Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όταν ήμουν νέος, υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην παντρευτώ προτού βρω την ιδανική γυναίκα. Τελικά την βρήκα - αλλά, έψαχνε και αυτή για τον τέλειο άνδρα.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Εγωισμός?(Πρόβλημα με τάξεις στο σχολείο)

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #111277 από madness2012 στις 17 Οκτωβρίου 2012, 11:52μμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Λοιπόν εγώ με την παρέα μου είμαστε χωρισμένοι σε διαφορετικές τάξεις.
Στην τάξη μου έχω φίλους αλλά δεν κάνουμε παρέα εκτός σχολείο και η παρέα που κάνουμε μέσα στην τάξη έχει και κάποια όρια,δηλαδή δεν μπορώ να τους ανοιχτώ και τόοσο πολύ ή δεν θα κάνω κουβέντες μαζί τους όπως με τους άλλους.

Το πρόβλημα είναι πως στα διαλείμματα δεν βλεπόμαστε καθόλου!Βλέπω μόνο τον καλύτερο μ φίλο.Στην αρχή πηγαίναμε εμείς στην τάξη τους (γιατί οι περισσότεροι φίλοι μας είναι σε ένα τμήμα),αυτοί έρχονταν σπάνια στις δικές μας.Στην αρχή σκέφτηκα οκ,δεν θα έρχονται όοολοι στο δικό μου το τμήμα (που είμαι και μόνος) αλλά θα πηγαίνουμε εκεί που είναι οι περισσότεροι.Όμως στη συνέχεια κατάλαβα πως αν δεν πάω εγώ στο δικό τους το τμήμα (και ο κολ. μου) αυτοί δεν έρχονται να μας δούνε μακάρι να περάσει και μία ολόκληρη μέρα.Κι έτσι συναντιόμαστε τα πρωινά μόνο εκεί που καθόμαστε όλοι μαζί και μιλάμε (την υπόλοιπή μέρα τπτ)

Η επικοινωνία μας πλέον βασίζεται κυρίως στο φμπ.1-2 φορές μέσα στην βδομάδα (η αλήθεια είναι πως αν μιλήσουμε στο φμπ τις περισσότερες φορές μου μιλάνε αυτοί και όχι εγώ,) και τις Παρασκευές ή τα Σάββατα που μου στέλνουν μνμ να κανονίσουμε να βγούμε.Και πάντα κανονίζουμε να πάμε σε ένα συγκεκριμένο σημείο όταν βγαίνουμε δεν κάνουμε κάτι το ιδιαίτερο.Εμένα όμως δε με νοιάζει περνάω πολύ ωραία μαζί τους.

Όμως το να αδιαφορούν δεν μου αρέσει και να βασίζεται η επικοινωνία μας στο φμπ!

Τι λέτε εσείς?

Υ.Γ Δεν είμαι τόσο κλειστός όσο ίσος φαίνομαι,απλά ώρες ώρες φοβάμαι πως ακόμα και αν η φιλία μου μαζί τους τελειώσει θα ναι δύσκολο να ξαναβρω άτομα που να περάσω τόσο ωραία όσο περνάω μαζί τους τον τελευταίο ενάμισι χρόνο γι αυτό και όταν νιώθω έτσι όπως νιώθω τώρα δεν κινητοποιούμαι και πολύ..με παίρνει από κάτω.
Υ.Γ Πάω 1η λυκείου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111297 από madness2012 στις 18 Οκτωβρίου 2012, 7:21πμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111327 από Dynamite στις 18 Οκτωβρίου 2012, 8:36μμ

Dynamite

Εικονίδιο
μέλος από: 18/7/2012
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
μου φενεται οτι δεν πρεπει να σε απασχολει κατι τετιο..δεν ειναι σοβαρο προβλημα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111419 από 17χρονος στις 19 Οκτωβρίου 2012, 11:23μμ

17χρονος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/10/2012
μηνύματα: 156 αποδεκτές 0
Αυτα τα παιδια δεν ειναι πραγματικοι σ φιλοι ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111487 από madness2012 στις 20 Οκτωβρίου 2012, 11:56μμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Έγραψε:(madness2012@17 Οκτωβρίου 2012)
Λοιπόν εγώ με την παρέα μου είμαστε χωρισμένοι σε διαφορετικές τάξεις.
Στην τάξη μου έχω φίλους αλλά δεν κάνουμε παρέα εκτός σχολείο και η παρέα που κάνουμε μέσα στην τάξη έχει και κάποια όρια,δηλαδή δεν μπορώ να τους ανοιχτώ και τόοσο πολύ ή δεν θα κάνω κουβέντες μαζί τους όπως με τους άλλους.



προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111488 από madness2012 στις 21 Οκτωβρίου 2012, 12:00πμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Έγραψε:(17χρονος@19 Οκτωβρίου 2012)
Αυτα τα παιδια δεν ειναι πραγματικοι σ φιλοι ...

