Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Η αποτυχία της προετοιμασίας είναι η προετοιμασία της αποτυχίας.
Παρασκευή, 17 Μαΐου

Πώς θα κανω καλύτερους φίλους

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130368 από pandavampirewol στις 20 Σεπτεμβρίου 2014, 7:06μμ

pandavampirewol

Εικονίδιο
μέλος από: 26/8/2014
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Γειά σας.
Ειμαι 13 κορίτσι κ πηγαίνω στίβο.
Είναι δυο(κορίτσια) στην ηλικία μ που τους παω πολύ αλλα κ αυτοί.
Εκεί που περπατούσαμε ξεκινάνε κανονικά την συζήτηση και γελάνε και σπαντην πλάκα. Εγω δν ειχα ιδέα πως να συμμετέχω σε αυτό. Δν μιλούσα και πολύ. Ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα. ..δν εχω ιδέα να ανοίξω μια αστεία συζήτηση. ...νιώθω πολύ χάλια έτσι. ...όλοι τα καταφέρνουν να σπάνε πλάκα και μετα απο δυο μέρες κιόλας να βγαινουν και να γίνονται φίλη. Και γενικότερα φίλους κανω πολυ αργά. Ειναι και αυτή η παρέα που μ αρέσει να μπω εδω και καιρό αλλά πανω απο το 'αγκαλιές, φιλιά, μικρή κουβεντούλα' καπου εξω δν εχω κάνει με αυτούς. ...ειμαι λιγο ντροπαλή σε τετοια θέματα. Αν ας πούμε ηταν μόνο η μία στο στιβο και οχι η παρέα της θα ερχόταν μαζί μ...με λιγα λογια η δεύτερη επιλογή της κατι τέτοιο. ... κλαιγομαι ώρες ώρες οταν σκέφτομαι οτι δν τα καταφέρνω. Πως θα τους κανω να με συμπαθούν αρκετά? Και πώς θα ανοίξω αστεία συζήτηση? Απο την μια σκέφτομαι τι άχρηστη που ειμαι που και που οτι αφορά αυτό. ... Όταν βλέπεις να περναν καλα...ξέρεις οτι ξέρουν να κάνουν παρέα με άτομα. Εγω παλι δν μπορώ τόσο.
Ευχαριστώ για κάθε χρήσιμη απάντηση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130423 από Panatziotis96 στις 22 Σεπτεμβρίου 2014, 11:40μμ

Panatziotis96

Εικονίδιο
μέλος από: 1/1/2014
μηνύματα: 54 αποδεκτές 0
Γεια σου φίλη μου !!
Θα ήθελα να σε βοηθήσω να βρεις μια λύσει αλλά προτού ξεκινήσω Θέλω να να σε ενημερώσω πως αυτή είναι καθαρά πρωσοπικη μου άποψη και δεν έχω σκοπό να σε κάνω να την ακολουθήσεις αλλά να πάρεις και μια άποψη από εναν τρίτο αυτό είναι κάτι το οποίο θα το σιζιτησεις με τον εαυτό σου και μόνο..από όσο κατάλαβα είσαι πολυ κλειστός ανθρώπως και αυτό είναι και καλό και κακκπ και στο λέω γιατι υπήρξα και εγώ κάποτε..καλό ;; Καλό γιατι κρύβεις τα σύνεσθηματα σου και δεν δίνεις δικαιώματα στα παιδιά της ηλικίας σου να σε πληγώνου...κακό γιατι μαζεύεις πραγμματα μέσα σου και φοβάσαι την οποία σου κίνηση...θα ήθελα εδώ να πω πως θα πρέπει να σκεφτείς λίγο σοβαρά ότι είσαι ένα κορίτσι πολυ ταλαντούχο καθώς πρόκειται για μια κοπέλα που κάνει κάτι τελιος ξεχωριστό νιώσε ότι έχεις πολλά θετικά και πόνταρε σε αυτά βέβαια χωρίς να δείχνεις επιδιξιας!
Σκέψου πως είσαι πολυ μικρή και πως θα πρέπει να μην είσαι τόσο κλιστη και επιλεκτική στους φίλους σου διότι θα δυσκολευτεις πολυ κατα την δική μου άποψη να βρεις φίλους στο μέλλον τουλάχιστον εγώ δυσκολεύτηκα πολυ οταν έφτασα Λύκειο και ήμουν τόσο μόνος..αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ που λενε τα κατάφερα και έχω δυο κολλητάρια και καλά και γενικά και άλλους φίλους...να γίνεις αστικά πρακτικά δεν γίνεται το χιούμορ είναι στο DNA του κάθε ανθρώπου σκευτικες ότι μπορεί να έχεις αλλά να το κριβεις ; Αν είναι έτσι τότε αναθεώρησε και σκέψου ότι είναι ένα τεράστιο θετικό που το αφινεις στην πισο όψη του εαυτού σου...είσαι ένα πολυ καλό κορίτσι και αυτό φενεται από τον τροπο που γράφεις κάποια πραγμματα...προσπάθησε να διξεις ποιο πολυ τα θετικά του εαυτού σου και μην τον αφινεις έτσι!! Σιζιτησε επίκαιρα θέματα ανάλογα με αυτά που σιζιτανε οι φίλες σου η τα κορίτσια της ηλικίας σου!! Μιλάνε για τσάντες ας πούμε ; Μήλα και εσυ για τσάντες και πες τηβ άποψη σου η και την γνώμη σου για αυτό το θέμα !!! Ελπίζω να φάνηκα Χρυσιμος θα εκτιμούσα πολυ αν μου εδεινες μια αποδεκτή απάντηση ^_^
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #130433 από Psyxologoc στις 23 Σεπτεμβρίου 2014, 1:55μμ

