Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τρίτη, 14 Μαΐου

Ακομα ερωτευμενος?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #124516 από XxXGreGXxX στις 02 Ιανουαρίου 2014, 8:21μμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Καταρχας θα ηθελα να σας ζητησω συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα ειναι η πραγματικοτητα εδω κοντα 2 χρονων.
Ολα ξεκινησαν στην 1η λυκειου (πριν 3 χρονια)οπου γνωρισα στην 5ημερη του σχολειου μου ενα κοριτσι το οποιο γεμιζε καθε στιγμη και δευτερολεπτο την ζωη μου. Με καποιες παρεξηγησεις τσακωμους και διαφορες καταφερα να ζησω μαζι του 1,8 χρονο μπορει να ειναι λιγο για καποιους αλλα για εμενα ηταν απιστευτος καιρος. Την ζηλευα πολυ και ανησυχουσα για αυτην οπως και καθε αγορι την κοπελα του.
Η χρονια της 3ης λυκειου για εμενα περασε βασανιστικα και εξευτελιστικα. Στις αρχες του Σεπτεμβρη χωρισαμε οπως το ηθελε η ιδια λογο της πιεσης που της ασκουσα. Πολυ λογικο και δικαιο για το δυο μας.Απο εκεινη την στιγμη ζουσα για να την βλεπω στο σχολειο και μονο να μ μιλαει και αυτη να φαινεται στα ματια της οτι της ελειπα οπως και αυτη το ιδιο.
Να προσπαθω να ξεκοψω απο αυτην μηπως και μπορεσω να δω τι θα εκανα με της Πανελληνιες. καταφερα να μην της δωσω σημασια για βδομαδες να κοψω καθε επικοινωνια. Οπως να φευγω γρηγορα απο το σχολειο να εχω κλειστο το κινητο μου μηπως και μπορεσω να την κρατησω μακρια μου ΜΗΠΩΣ και μπορεσω να συγκεντρωθω για να κανω οτι επρεπε να κανει ενας μαθητης της 3ης λυκειου. Παντα καταφερνε να μου σπαει να μ καταστρεφει την ψυχολογια μιλωντας μου στο σχολειο. Εως που εφτασε η στιγμη που μαθαινω πως φασωθηκε με ενα παιδι εκτος σχολειου. Τα νευρα που ειχα ηταν απιστευτα.. Ξερετε.. αγκαλιτσες εκτος σχολειου φιλακια κτλπ κτλπ .Φωτογραφιες στο φασεμπουκ. Την σιχαθηκα για λιγες μερες.. μεχρι που εμαθα οτι χωρισανε.. ηταν απο οτι θυμαμαι σχεση 4-5 ημερων .. Αντιδραση το ονομασε.. απο συζητησεις που ειχαμε.. και μηνυματα που ανταλασαμε και αλλες τετοιες μαλακιες. Εθισμενος εγω σε αυτην εκανα προσπαθιες να ξανα ειμαι μαζι της.. να ξαναβρω τον ευατο μου ωστε να παλεψω για τον μεγαλο στοχο μου που ηταν οι πανελληνιες. Δικαιολογια ηταν απο κοντα που μ ειχε πει τα μαθηματα.. και η ρητορικη της ερωτηση " Θα περιμενες?" Ναι ειχα γινει χαρουμενος ευτιχισμενος αισιοδοξος και γεματος ορεξη για διαβασμα. Δν κρατησε πολυ μιας που μετα απο κατι βδομαδες ειχε σχεση με ενα παιδι απο το σχολειο μ. Τι χειροτερο.. Παντου μαζι στο σχολειο .. και εγω να βραζω στο θυμο μου και την απογοητευση μου. Ολο αυτο με σκοτωνε..δν μπορουσα να κοιμηθω τα βραδια.. Κολλημενος στο φεισμπουκ ωστε να βλεπω τι ανεβαζει με τον γκομενο τι κανει αν ειναι μεσα αν πηγε στο φροντιστηριο εαν ειναι με αυτον.. αν .. αν. αν.. Σε σημειο τρελας εφτασα. (δεν υπερβαλω καθολου) Ηρθε και η πολυποθετη 5ημερη οπου ειχα σκεφτει ακομα να την πλησιασω μιας που ακουγα οτι παει να τελειωσει οτι ειχε με αυτον..ολα κυλαγαν ομορφα εως ενα βραδι σε ενα κλαμπ οπου την ειδα να ειναι μεθυσμενη καθισμενη μπροστα στο μπαρ ..μπροστα σε ολο το σχολειο να ερχεται με τον μπαρμαν οπου την ποτισε και να φασωνεται μαζι του.. τι αλλο ηθελα.. να καταλαβω πως η κοπελα ειναι πουτανα? Με κραταγε ακομα αυτο που ειχα νιωσει οταν την πρωτογνωρισα δυστυχως..