Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αν ακούσετε ότι σήμερα θα καταστραφεί ο κόσμος μην ανησυχήσετε: Στην Αυστραλία είναι κιόλας αύριο!
Κυριακή, 12 Μαΐου

μπασκετ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135217 από p@nos στις 11 Οκτωβρίου 2015, 8:52πμ

p@nos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/10/2015
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
λιπον καταρχας ειμαι 16 χρονων...ξεκινησα το μπασκετ απο το καλοκαιρι με εναν φιλο και βλεπω τωρα οτι θελω να παω σε μια ερασυτεχνικη ομαδα και σιγα σιγα να προσπαθησω εστω και τωρα για επαγγελματικο σιγα σιγα....μου λενε δεν γινεται..τρεις μερες ειμαι χαλια γτ μικρος απο 9 χρονων με παρακαλαγανε οι γονεις μου να γραφτω σε ενα αθλημα και εγω ελεγα οχι....3 μερες ειμαι χαλια για αυτο το θεμα..εγω εχω αποφασησει να τα παρατησω ολα και να ασχολουμε με αγγλικα και μπασκετ το σχολειο θα το βγαλω με μετριο βαθμο...το θελω παρα πολυ ασ ειναι και πολυ δυσκολο αλλα θελω πολυ να το κανω..νιωθω οτι το μπασκετ μου προσφερει πολλα και δεν θελω να το χασω και να με τρωει για ολη μου την ζωη ενα λαθως που εκανα μικρος...το σκευτομαι ακομα και χθες το βραδυ δεν κοιμυθηκα καλα....πειτε μου μερικοι καποιες γνωμες...
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #135218 από nonreligius στις 11 Οκτωβρίου 2015, 11:54πμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καταρχάς πρέπει να συγχωρήσεις τον εαυτό σου, διότι λάθη κάνουν όλοι. Και τα περισσότερα διορθώνονται.

Όταν λες να ασχοληθείς με αγγλικά και basket τι εννοείς; Επαγγελματικά; Πιστεύω πρέπει να ψάξεις και αλλού, και όχι να το βάλεις κάτω επειδή μία φορά σε απέρριψαν.

Πάντως η αλήθεια είναι ότι είσαι λίγο μεγάλος. Δηλαδή, αν ένα άλλο παιδί στην ηλικία σου παίζει basket από τα 8 του π.χ. μέχρι τώρα έχει συμπληρώσει 8 χρόνια εμπειρία, που εσύ δεν έχεις. Οπότε, αν υποθέσουμε ότι σε δέχονται, πώς θα μπορέσεις να συμπληρώσεις αυτά τα 8 χρόνια; Δεν θα είναι καθόλου εύκολο να διακριθείς, καθώς όλοι σχεδόν έχουν ξεκινήσει από μικρές ηλικίες. Μην σου πω ακατόρθωτο.

Επίσης, λες δεν σε ενδιαφέρει πολύ το σχολείο. Μήπως αυτό είναι μία κίνηση βιασύνης, και αργότερα το μετανιώσεις; Τώρα με τις αποφάσεις σου κρίνεται το μέλλον σου, καθώς είναι καθοριστικές. Αν σε 2 χρόνια το μετανιώσεις και πεις "τι κρίμα που δεν σπούδασα", θα είναι λίγο αργά.

Όλα αυτά δεν τα λέω για να σε αποθαρρύνω. Σε καμία περίπτωση. Αν θες πολύ, ψάξε το περισσότερο, αλλά μην παρατήσεις το σχολείο. Διάβαζε, διότι μπορεί όπως σου είπα να το μετανιώσεις. Αν δεν σε δεχτούν σε κανένα σύλλογο (δεν ξέρω πώς ακριβώς λέγεται) μπορείς να το συνεχίσεις και ερασιτεχνικά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135219 από p@nos στις 11 Οκτωβρίου 2015, 1:21μμ

p@nos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/10/2015
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
θα ασχοληθω ερασιτεχνικα αλλα τον εαυτο μου δεν τον συγχωρω πωτε για αυτο..εχασα χρονια απο την ζωη μου ..βλεπω οτι μαρεσει πολυ και δεν μπορω να το κανω επαγγελματικα..βλεπω οτι ειναι κομματι της ζωης μου που δεν καταφερα
εχεις δικιο αλλα ειναι λαθως που δεν διορθωνετε .......
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135220 από nonreligius στις 11 Οκτωβρίου 2015, 5:43μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Ντάξει... μακάρι αυτό να είναι το μόνο πρόβλημα στη ζωή σου. Πάντως ακόμη και να βρεις κάποια άκρη με το basket, που στο εύχομαι, μην παρατήσεις τελείως το σχολείο μέχρι να σιγουρευτείς 100% .
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login