Χμ....έτσι νιώθω κι εγώ μερικές φορές...όμως όταν βγαίνουμε σου λέω περνάμε πολύ ωραία..Ας πούμε αρχίζω και αλλάζω πολλές φορές γνώμη να όπως τώρα π.χ..Δεν ξέρω πραγματικά έχω μπερδευτεί..Απ την αλλή πέρα απ αυτό με την τάξη αν πω πως ποτέ άλλοτε δεν έχω περάσει καλά μαζί τους θα ναι μεγάλο ψέμα...
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #111583 από SissyR στις 22 Οκτωβρίου 2012, 10:51μμ

SissyR

Εικονίδιο
μέλος από: 10/9/2012
μηνύματα: 26 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αμα περνας καλα μην κολλας πουθενα απλα μην γινεσαι κολλιτος με κανεναν ομως να εχεις την παρεα σου!δεν θεωρω οτι δεν νοιαζονται για σενα ή σε γραφουν..αμα γινοταν αυτο δεν θα σου ελεγαν να βγειτε!οσο για το οτι δεν ερχονται στην ταξη σου μην το παιρνεις κατακαρδα απλα δεν το σκεφτονται αφου ειναι ολοι μαζεμενοι εκει. Δεν λεω το να εισαι στην ιδια ταξη ειναι διαφορετικο γιατι περνας περισσοτερη ωρα κανετε χαβαλε στο μαθημα κ.τ.λ αλλα αν σταματησεις να τους βλεπεις και στα διαλειμματα θα νομιζουν οτι απομακρυνεσαι ή προτιμας να κανεις παρεα με αλλους ή απομονωνεσαι.Και επισης δεν πηγαινετε καθολου στο προαυλιο μονο μεσα στις ταξεις?καμια μπαλα δεν παιζετε?και τελος αφου περνας καλα μην σε νοιαζει..να ξερεις οι φιλοι πανε και ερχονται δυσκολα κρατας κολλιτη φιλια και αν κρατησεις καποια στιγμη θα γινει η στραβη απλα κοιτα να περνας καλα αυτο εχει σημασια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111585 από 17χρονος στις 23 Οκτωβρίου 2012, 12:04πμ

17χρονος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/10/2012
μηνύματα: 156 αποδεκτές 0
Έγραψε:(madness2012@20 Οκτωβρίου 2012)
Έγραψε:(17χρονος@19 Οκτωβρίου 2012)
Αυτα τα παιδια δεν ειναι πραγματικοι σ φιλοι ...

Χμ....έτσι νιώθω κι εγώ μερικές φορές...όμως όταν βγαίνουμε σου λέω περνάμε πολύ ωραία..Ας πούμε αρχίζω και αλλάζω πολλές φορές γνώμη να όπως τώρα π.χ..Δεν ξέρω πραγματικά έχω μπερδευτεί..Απ την αλλή πέρα απ αυτό με την τάξη αν πω πως ποτέ άλλοτε δεν έχω περάσει καλά μαζί τους θα ναι μεγάλο ψέμα...

Εγω παντως πιστευω δεν ειναι πραγματικοι σ φιλοι ...απλως κανετε παρεα και περνατε καλα ...συνεχισε ετσι και ισως ερθετε ακομα πιο κοντα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111599 από madness2012 στις 23 Οκτωβρίου 2012, 2:26μμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Έγραψε:(SissyR@22 Οκτωβρίου 2012)
Αμα περνας καλα μην κολλας πουθενα απλα μην γινεσαι κολλιτος με κανεναν ομως να εχεις την παρεα σου!δεν θεωρω οτι δεν νοιαζονται για σενα ή σε γραφουν..αμα γινοταν αυτο δεν θα σου ελεγαν να βγειτε!οσο για το οτι δεν ερχονται στην ταξη σου μην το παιρνεις κατακαρδα απλα δεν το σκεφτονται αφου ειναι ολοι μαζεμενοι εκει. Δεν λεω το να εισαι στην ιδια ταξη ειναι διαφορετικο γιατι περνας περισσοτερη ωρα κανετε χαβαλε στο μαθημα κ.τ.λ αλλα αν σταματησεις να τους βλεπεις και στα διαλειμματα θα νομιζουν οτι απομακρυνεσαι ή προτιμας να κανεις παρεα με αλλους ή απομονωνεσαι.Και επισης δεν πηγαινετε καθολου στο προαυλιο μονο μεσα στις ταξεις?καμια μπαλα δεν παιζετε?και τελος αφου περνας καλα μην σε νοιαζει..να ξερεις οι φιλοι πανε και ερχονται δυσκολα κρατας κολλιτη φιλια και αν κρατησεις καποια στιγμη θα γινει η στραβη απλα κοιτα να περνας καλα αυτο εχει σημασια!

Δεν κατεβαίνουμε στο προάβλιο...αλλά δεν είναι εκεί το θέμα..Έχεις απόλυτο δίκιο.Σε ευχαριστώ πολύ. :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111600 από madness2012 στις 23 Οκτωβρίου 2012, 2:28μμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Έγραψε:(17χρονος@23 Οκτωβρίου 2012)
Έγραψε:(madness2012@20 Οκτωβρίου 2012)
Έγραψε:(17χρονος@19 Οκτωβρίου 2012)
Αυτα τα παιδια δεν ειναι πραγματικοι σ φιλοι ...

Χμ....έτσι νιώθω κι εγώ μερικές φορές...όμως όταν βγαίνουμε σου λέω περνάμε πολύ ωραία..Ας πούμε αρχίζω και αλλάζω πολλές φορές γνώμη να όπως τώρα π.χ..Δεν ξέρω πραγματικά έχω μπερδευτεί..Απ την αλλή πέρα απ αυτό με την τάξη αν πω πως ποτέ άλλοτε δεν έχω περάσει καλά μαζί τους θα ναι μεγάλο ψέμα...

Εγω παντως πιστευω δεν ειναι πραγματικοι σ φιλοι ...απλως κανετε παρεα και περνατε καλα ...συνεχισε ετσι και ισως ερθετε ακομα πιο κοντα..

Ναι..αυτό θα κάνω!Ευχαριστώ πολύ :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login