Δεν φτανει αυτο.. Μαθαινω πως το εκανε με κοντα 2 ατομα απο το σχολειο μου πραγμα που ειναι "φιμες" μπορει και πραγματικοτητα κανεις δεν ξερει. Μετα την 5ημερη βγηκα ξανα μαζι της συζητησα σαν φιλος και την ρωτησα ενα ΓΙΑΤΙ?? Εκλαιγε και μ ελεγε οτι ηταν ενα λαθος και οτι μ εχει φερθει σκαρτα και δν επρεπε να κανει τπτ μπροστα μου και οτι ενιωθε ασχημα ακομα και να την χτυπησω μου ζητησε.. Μ ελεγε οτι οι φημες δν ισχυαν.. ναι την πλησιασα (ο μαλακας) και την φιλησα. Το φιλη της ηταν τετοιο οπως την πρωτη φορα.. της ειπα θελω να ειμαστε μαζι μου ειπε δν γνται και ετσι απλα τελειωσε εκεινη η νυχτα. Χριστουγεννα , Πασχα εστελνε ευχες καμια απαντηση εγω. Σε παρτυ που ημασταν καλεσμενοι και οι 2 δν της μιλησα.. και το επομενο πρωινο βλεπω μηνυμα της. "Μπορει να μην μιλησαμε χτες αλλα εγω σε ειδα και χαρηκα". Τι να εκανα??? τπτ.. Απλα συνεχιζα να μην της δινω σημασια και να συγκεντρωθω οσο μπορω με τα μαθηματα. Περασε ο καιρος και με στηριξη φιλων καταφερα να γραψω οτι ηταν να γραψω στις Πανελληνιες. Ειπα στον ευαυτο μ να κανω ακομα μια προσπαθεια και αν οχι τελειωσε. Βγηκαμε το καλοκαιρι.. Η απαντηση της ηταν η ιδια. της ζητησα να μην ξαναμιλησουμε και δεχτηκε μετα απο δυσκολια. Εκανα την ζωη μου διασκεδασα την ξεχασα αρκετα! Δεν της εστειλα στα γενεθλια της αλλα μου εστειλε εκεινη στα δικα μου . 3 μηνυματα (μαζι) μηνυμα για χρονια πολλα. (κατα τυχη ειχαμε παει στο ιδιο νησι διακοπες) Το οποιο ανεφερε μια σποντα οτι δν της εστειλα για τα γενεθλια της και αλλα τοσα ανουσια πραγματα. τυπου οτι με εβλεπε απο μακρια και εγω εκανα οτι δν την εβλεπα κτλπ. Εστειλα τον 15 Αυγουστο ευχες για την μητερα της και πηρα νορμαλ απαντηση. Περασε ο καιρος και μαθαινω προσφατα οτι εχει σχεση με ενα παλικαρι. Δν με πειραξε τοσο μιας που βρισκομαι και εγω σε σχεση. Την πηρα και τηλεφωνο οπου μου βγηκε σε κακο. Αφου μιλησαμε γνκα σαν να μην συμβαινει τπτ μου πεταγε συνεχομενες σποντες. Τυπου " θελω να σου πω κατι που θα σε κανει χαρουμενο για εμενα για πρωτη φορα!!" ( x 3 φορες) συνδεσα το μοντεμ μονη μου.. (σκεφτηκα.. οτι απλα ηθελε να το πει..) . Μ μιλαγε με ¨"μου" στο τελος (πχ ταδε μου) και επειδη της ειπα να προσεχει μ ειπε " Αχ ο παλιος καλος μου Γρηγορης μου". Μετα απο αυτο τι να πιστεψω τι να κανω?. Χαρηκε που με ακουσε απο οτι μου ειπε. Αφησα να περασει και αλλος καιρος.. Εβλεπα φοτο με το αγορι της και δν νευριαζα.. Νιωθω οτι δν ειμαι ερωτευμενος ..δλδ δν την θελω για σχεση αλλα για ανθρωπο..Προχτες εστειλα για καλη χρονια και ξανα μου απαντησε με τεραστιο μηνυμα εξηγοντας γτ αργησε να μ απαντησει και σχολιασε το γεγονος οτι βρηκε προτοτυπο που πηγα εκδρομη με κατι φιλους μου. Παντα αναφεροντας με ως "Γρηγορη μου" Και το ερωτημα μου ειναι.. Τι γινεται?? Τι κανω? Πως να συμπεριφερθω? Οταν θα με παρει μιας που το υποσχεθηκε για να μιλησουμε τι να πω? Ειμαι ερωτευμενος? Εκεινη?
Μην μ απαντησετε απλα ξεκολλα , συνεχισε την ζωη σου.. Μιας και αυτο κανω.. Απλα αυτη η κοπελα εχει παρει κατι απο εμενα που δν το βρισκω..
Συγνωμη για το τοσο μεγαλο ποστ απλα ειχα την αναγκη για συμβουλες και να μιλησω σε καποιους αγνωστους ωστε να δω τι θα κανω με αυτο το βασανο.
Σας ευχαριστω για τον χρονο σας
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124517 από Bluejack στις 02 Ιανουαρίου 2014, 8:46μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Χαίρε XxXGreGXxX, καλή χρονιά.