Psyxologoc

Εικονίδιο
μέλος από: 2/9/2014
μηνύματα: 24 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπερα κοπελιά.. στο θεμα με την αστεια συζητηση ειναι λιγο στο χερι σου και εξαρταται απο το ποσο χιουμορ εχεις και πως θα το χηρηστεις εσυ, λιγο πολυ ολοι εχουμε χιουμορ καποιοι το εκμεταλευονται για γνωριμιες με φιλους/ες, αλλοι για καμαρι και αλλα διαφορα, αλλοι δεν ξερουν πως να το χρισυμοποιησουν για να βγαλουν ενα καλο αποτελεσμα..
απλα εαν δεν μπορεις να βγαλεις κατι χιουμοριστηκο μπορει να πεις απλα την γνωμη σου για το θεμα που συζητατε. Μην εισαι εντελος εκτος θεματος και συζητησεις γιατι πολυ απλα θα τους/της ξενεροσεις και δεν θα σε θελουν μετα για παρεα εφοσον δεν κανεις τιποτα για να περνατε καλα ολοι και σιγα σιγα θα σε καταλαβουν ειτε οτι εχεις χιουμορ ειτε οτι εισαι λιγο πιο σοβαρη... τωρα ηθελα να σου πω και καποια αλλα πραγματα επι του θεματος αλλα με προλαβε ο Panatzioths96 ;) ελπιζω να σε βοηθησα οσο μπορουσα ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130648 από pandavampirewol στις 06 Οκτωβρίου 2014, 10:01μμ

pandavampirewol

Εικονίδιο
μέλος από: 26/8/2014
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολύ κ η δυο σας. Οτι είπατε είναι σωστό κ είδη προσπαθώ. ..
Ηταν επίσης μαλλον αυτο το άγχος που ειχα για αρχή ετσι καινούργια στο γυμνάσιο κ πίστευα οτι δν θα τα παω κ καλα. Αλλα ακριβώς επειδή πηγαίνω πια κανω με ολους τους πιο πολυ παρέα κ δν τους βλέπω δλδ μονο στο στίβο...εχω κάνει ειδη πολλούς φίλους. ....απλα πίστευα οτι δν θα ειναι ευκολο λογο του ειχα αρνητική κριτική σε αυτο και οτι ερχόταν στο μυαλό μ με ανησυχουσε και με εκανε να σκέφτομαι ετσι.
Θέλει λίγη δουλιτσα ακομα αλλα τον χρονο τον εχω.
Ευχαριστώ και παλι :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login