Στείλε λεφτά στο ftou.gr
"Δεν υπάρχει κάτι που δε θα πούμε στους ανθρώπους για δοκιμάσουμε και να τους πείσουμε ότι ο δρόμος μας είναι ο δρόμος που πρέπει να ακολουθήσουν" Bill Gates στο Microsoft marketing
Σάββατο, 11 Μαΐου

Ερωτευμένος με κοπέλα που έχει σχέση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129266 από άσχετος στις 02 Αυγούστου 2014, 11:28μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Όπως λέει και ο τίτλος είμαι ερωτευμένος εδώ και 2 χρόνια με μια κοπέλα που την γνώρισα 2 χρόνια πριν(αρχές 3ης γυμνασίου) τώρα θα πάμε Β λυκείου.Είχα πολλές ευκαιρίες να κάνω σχέση μαζί της,αλλά δυστυχώς επειδή είμαι πολύ ντροπαλός δεν έκανα τίποτα..Η κοπέλα μου το έδειχνε ξεκάθαρα πως με ήθελε,αλλά λόγω έλλειψης αυτοπεποίθησης,νόμιζα πως με βλέπει φιλικά.Ήταν και ένα άλλο παιδί που γνωριζόντουσαν από 1η γυμνασίου και από τα μέσα της 2ας γυμνασίου έπαιζε κάτι μεταξύ τους και τελικά έκαναν σχέση πέρυσι τον Ιανουάριο.Τότε μου έδειχνε πιο πολύ ότι με ήθελε και 1 μήνα αφού έκανε σχέση μου είπε πως είναι ερωτευμένη μαζί μου και πως δεν θέλει να τον χωρίσει επειδή της έχει φερθεί άψογα,της είπα και εγώ πως την θέλω αλλά τίποτα..
Στα τέλη του περσινού καλοκαιριού, χώρισαν και εγώ έκανα την μαλ@κία να μαλώσω μαζί της από τότε έχουν αλλάξει τα πράματα..Δεν μιλάμε σχεδόν καθόλου..Ειδικά τους τελευταίους μήνες τίποτα..Ούτε γεια,εξαιτίας μου βέβαια..Έχει πει στον κολλητό μου να κάνει κάτι για να αρχίσουμε να μιλάμε πάλι,του είχε πει να βγούμε έξω,αλλά εγώ λόγω εγωισμού δεν ήθελα..
Αν και δεν μιλάμε άλλο και έχει και σχέση και τα πάνε και καλά,ξέρω πως ακόμα με θέλει,εμένα μου λείπει όσο τίποτα..
Δεν ξέρω τι να κάνω,έχει σχέση σχεδόν 1,5 χρόνο...Την αγαπάω,της είχα υποσχεθεί πως θα την περιμένω μέχρι να χωρίσει,δεν κράτησα την υπόσχεση μου,μάλωσα μαζί της..Ακόμα και στο facebook δεν ήμαστε φίλοι(παρόλο που αν της στείλω θα με δεχτεί 100%)..Δεν ξέρω γιατί το κάνω,από την μια την αγαπάω και από την άλλη ο εγωισμός μου που θέλω να της δείξω πως μπορώ και χωρίς αυτήν(κάτι που δεν ισχύει)..
Βοηθήστε με!!
προφίλάλλα...˵quote˶
7
Μήνυμα #129269 από Dieftharmenos στις 03 Αυγούστου 2014, 3:11πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου ρε μαγκα,

Ολα ειναι στο χερι σου απο οτι φαινεται.Ο εγωισμος ειναι καλος ως ενα σημειο(να μην εισαι προβατο).Εσυ το παρακανεις ομως.

Πρεπει να βαλεις τα συναισθηματα σου πανω απο τον εγωισμο σου και να της μιλησεις ανοιχτα εστω και για μια φορα.Δεν εχεις κατι να χασεις εφοσον δεν μιλατε αλλα μονο να κερδισεις.Βρες την και πες της οτι θελεις να μιλησετε η αν δεν μπορεις να την δεις στειλτεις ενα μηνυμα.

Ο εγωισμος σου δεν σε αφηνει να ζησεις κατι ομορφο.Ασε που αθετησες την υποσχεση σου κατι που ισως επεσες και στα ματια της.Μιλα της και τουλαχιστον θα ξερεις οτι προσπαθησες.Σταματα να σκεφτεσαι τον ευατο σου και ριξε τα μουτρα σου.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129271 από emilywilson στις 03 Αυγούστου 2014, 8:31πμ

emilywilson

μέλος από: 31/7/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
λοιπον η δικια μου αποψη ειναι πως πρεπει να αρχισετε να μιλατε και να αποκτησετε την φιλικη σας σχεση. εγω υποστηριζω πως αν αυτη η κοπελα οντως αγαπαει και εκτιμαει το παιδι με το οποιο ειναι μαζι και εσενα σε βαζει σε δευτερη μοιρα , αρα αυτο σημαινει οτι ισως να νιωθει κατι παραπανω γι αυτον. Στο κατω κατω της γραφης οι στιγμες που ζει ενα ζευγαρι φερνουν την αγαπη. Εγω σε συμβουλευω να μην κανετε κατι εφοσον τα παιδια ειναι μαζι. γιατι εσενα δεν θα σου αρεζε να σε απατα η κοπελα σου και απλα να σε χρησιμοποιει ή κατι τετοιο. Αν η κοπελα θελει να κανει κατι μαζι σου ας χωρισει πρωτα. αλλιως ειναι εκμεταλλευση. αυτα απο μενα ελπιζω να βοηθισα, καλη τυχη φιλε μου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login