Μάλλον και εσύ γνωρίζεις τις απαντήσεις που θες αλλά ξέρεις,
μερικές φορές δεν έχει σημασία το τι ξέρεις αλλά το πως εφαρμόζεις αυτό που ξέρεις. Δυστυχώς δεν υπάρχουν μαγικά κουμπάκια.
Δε θα σου πω "απλά προχώρα" γιατί ναι. εύκολο να το λες αλλά στη πράξη διαφέρει.
Θα σου πω όμως να κόψεις κάθε επαφή μαζί της.
Και αυτό κάντο για σένα. Δεν οδηγεί πουθενά όλο αυτό.
Δε σου λέω να τη ξεχάσεις, αλλά
κάποια στιγμή να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι η χ κοπέλα έχει φύγει.

Και αυτό στο λέω εγώ, που ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει
την έλλειψη κάποιας ύστερα όχι από 2, αλλά 5 χρόνια.
Και να ξέρεις πως ακόμα κι αν δεν το παραδέχεσαι,
από πίσω κρύβετε ΚΑΙ ένας πληγωμένος εγωισμός.


προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124518 από XxXGreGXxX στις 02 Ιανουαρίου 2014, 9:01μμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Καλη χρονια και σε εσενα Bluejack.

Καταλαβαινω απολυτα τι μου λες. Εχω αποδεχτει το γεγονος οτι η κοπελα αυτη εχει προχωρησει και τελειωσε το γεγονος ομως που οταν μ μιλαει , λεει πολλα γεματα νοηματα. Δν θελω να κουρασω τον εαυτο μου για ακομα μια φορα για το αν με σκεφτεται.. ή αν θελει να γυρισει πισω. Αλλα γτ το κανει ολο αυτο? Τις ειχα πει πιο παλια να μην ξαναμιλησουμε αλλα δν το επραξα.. Ουτε προκειτε να το κανω. Γιατι ολο και καπου σε καμια γιορτη κτλπ θα της στειλω γτ δυστυχως νοιαζομαι για αυτην σαν ανθρωπο και μονο. Νιωθω μη ολοκληρομενος οταν δν μιλαω μαζι της. Εστω τα τυπικα..
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #124519 από Bluejack στις 02 Ιανουαρίου 2014, 9:13μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αλλά όταν μιλάς μαζί της, έστω τα τυπικά,
τότε θα αρχίζεις να ελπίζεις.
Αυτό θα γίνει.. και το ξέρεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124539 από XxXGreGXxX στις 04 Ιανουαρίου 2014, 3:15πμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Περιμενω απο αυτην ενα τηλεφωνο που γτ μ ειπε οτι θα επικοινωνισουμε συντομα. Να το σηκωσω? Και μετα ξεκοβω εντελως? Η να μην το σηκωσω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125095 από XxXGreGXxX στις 02 Φεβρουαρίου 2014, 11:17πμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Καλημερα σας. Ξαναγραφω εδω γτ εχω αναγκη να μιλαω σε καποιον. Αποφασισα να σταματησω καθε επαφη μαζι της. Ακομα σε γιορτες γενεθλια κτλπ. Θα με βοηθησει σιγουρα?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125104 από Dieftharmenos στις 02 Φεβρουαρίου 2014, 8:38μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Ωχ ρε φιλε...δυσκολη η κατασταση την περασα και εγω περυσι αλλα πολυ χειροτερα...μετα τον χωρισμο ενω που και που καναμε κατι αρχισε να μου μιλαει για αλλον.Εκει να δεις...τελος παντων.

