Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ο πιο αποτελεσματικός τρόπος να μάθεις να βρίζεις είναι η οδήγηση.
Δευτέρα, 13 Μαΐου

Η ερώτηση: Είσαι σε σχέση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #133582 από Mr.Pulcher στις 13 Μαΐου 2015, 2:43πμ

Mr.Pulcher

μέλος από: 13/5/2015
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Καλησπέρα μέλη του ftou,χάρηκα που προστέθηκα στη παρέα σας.Θα ήθελα την βοήθεια κυρίως των μεγαλύτερων σε ηλικία μελών(χωρίς να παρεξηγηθούν βέβαια οι μικροί μας φίλοι).Είμαι 21 χρονών σε σχέση εδώ και 3 χρόνια περίπου.Εκ των οποίων το ένα ήταν από κοντά και τα άλλα δύο από απόσταση(λόγω φοιτητικής ζωής,πέρασα σε άλλη πόλη κτλ.).Σαν τύπος είμαι πολύ χαλαρός,δεν εκδηλώνω ζήλια προς την κοπέλα μου(μιας και δε ρωτάω τι κάνει όταν είμαστε χώρια χαχα ),αλλά εγώ πάντως ζω την ζωή μου μιας και αυτά τα χρόνια δε ξανάρχονται και οι ευκαιρίες είναι πολλές/όσο και οι πειρασμοί.Το θέμα μου λοιπόν είναι το εξής.Αρκετές από τις κοπέλες που έχω πλησιάσει είτε με έχουν πλησιάσει μου έχουν κάνει την ερώτηση "έχεις σχέση;".Συνήθως απαντάω του τύπου "όχι κάτι το σοβαρό απλά βγαίνω με κάποια" που είναι αρκετά κομψό κατά την γνώμη μου,κοντά στη πραγματικότητα που ζω και μη λέω πολλά,όλα καλά.Αλλά ας πάμε στη περίπτωση όπως σήμερα που μίλησα με μία κοπέλα και εκεί που όλα είχαν την ροή τους,με ρωτάει αν βγαίνω με καμία.Κλασικά λέω την "ατάκα" μου που προανέφερα και μου πετάει ένα ξερό "κατάλαβα" (σαν να λέει καλός μ***ς είσαι και εσύ λες και της είπα είμαι παντρεμένος και με παιδί).Δεν άργησε,έγινε ξενέρωτη σε σημείο που λήξαμε την κουβέντα και άντε γεια.Και ρωτάω τώρα,δηλαδή τι έπρεπε να πω;Όχι είμαι ελεύθερος (πρώτον είναι ψέμα αλλά μικρό το κακό,δεύτερον μπορεί να νομίζει ότι θα είμαι διαθέσιμος για σχέση πράγμα που θα μπορούσε να μου δημιουργήσει θέμα,τρίτων αυτό που λέμε να με περάσει για forever alone και να ξενερώσει πάλι).Τι θα κάνατε εσείς σε μία τέτοια περίπτωση;Εννοείτε το πάμε παρακάτω και την ξεχνάμε έγινε (δεν είχα και κάτι για να χάσω στην τελική) αλλά λέω για κάθε επόμενη παρόμοια κατάσταση.Θα αγνοούσατε την ερώτηση,θα λέγατε/κάνατε κάτι άλλο,τι;Νομίζω είπα αρκετά.Ευχαριστώ εκ των προτέρων και είμαι πολύ περίεργος να ακούσω της απόψεις σας!
προφίλάλλα...˵quote˶
7
Μήνυμα #133584 από Dieftharmenos στις 13 Μαΐου 2015, 4:25πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εγω θα ελεγα οτι ειμαι ελευθερος αν ημουν στην θεση σου που ποτε δεν θα εμπαινα.Τρια χρονια τα εχεις ρε αλητη(με την καλη εννοια... :P ) με την κοπελα και της κανεις τετοια χουνερια???Οχι οτι ξερεις τι κανει αυτη αλλα...στην τελικη καλυτερα να της πεις αντιο.

Οι γυναικες θελουν να ακουσουν αυτο που θελουν.Αυτη η κοπελα που γνωρισες προφανως και φοβηθηκε να μπει σε μια μπερδεμενη κατασταση και ηθελε κατι πιο σταθερο.Ειναι αναλογα την κοπελα.Αν και νομιζω το "ειμαι ελευθερος" πιανει τις περισσοτερες κατηγοριες αν οχι ολες(εκτος απο αυτες που εχουν φετιχ με τους σχεσακιδες :P )
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133601 από Mr.Pulcher στις 14 Μαΐου 2015, 1:39μμ

Mr.Pulcher

μέλος από: 13/5/2015
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Δεν υπάρχει περίπτωση να χωρίσω,δε με εμποδίζει σε κάτι αυτή η σχέση.Εκτός αν βαρεθώ και θελήσω κάτι μόνιμο με άλλη η αν η κοπέλα μου μάθει κάτι λέμε τώρα και με σουτάρει αυτή. :P
Αυτό που θέλουν να ακούσουν συμφωνώ.Αλλά επιλέγω να έχουν και μία mini δόση αλήθειας για να θυμάμαι πάνω κάτω τι λέω και για το λόγο ότι η κοινωνία είναι μικρή (φίλοι,φβ,γνωστοί κτλ..)και μπορεί να γίνω και ρεζίλι.Εδώ ταιριάζει η παροιμία "καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα".Anyway ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου φιλαράκι αλλά πριν μοιράσω την αποδεκτή θα ήθελα να ακούσω και κάνα 2+ γνώμες ακόμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login