Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τα υιοθετημένα παιδιά είναι μεγάλος μπελάς. Πρέπει να τα μάθεις να σου μοιάζουν εμφανισιακά. (Gilda Rander)
Κυριακή, 5 Μαΐου

Προβλημα με την κοπελα μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128105 από GoodLife στις 12 Ιουνίου 2014, 7:21μμ

GoodLife

Εικονίδιο
μέλος από: 11/6/2014
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Εκεί που είναι όλα καλά , άμα πω κάτι διαφορετικό από αυτά που πιστεύει η διαφωνήσω σε ένα θέμα μαζί της κατευθείαν θα μου θυμώσει και θα αρχίσει να μου μιλάει σαν να είμαι ξένος, έτσι είναι η αντίδραση της βασικά, δεν το κάνει από κακία, και της έχω πει να το αλλάξει γτ με ενοχλεί, και μου λέει δεν μπορώ και τέτοια, και σήμερα τσακωθήκαμε άσχημα και σκεφτήκαμε τον χωρισμό ( αυτή βασικά το πρότεινε, γτ πάντα τον χωρισμό σκέφτεται, όχι πως θα τα ξανά βρούμε ) , αλλά τελικά τα βρήκαμε και μου είπε πως θα το κοιτάξει το πρόβλημα μας, αλλά δεν ξέρω, δεν είμαι σίγουρος, μου έχει πει πολλές φορές ότι θα το διορθώσει και όλο γίνεται χειρότερα, εντάξει φταίω και εγώ λίγο γτ όταν τσακωνόμαστε της το κοπανάω αυτό, αλλά με το δίκιο μου γτ μόνο εγώ προσπαθώ σε αυτήν την σχέση, το ξέρω ότι με αγαπάει και δεν μου κρατάει κακία, αλλά δεν προσπαθεί βελτιωθεί , ότι κιαν πω πάνω σε αυτό το θέμα θα καταλήξουμε να τσακωνόμαστε..

κατά τα άλλα ήμαστε μια χαρά, άλλα όταν διαφωνήσουμε σε κάτι, γίνεται χαμός
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #128109 από LittleMonster στις 12 Ιουνίου 2014, 8:53μμ

LittleMonster

Εικονίδιο
Moderator
μέλος από: 26/12/2011
μηνύματα: 179 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Κοίτα, έτσι και αλλιώς είναι γνωστό ότι οι γυναίκες έχουν ένα παράξενο τρόπο που σκέφτονται·ένα τρόπο που δεν νομίζω να καταφέρουμε ποτέ να καταλάβουμε
Ωστόσο πρέπει σε μία σχέση να προσπαθούν και οι δύο, και να είναι ελαστικοί και να μην ψάχνουν αφορμή να τσακωθούν. Αν δείχνει πρόθυμη να το κάνει αυτό, να σταματήσει δηλαδή να ειναι οξύθυμη ισχυρογνώμων, τότε πρέπει να της δώσεις την ευκαιρία, και τον χρόνο (εννοείται) να το προσπαθήσει. Αν από την άλλη καταλαβαίνεις, και εισαι σιγουρος ότι το λέει χωρις να το εννοεί, υπάρχουν δύο σενάρια :
1)Αν την αγαπάς και δεν θες να την αφήσεις, προσπαθείς όσο γινεται να μην φτάνετε σε μεγάλες διαφωνίες, ετσι ώστε να μην προκαλείται αυτη η κατάσταση
2)Αν δεν είναι κάτι σοβαρό μίλα της ξεκάθαρα και πες της ότι αν δεν σταματησει την συμπεριφορά, τότε η σχέση σας δεν εχει μέλλον. Αν σ'αγαπάει και αυτή, θα θέλει να σε κρατήσει και θα το κανει..

αλλιώς δεν χάθηκε ο κόσμος.. πας γι'άλλα

Ελπίζω να βοήθησα!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128112 από Jim123 στις 13 Ιουνίου 2014, 12:42πμ

Jim123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2011
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
Καταρχήν το να διαφωνείτε κάποιες φορές είναι απόλυτα λογικό, το ότι διαφωνείτε σε κάποια πράγματα ή το ότι έχεις αντίθετη άποψη από αυτήν δεν σημαίνει ότι έκανες κάτι κακό απέναντι της, οπότε δεν υπάρχει λόγος να θυμώνει, πόσο μάλλον να σου μιλάει ψυχρά. Το ότι το κάνει συνέχεια αυτό και λέει ότι δεν μπορεί να το διορθώσει, χωρίς καν να προσπαθήσει και το ότι μόλις διαφωνήσετε σου μιλάει έτσι σημαίνει ότι βάζει τον εγωισμό της μπροστά.
Και να θυμάσαι ότι αν δεν είσαι εσύ καλά δεν έχει νόημα το όλο πράγμα, οκ προσπαθείς, προσπαθείς πολύ, πιέζεσαι, προσπαθείς κι άλλο, αλλά ως που? Αν προσπαθούσατε και οι δύο μαζί, τότε ναι, αλλά αν προσπαθείς μόνο εσύ και το άλλο άτομο βάζει μπροστά απλά τον εγωισμό του, τότε κάνεις κακό στον εαυτό σου.

Αν θέλεις πες μου τι ακριβώς σου λέει σε τέτοιες φάσης.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login