Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Πέμπτη, 9 Μαΐου

Παρεξήγηση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134909 από Anna1234 στις 30 Αυγούστου 2015, 3:39μμ

Anna1234

μέλος από: 4/5/2014
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
Παιδιά θέλω την γνώμη σας
Με ενα παιδί είμαστε πολύ καλοί φίλοι εδώ και 2 χρόνια
Κάποια στιγμή μου άρεσε αλλα μετά τον έβλεπα καθαρά φιλικά
Το θέμα ειναι ότι 2 φίλες μ που ήξεραν ότι μ άρεσε πιο παλιά πήγαν και του είπαν ότι μ αρέσειι καιι αυτός εκνευρίστηκε παρά πολυυ δεν ήθελε να μ μιλάει αλλα προσπαθούσε να κάνει ότι δν συνέβη τπτ μετά εγω σταμάτησα να του μιλάω του έστειλα μνμ στο φβ ( ξερω λάθος μ ) για να μιλήσουμε απο κοντά δν ήθελε
Κάποια στιγμή μ μίλησε μ είπε γεια καιι εγω η χαζή πήρα θάρρος και την άλλη μέρα του είπα να μιλήσουμε να λύσουμε την παρεξήγηση πάλι δν ήθελε
Απο τότε κάνω σαν να μην υπάρχει αλλα νιώθω τύψεις δν αντέχω αυτός εντομεταξυ οπότε με βλέπει σκύβει το κεφάλι η γυρνάει απο την άλλη
Εγωω τον αγαπάω πλλλ καιι θέλω να κάνω ότι μπορώ να γίνουμε ξανά φιλοιι
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #134910 από cool_guy15 στις 30 Αυγούστου 2015, 4:10μμ

cool_guy15

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 65 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Χαίρετε! Λοιπόν, καταρχήν εφόσον οι φίλες σου σε έμπλεξαν έτσι, ίσως θα ήθελαν να σε βοηθήσουν και να ξεμπλέξεις..Πρώτα απ'όλα γιατί κατηγορείς τον εαυτό σου; Κάνεις πολύ καλά που θέλεις να λυθεί η παρεξήγηση, απλώς πιθανόν ο ίδιος να πιστεύει ότι θέλεις να μιλήσετε για να του πεις από κοντά ότι νιώθεις κάτι γι'αυτόν και συνεπώς να νιώθει αμήχανα γιατί ήθελε να είστε φίλοι. Άσε το φβ, πρέπει να μιλήσετε από κοντά. Αν αυτός το αποφεύγει πες του ότι είναι πολύ σημαντικό να μιλήσετε. Εαν πάλι το αποφεύγει, ας του μιλήσουν οι φίλες σου αρχικά, λέγοντάς του πως έκαναν λάθος σε αυτό που το είπαν και πως εσύ θέλεις να είστε φίλοι. Λογικά, ο τύπος αν όντως σ'αγαπάει (φιλικά πάντα) θα έρθει να σε πιάσει και να τα βρείτε. Πάντως κάνεις μεγάλο λάθος με το να τον αποφεύγεις γιατί είναι σαν να σου αρέσει ακόμα. Πρέπει η παρεξήγηση να λυθεί..έτσι κι αλλιώς δεν είναι τίποτα το σημαντικό..Ελπίζω να σε βοήθησα και σε λίγο καιρό να είστε πάλι φιλαράκια..Καλή τύχη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134911 από Anna1234 στις 30 Αυγούστου 2015, 5:23μμ

Anna1234

μέλος από: 4/5/2014
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστώ πααααρα πολυυυ
Αλλα εγω του ζήτησα να μιλήσουμε απο κοντά και δν ηθελε...
Επίσης του μίλησε η κολλητή μου του ξεκαθάρισε τα παντα και του είπε ότι πρέπει να με ακούσει και αν κάνει υποχωρήσεις αυτός απάντησε ναι και είπε μακάρι να ξανά γίνουμε φίλοι αλλα δν κάνει κάτι για αυτοο
Λέει ότι δν έχουμε κάτι να ξεκαθαρίσουμε και γτ να λέμε τα ίδια και τα ιδια
Ευχαριστώ πολυυ για τη βοήθεια σου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134912 από nonreligius στις 30 Αυγούστου 2015, 6:13μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Το παιδί είναι μαλάκας. Αν ήταν πραγματικός φίλος δεν θα χαλιόταν επειδή του άρεσες πριν λίγο καιρό. Μην κάνεις απολύτως τίποτα, αν μετανιώσει να έρθει να σου ζητήσει συγνώμη για τη συμπεριφορά του.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login