Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κάθε μέρα της ζωής σου στο εξής, θα είναι χειρότερη από την επόμενη.
Πέμπτη, 9 Μαΐου

προβλήματα γύρω από το κοινωνικό μου τομε

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134926 από kakarakarikas στις 31 Αυγούστου 2015, 11:18μμ

kakarakarikas

μέλος από: 31/8/2015
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Καλησπέρα παρέα του ftou. Παρακολουθώ εδώ και καιρό ως επισκέπτης το φόρουμ και με έχει βοηθήσει αρκετα αλλά δεν μου λύσε όλα τα προβλήματα οπότε λέω ας κάνω και γω έναν λογαριασμό γιατί έχω να ρωτήσω πολλά. Γι αυτό να είστε προετοιμασμενοι για τεράστιο κείμενο...
Καταρχάς :Δεν είμαι και πολύ κοινωνικός τύπος... ( χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είμαι όλη μέρα σε ένα PC αποκλεισμένος από τον έξω κόσμο ). Γενικά είμαι σχετικά μοναχικός τύπος, ούτε μιλάω πολύ ούτε πολλές παρέες. Τώρα όμως που θα πάω λύκειο θέλω να αλλάξει αυτό. Τι προτείνετε?
Πρόβλημα 2ο : Γκόμενες
Ποτέ ως τώρα δεν είχα σχέση. Και έχω το εξής πρόβλημα : πως να την πλησιάσω? Πως να της μιλήσω στις πρώτες φιλικές κουβέντες? Τα γνωστά περί μουσικής κτλ τα ξέρω, αλλά σίγουρα δεν θα υπάρχει κορίτσι στην ηλικία μου που να ακούει ροκ και μπλουζ. Οπότε σίγουρα δεν γίνεται να αναπτύξω συζήτηση γύρω απ αυτό το θέμα. Τι μπορώ να πω?? Για πείτε...
Πρόβλημα 3ο : Γκόμενες μέρος Β.
Είμαι τόσο χέστης που φοβάμαι να πάω να μιλήσω σε κάποια από κοντά . Αν και πιστεύω πως το έχω περιορίσει αυτό αλλά τεσπα... Όταν έρθει η ώρα του φιλιού θα τρέμω ολόκληρος!! Για εδώ τι προτείνετε?
Αυτά. Ίσως προκύψουν κι άλλα...
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #134934 από Θωμας14 στις 01 Σεπτεμβρίου 2015, 2:34πμ

Θωμας14

μέλος από: 11/5/2015
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Το θεμα με τις γκομενες μπορεις να το λυσεις μονο εσυ,σκεψου απλα οτι αν δεν προσπαθησεις δεν προκειται να κερδισεις.Επισης να εισαι σιγουρος πως μετα απο μερικες φορες το αγχος θα αρχισει να φευγει και τοτε θα κανεις διαλογο πολυ πιο ευκολα.Μπορεις να συζητας για ταινιες,να μαθεις τι της αρεσει και ετσι θα κυλησει το πραγμα.Μια συμβουλη.Αν θες να το συνεχισεις μαζι της καλο θα ηταν να κανονισεις να δειτε καποια ταινια.οχι απλα να βγειτε για καφε πχ.Με αυτο τον τροπο θα αποφυγεις διαστηματα τα οποια δεν θα λεγατε τιποτα μεταξυ σας και θα βαριοσασταν/νιωθατε αβολα.Ελπιζω να βοηθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134936 από kakarakarikas στις 01 Σεπτεμβρίου 2015, 5:05πμ

kakarakarikas

μέλος από: 31/8/2015
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Βοηθάς αρκετά αλλά καλά καλά δεν ξέρω πως να ΑΡΧΙΣΩ μια συζήτηση... Τόσο χάλια
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134946 από underme8 στις 02 Σεπτεμβρίου 2015, 1:48πμ

underme8

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Καλησπέρα φίλε,

στην ηλικία σου είχα κι εγώ το ίδιο θέμα περίπου,τα μόνα θηλυκά που συζήταγα μαζί τους ήταν κάτι λίγες φίλες που είχα,γύρω στα 14-15 όμως απλά είναι αυτό που είπε ο Θωμάς πιο πάνω,τα πάντα είναι στο μυαλό,τώρα πια έχω φτάσει στο..."επίπεδο" να μην ντρέπομαι να μιλήσω σε καμία κοπέλα είτε άγνωστη είτε γνωστή.Όσο για να αρχίσεις συζήτηση μπορείς να τη ρωτήσεις για τι ζωή της,αν κάνει κάποιο άθλημα ή χορό κτλπ. και γενικά να ψάξεις να βρεις κοινά σημεία.Αν έχεις άλλες απορίες εδώ είμαστε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134948 από kakarakarikas στις 02 Σεπτεμβρίου 2015, 10:24πμ

kakarakarikas

μέλος από: 31/8/2015
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Να σαι καλά ρε φίλε για τη βοήθεια αλλά το πρόβλημα είναι τα κοινά σημεία που λες παραπάνω. Σαν άνθρωπος δεν έχω και πολλά κοινά με τους συνομήλικους μου...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login