζει..και γενικα το ενδιαφερον σου οταν ειστε μαζι ναειναι πανω της.(Οχι να κολλησεις σαν βδελλα και να ειστε σε μια πιεση)Οι λεπτομετειες ειναι αυτες που ενθουσιαζουν...τωρα αν αυτη η κοπελα..συνεχιζει μετα απο αυτα...σκεψου πολυ καλα αν αξιζει..

Πιστευω πως δεν εχεις απολυτο δικιο γιατι αμα την λεει συνεχεια πως ειναι μοναδικη και τετοια δεν θα εχουν αξια τα λογια του και μετα απο λιγο καιρο θα βαρεθει κιολας .........εγω λεω να την λες ανα μερικα διαστηματα ποσο τελεια ειναι και τετοια......με οριο .....γενικως οτι και να κανεις να εχει οριο ,για να εχει και αξια....επισης να την κανεις μοναδικη καποιες φορες αλλα ασε μην της φυγουν και ολες οι ανασφαλιες για να εχει και το νου της οτι δεν ειναι τελεια και οτι μπορει να αντικατασταθει ανα πασα στιγμη που λεει ο λογος..ετσι δεν θα σε θεωρει και δεδομενο....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109258 από Mandragoriana στις 11 Σεπτεμβρίου 2012, 12:07πμ

Mandragoriana

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
geiaa αυτο εννοουσα και γιαυτο ειπα απο λεπτομερειες θα το καταλαβει.Απλα οταν θα εισαι μαζι της μην εισαι αλλου συνεχεια..και να υπαρχουν στιγμες που θα της δειχνεις ποσο ξεχωριστη τη θεωρεις ;-) και στο σχολιο με τις παιδικες ανασφαλειες...δεν αναφερομαι σε τετοιε;...τοτε σαφως και υπαρχει μεγαλο προβλημα.Μιλαω για την.ασφαλεια που την κανει το αγορι της να αισθανετε
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login