Στο θεμα μας...και εγω ετσι νομιζα...οτι την χρειαζομαι στην ζωη μου σαν ανθρωπο.Απο τοτε εχουν αλλαξει πολλα.Καταλαβα οτι υπαρχουν ανθρωποι που οταν τους χρειαζομαι ειναι εκει παντα χωρις κομπινες και υποχθονια συμφεροντα.Αυτη προφανως αρεσκεται στο γεγονος να την γουσταρεις.Αυτο θελει καθε κοριτσι...να την θελεις.

Εγω την ξεπερασα με εναν νεο ερωτα...και οταν τελειωσε αυτος μου ηταν απλα διαφορη.Τοσο αδιαφορη που εφτασε στο σημειο να μου πει οταν ειδε οτι το εχασε το παιχνιδι να ειμαστε μαζι και εγω της ειπα "δεν τα ξαναπερναω αυτα για κανεναν λογο".

Καταλαβαινω απολυτα οτι περασες δυσκολες στιγμες κλπ...αλλα το να μην της μιλας δεν σε βοηθαει...με την εμπειρια μου καταλαβα οτι οι ανθρωποι στις σχεσεις τους δειχνουν ενα ψευτικο ευατο.Ο πραγματικος της εαυτος ειναι που θα σε κανει να την ξεπερασεις εντελως.Αυτο θα πρεπει να το ερευνησεις εσυ ο ιδιος.Εχεις καποιες ενδειξεις αλλα προφανως δεν ειναι αρκετες...καποια στιγμη θα καταλαβεις.

Σηκωνε το τηλεφωνο,μιλα μας της αλλα ποτε για τα παλια...μιλα της λες και την γνωρισες τωρα και δεν σου προκαλει κανενα ενδιαφερον.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125112 από XxXGreGXxX στις 03 Φεβρουαρίου 2014, 12:16πμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Φιλε μου ξερεις τι.. Το τα ειχα φτιαξει με 2 κοπελες μετα απο αυτην για να γνωρισω κατι καινουργιο να ερωτευτω ξανα. Χωρισα και με τις 2 γτ ενιωθα οτι τις κοροιδευα. Συχνα πυκνα την σκεφτομαι ξερω ειναι μαλακια αλλα δν ενιωθα ξεχωριστα οπως εκεινη. Σαν να εχει παρει κατι απο εμενα. Θελω εαν ανθρωπο , ενα ατομο παραπανω απο φιλο για να μοιραζομαι οτι μοιραζομουν μαζι της.

@Dieftharmenos φιλε μου ο πραγματικος της εαυτος με γυρναει γτ πολυ απλα μαλακιζεται θελει να εχει καβατζα δν ξερω και εγω τι. Η κοπελα ειναι με αλλον τωρα δειχνει να περναει καλα..με πειραζει ελαχιστα.. ισως να τον ζηλευω και λιγο. Απλα μου λειπει αυτος ο ανθρωπος που ηξερα και δυστυχως βασιζομουν πανω του.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125274 από XxXGreGXxX στις 09 Φεβρουαρίου 2014, 7:51μμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Κανεις αλλος?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125300 από ~Nansy στις 11 Φεβρουαρίου 2014, 12:13πμ

~Nansy

Εικονίδιο
μέλος από: 10/2/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Ίσως λίγο αργά αλλά μου θύμισες μια δική μου ιστορία! :) Μπορεί να έχεις βρεί ίδη λύση για αυτό το θέμα σου απλά ένα έχω να σου πω..είπες πως έκανες 2 σχέσεις ακόμα μετά από αυτήν αλλά έννοιωθες πως τις κορόιδευες...καλό είναι αν δεν είσαι σύγουρος πως την έχεις ξεπεράσει να μην δίνεις ελπίδες σε άλλες κοπέλες,γιατί ίσως βρεθεί καμία που να σε αγαπήσει πραγματικά και θα την πληγώσεις!! Ξέρω πως είναι δύσκολη περίσταση έχω περάσει παρόμοια στο παρελθόν αλλά πιστεύω πως δεν αξίζει να χαλιέσαι για κάτι που δεν αξίζει...θα πρότεινα να μην επικοινωνίσεις μαζί της ξανά ,γιατί αν ήλεθε τώρα θα είσασταν μαζί!! Πίστεψε με ! ;) Απλά άστην να δεις τι θα κάνει.....και στο κάτω κάτω μην αφήνεις να σε εκμεταλεύονται...όποιος θέλει ξέρει που θα σε βρεί...λίγη αδιαφορία δεν βλάπτει....
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login