Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πέρασα να δω ένα φίλο που ήταν στο κρεβάτι, βρήκα στο σπίτι στέφανα και την αυλή γεμάτη :(
Δευτέρα, 13 Μαΐου

Συμβουλή παρακαλώ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134491 από JiKe στις 29 Ιουλίου 2015, 1:23πμ

JiKe

Εικονίδιο
μέλος από: 10/7/2015
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Γεια σας ειμαι αγόρι και θα πάω δευτερα λυκείου. Πριν το καλοκαίρι κατάλαβα οτι μου αρέσει πολυ μια κοπέλα δυο χρονια μικρότερη. Δεν της ειχα μιλήσει ποτε και δεν με ήξερε παρόλαυτα την σκεφτόμουν και την σκέφτομαι συνέχεια. Παμε στο ίδιο σχολειο και ήθελα να της μιλήσω ομως κλείσανε τα σχόλια και δεν πρόλαβα γιαυτό απόφασησα να της μιλήσω στο Facebook. Της έγραψα οτι μου αρέσει και οτι την σκέφτομαι και οτι της στέλνω απο εδώ γιατι δεν μπορουςα να περιμένω να περάσει το καλοκαίρι και της ζήτησα να βγούμε. Εκείνη μου είπε οτι ειναι πολυ γλυκό αυτο που της έστειλα ομως είπε επισης οτι της αρέσει κάποιος άλλος εκείνη την περίοδο γιαυτό δεν το βρίσκει πολυ καλη ιδέα να βγούμε. Εγω απάντησα οτι καταλαβαίνω αλλα της ειπα επισης οτι θα ξαναπροσπαθήσω και εκείνη μου απάντησε okay😃. Αυτο εγινε πριν ενα ενα μισή μήνα και απο τότε δεν εχουμε μιλήσει η συναντηθεί και τωρα απλά περιμένω να αρχίσουν πάλυ τα σχόλια για να της μιλήσω απο κοντά. Το θέμα ειναι οτι την σκέφτομαι πραγματικά πολυ παρόλο που δεν την ξερω καθόλου. Εσείς πιστεύεται οτι εχω ελπίδες και τι θα με συμβουλεύατε να της πω;
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #134493 από cool_guy15 στις 29 Ιουλίου 2015, 1:50πμ

cool_guy15

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 65 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Λοιπόν, πρώτα απ'όλα δεν ήταν καλή ιδέα να της στείλεις στο Fb. Αλλά αφού έγινε, κοίτα τι μπορείς να κάνεις. Ενώ σου είπε πως της αρέσει κάποιος άλλος, εσύ έκανες καλά που δεν το 'βαλες κάτω και της το διευκρύνησες πως θα ξαναπροσπαθήσεις..έτσι της ξεκαθαρίζεις ότι την θέλεις κι όχι ότι απλά την θεωρείς όμορφη. Σε καμία περίπτωση μην της ξαναστείλεις στο φβ, γιατί το πιο πιθανό είναι να την κάνεις να νιώθει άβολα και μπορεί και να νευριάσει επειδή την "πρήζεις". Αν έχετε κοινούς γνωστούς, που προφανώς και θα έχετε αφού πάτε στο ίδιο σχολείο, μπορείς να τους ζητήσεις να σε βοηθήσουν, φέρνοντάς σε σε επαφή μαζί της..δε χρειάζεται να είστε οι δυο σας απλά να περνάτε χρόνο μαζί, να γνωριστείτε και συ να κάνεις ξεκάθαρο πλέον ότι ακόμη θέλεις κάτι να γίνει. Εαν αυτή γνωρίζοντάς σε ψηθεί..καλώς..εαν έχει κολλήσει με αυτόν τον άλλον που λες, τι να κάνουμε; πάμε για άλλα! Πάντως μη το δένεις κόμπο ότι αυτός ο 'άλλος' υπάρχει..μπορεί να ήρθε σε δύσκολη θέση και να είπε ψέματα..Κάνε αυτό που σου είπα και είτε κερδισμένος θα βγεις, είτε τη ζωή σου θα συνεχίσεις γιατί να χάσεις κάτι δεν πρόκειται! Ελπίζω πραγματικά να σε βοήθησα, όταν γίνουν τα πάντα, μη διστάσεις να μας ενημερώσεις πως πήγε γιατί με ενδιαφέρει να μάθω αν η συμβουλή μου ήταν όντως χρήσιμη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134494 από JiKe στις 29 Ιουλίου 2015, 2:06πμ

JiKe

Εικονίδιο
μέλος από: 10/7/2015
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0



Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση με βοήθησες αρκετα. Τωρα που είπες οτι μπορεί να την φέρνω σε δύσκολη θέση ξέχασα να αναφέρω οτι της ειχα πει οτι ελπίζω να μην σε φέρνω σε δύσκολη θέση και μου είχε απαντήσει πως δεν την φέρνω. Αυτο που λες οτι μπορεί να μην ισχύει οτι της αρέσει κάποιος άλλος το εχω σκεφτεί και εγω. Επισης ολοι μου λένε οτι δεν έπρεπε να της μιλήσω απο εκει ομως πραγματικά δεν άντεχα να περιμένω τρεις μήνες ήθελα να της το πω παρόλο που ήξερα οτι ηταν κακή ιδέα. Αυτο με τους φίλους ισχύει εχουμε κάποιους κοινούς φίλους και θα τους ζητήσω την βοήθεια τους. Εγω σκεφτόμουν να της μιλήσω με το που αρχίσουν πάλι τα σχολεία και την δω. Πιστεύεις οτι ειναι καλη ιδέα ή να περιμένω καλύτερα να γνωριστούμε κάπως;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134496 από cool_guy15 στις 29 Ιουλίου 2015, 3:12πμ

cool_guy15

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 65 αποδεκτές 0
Κοίταξε το να πας να της μιλήσεις στο σχολείο ενώ έχει προηγηθεί αυτό το συμβάν δεν νομίζω ότι ωφελεί ιδιαίτερα..Στο χέρι σου είναι να της δώσεις να καταλάβει ότι πραγματικά θες να κάνετε κάτι αλλά και να της δείξεις τι άνθρωπος είσαι. Επίσης, μόνος σου είπες ότι δεν κρατιέσαι μέχρι τον Σεπτέμβριο οπότε βουρ στον πατσά:ρ χαχα^_^
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login