Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πατέρας πωλεί εγκυκλοπαίδεια. Ο γιος ξέρει τα πάντα.
Σάββατο, 11 Μαΐου

Δεν ξερω αν τον αγαπαω. βοηθεια!!!!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129301 από emilywilson στις 04 Αυγούστου 2014, 12:34μμ

emilywilson

μέλος από: 31/7/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Ειμαι με ενα αγορι εδω και 6 μηνες. περνουσαμε παρα μα παρα πολυ καλα και ημουν φουλ ερωτευμενη! θα εδινα μεχρι και τη ζωη μου για αυτον. εχει εδω και 2 μηνες που εφυγε για καλοκαιρι και τις πρωτες μερες ημουν χαλια, κυριολεκτικα. ουτε ηθελα να βγαινω απο το σπιτι μου ουτε τιποτα. ουτε καν να βλεπω φιλες. μετα απο 20 περιπου μερες που εφυγε με επιασαν καποιες εντονες ανησυχειες και καποιοι εντονοι προβλημτισμοι για το αν νιωθω πραγματα για αυτον.ολα αυτα αρχισαν απο ενα ονειρο που ειδα με ενα αλλο αγορι που ουτε μου αρεζε. μιλαμε περιπου 2 φορες την ημερα μεσω τηλεφωνου. τωρα πια νιωθω πως το συναισθημα που ενιωθα εχει κατευνασει. αν και ορισμενες φορες νιωθω πολυ εντονα την αναγκη να το δω. ο χαρακτηρας του δεν ειναι και πολυ σταθερος και καταλληλος για να βασιστεις.πολλες φορες νιωθω ανασφαλεια για τα δικα του αισθηματα και κλαιω πολυ και αλλες για τα δικα μου. δεν ξερω αν ολες αυτες οι ανησυχειες δημιουργουνται λογω της αποστασης ή οντως σημαινουν κατι. Βοηθήστε!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129307 από Koukos στις 04 Αυγούστου 2014, 5:05μμ

Koukos

Εικονίδιο
μέλος από: 4/8/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
Ειχα μια σχεση 8 μηνων η οποια εληξε λογω μετακομισης , ηταν δυσκολο αλλα συμβηβαστηκαμε στο οτι θα προχωρησουμε και θα κανουμε σχεσεις κανονικα διχως να το σκεφτουμε , εκανα μια σχεση (2.5 μηνων) αυτη εκανε 2 απο κατι βδομαδες , ποτε δεν εσβησε το παθος μας και οταν ξανασυναντηθηκαμε αγαπιομασταν το ιδιο οπως και παλια . Δεν ειναι κακο να βρεθεις με αλλο αγορι να κανετε οτι κανετε να περνας καλα . (Βεβαια εγω αναφερομαι σε μικρες ηληκιες (ειμαι 17) τωρα αν εισαι μεγαλη και εχεις παρει το θεμα σοβαρα και ψαχνεις ενα μονιμο αγορι να κρατησεις την σχεση σου ακομα και απο αποσταση . Οτιδηποτε αλλο θες να ρωτησεις ειμαι προθυμος να απαντησω , αν οχι και σε καλυψα πατα με αποδεκτη αμα θες :)
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #129315 από Jim123 στις 05 Αυγούστου 2014, 12:08πμ

Jim123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2011
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Πολλές φορές όταν αγχωνόμαστε και πιεζόμαστε το μυαλό μας παίζει περίεργα παιχνίδια. Πιστεύω πως απλά αγχώνεσαι για το να μην σταματήσεις να νιώθεις αυτά που νιώθεις λόγο απόστασης + ότι δεν είναι μαζί σου για να δείξεις στον εαυτό σου το τι νιώθεις γι' αυτόν, να τον αγκαλιάσεις, να τον φιλήσεις, να τον νιώσεις γενικά, ενώ συνεχίζεις να νιώθεις τα ίδια πράγματα, κι έτσι από την μια σκέφτεσαι "μήπως σταμάτησα να τα νιώθω?" και από την άλλη "αφού τα νιώθω" και μετά πάλη το ίδιο και με όλο αυτό δημιουργείται μια κατάσταση πίεσης μέσα στο μυαλό σου. Οπότε πιστεύω ότι είναι καθαρά το άγχος. Και το ότι αγχώνεσαι για τα δικά του συναισθήματα πιστεύω ότι είναι λόγο της απόστασης επειδή δεν είναι μαζί σου να δείξει τι νιώθει για σένα, να σε αγκαλιάσει, να σε φιλήσει ή ότι άλλο, κι έτσι αγχώνεσαι, πιστεύω ότι όταν έρθει θα δεις ότι κι αυτός νιώθει τα ίδια που ένιωθε κι εσύ νιώθεις τα ίδια που ένιωθες.
Αν σε βοήθησα δώσε αποδεκτή :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129321 από emilywilson στις 05 Αυγούστου 2014, 2:34μμ

emilywilson

μέλος από: 31/7/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστω πολυ με βοηθισατε πολυ και οι δυο! ευχαριστω!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login