Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όλοι έχουν φωτογραφική μνήμη αλλά μερικοί δεν έχουν φιλμ.
Τρίτη, 14 Μαΐου

Ζηλεια- Μεγαλο προβλημα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134375 από Dark--Angel στις 17 Ιουλίου 2015, 9:50μμ

Dark--Angel

Εικονίδιο
μέλος από: 8/4/2015
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδια του ftou. Το προβλημα μου ειναι οτι ζηλευω παρααα πολυ την κοπελα μου. Απο την μια ξερω οτι ειναι πιστη αλλα βλεπω οτι της την πεφτουν αρκετοι. Οταν δεν ειμαστε μαζι για παραδειγμα θα της την πεσει καποιος στην καφετερια. Οταν βγαινει με τις φιλες τις οι φιλες τις ειναι κατι οχιες και θελουν να κανουν την κοπελα μου να γκομενιζει οπως αυτες. Το θεμα μου δεν ειναι μονο οτι ζηλευω. Αλλα ξεσπαω στην κοπελα μου και φωναζω σαν μαλακας λεγοντας της οτι κοιταει αλλους και καποια στιγμη θα γινει το κακο. Θελω και απο αγορια και απο κοπελες να μου πειτε 2 λυσεις στο προβλημα μου. Πρωτα θελω να μ πειτε ενα τροπο για να μην ζηλευω τοσο πολυ καθε φορα και να περιμενω ολη την ωρα πανω απο ενα κινητο οταν εκεινη εχει βγει. Και δευτερον θελω να μου πειτε πως να παψω πια να ειμαι τοσο εξαρτημενος απο την κοπελα μου. Δεν εννοω να την χωρισω γιατι ουτε εγω δεν το αντεχω στην ιδεα αλλα θελω να μου πειτε καποια λυση προκειμενου να μην ειμαι σαν σκυλακι και τι να κανω μαθαινω οτι της την πεφτουν. Θα εκτιμησω πολυ καθε απαντηση γιατι αυτο το προβλημα νιωθω οτι δεν θα φυγει ποτε απο μεσα μου και θα με καταστρεφει ψυχολογικα. Αντι να περναω καλα στην σχεση θα κανω σαν μαλακας ολη την ωρα.
Ευχαριστω εκ των προτερων και περιμενω :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134384 από Dark--Angel στις 18 Ιουλίου 2015, 7:12μμ

Dark--Angel

Εικονίδιο
μέλος από: 8/4/2015
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Μπορει καποιος να απαντησει επειδη ειναι σημαντικο???
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #134386 από nonreligius στις 18 Ιουλίου 2015, 11:44μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε πριν κάνα μήνα δεν μας έλεγες ότι χώρισες;
Όσον αφορά το πρόβλημά σου δεν φταίει η κοπέλα σου, αλλά εσύ που ζηλεύεις πολύ. Αρρωσταίνεις και εσύ και χαλάς και την ψυχολογία της κοπέλας σου. Όσο του δίνεις σημασία, τόσο πιο πολύ θα εκνευρίζεσαι, θα τσακώνεσαι και θα χαλιέστε και οι δυο σας.
Άστην να μιλάει με όποιον θέλει, άσε τις φίλες της να της λένε ότι θέλουν και μην ασχολείσαι. Αν είναι να σε απατήσει, θα το κάνει είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο. Αν δεν σε αγαπάει πραγματικά, κάποια στιγμή θα το κάνει. Απλά οι φίλες της ίσως την ωθήσουν να το κάνει νωρίτερα. Αν όμως σε αγαπάει πραγματικά, δεν θα το κάνει.

Υ.γ. για να μην ζηλεύεις γίνε φεμινιστής. Το ξέρω ότι σου ακούγετε περίεργο, αλλά άμα το σκεφτείς, όχι μόνο θα επιτρέπεις στην κοπέλα σου να μιλάει με όποιες (και φυσικά όποιους) θέλει, αλλά θα την προτρέπεις κιόλας. Σκέψου το από την ανάποδη. Θα σου άρεσε η κοπέλα σου να σου σπάει τα νεύρα συνέχεια επειδή δεν της αρέσουν οι φίλοι σου; Θα σου άρεσε να στα ψέλνει συνέχεια επειδή μίλησες με άλλη κοπέλα; Θα σου άρεσε να ψάχνει π.χ. αφορμή για να τσεκάρει το κινητό, το facebook σου κτλ; Φυσικά και όχι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login