Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Ειδικός: Ένας που έρχεται από άλλο μέρος και δείχνει σλάιντς.
Σάββατο, 11 Μαΐου

Πώς να της πω ότι δεν την θέλω για φίλη ?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129261 από SkyDreamQ στις 02 Αυγούστου 2014, 4:55μμ

SkyDreamQ

μέλος από: 2/8/2014
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γεια σας!Έχω μια κολλητή η οποία είναι πολύ καλό κορίτσι και περνάμε μια χαρά!Όμως ένα άλλο κορίτσι που είναι και αυτό συμμαθήτρια μου δεν έχει πια φίλους γιατί την παράτησαν λόγω συμπεριφοράς!Αυτήν για ακόμη μια φορά αφού την παράτησαν οι φίλοι της με βρήκε κορόιδο.Κάθε φορά που μαλώνει έρχεται σε εμένα!Είμαι μόλις 13,5 και καθόμαστε με τις ώρες έξω και γυρνάμε 12!Της λέω ότι θέλω να φύγω και μου λέει συνέχεια ότι αυτήν θα κάτσει, και στις 12 η ώρα δεν έχω άλλη επιλογή και κάθομαι μαζί της χωρίς να θέλω!Άλλες φορές με τις φίλες τις μάλωναν για 1 μέρα και ξανά πάλι μαζί αλλά τώρα είναι μαλωμένες 1 μήνα και νομίζω πως δεν θα ξανά γίνουν φίλες γιατί είναι σοβαρός ο λόγος που μάλωσαν!Και την λυπάμαι λίγο γιατί η μόνη της φίλη είμαι εγώ μόνο!Αλλά όταν είμαστε μαζί μέχρι αργά κοιτάω γύρω μου και είμαστε μόνο εμείς πραγματικά στην ηλικία μας έξω.Για την ηλικία της σοβαρά είναι το μόνο κορίτσι που ξέρω να ντύνεται ''Ξέκωλα'' Συγγνώμη για την έκφραση!Φοράει όλο ανοιχτές μπλούζες,βάφεται στο Full πάρα πολύ και κουνιέται πάρα πολύ.είναι κάθε μέρα που λέω ο λόγος με άλλο αγόρι!Σε σημείο να ντρέπομαι να είμαι μαζί της!Για την φίλη που σας έλεγα πριν ότι είμαστε μια χαρά, τώρα τελευταία βγαίνω κάθε μέρα με το άλλο το κορίτσι και αυτήν την έχω παρατήσει λίγο και έχουμε να βγούμε 7 μέρες και δεν ξέρω πως το έχει πάρει.Θέλω να μου πείτε πως να της πω ότι δεν είναι η κατάλληλη παρέα για εμένα και ότι δεν θέλω να την έχω φίλη?Δεν την αντέχω άλλο!Ευχαριστώ προκαταβολικά!

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129262 από pi8hkos97 στις 02 Αυγούστου 2014, 5:26μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Καταρχάς εξήγησε στην κολλητή σου την κατάσταση και μην την ξαναπαραμελήσεις διότι δεν λέει να τη χάσεις. Τώρα για αυτήν που θες να ξεφορτωθείς, θα σου πρότεινα να μην το κάνεις. Απλά προσπάθησε να της εξηγήσεις να αλλάξει συμπεριφορά. Είναι κρίμα αν δεν έχει φίλους να την παρατήσουν όλοι. Οκ μπορεί να σου τη σπάει που σε κρατάει τόσες ώρες έξω. Εξήγησέ της ότι μια χαρά να είστε φίλες αλλά να σέβεται τις προτιμήσεις σου.

Υ.Γ. αυτό που λες ότι ντύνεται σαν ξέκωλο και γυρνάει κάθε μέρα με άλλο αγόρι δεν το θεωρώ κακό. Ίσα ίσα, χαίρεται τη ζωή της τώρα που είναι στο άνθος της ηλικίας της. Οι σεμνοπαρθένες πραγματικά μου τη σπάνε (offtopic)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129328 από emilywilson στις 05 Αυγούστου 2014, 10:28μμ

emilywilson

μέλος από: 31/7/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Πες στην κολλητη σου την κατασταση και εξηγησε της. μετα πιασε αυτη την κοπελα και πες της πως δεν ταιριαζετε σαν χαρακτηρες και αυτο δυσκολευει τη φιλικη σχεση μεταξυ σας. μπορεις να μην ξεκοψεις τελειως απλα να ελλατωσεις την παρεα μαζι της.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login