Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Οι παίζοντες το πουλάκιν τους, δεν πάνε στον Παράδεισον (αν δεν μου δείξουν ιδιαιτέρως πώς το κάνουν).
Τετάρτη, 15 Μαΐου

χωρισαμε και τον θελω πισω

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135713 από Dangi στις 28 Νοεμβρίου 2015, 12:35μμ

Dangi

μέλος από: 31/8/2015
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλημερα!θελω βοηθεια
Πριν απο μια βδομαδα χωρισα με το αγορι μου που τα ειχαμε ενα χρονο και 10 μηνες ολα εγιναν πολυ γρηγορα στην ουσια μεσα σε μια βδομαδα ειμαζτε και οι δυο πολυ πιεσμενοι φετος κυριως αυτος γιατι δινουμε πανελληνιες και ξαφνικα αρχισε να μ λεει οτι εχει πιο πολυ αναγκη απο τους φιλους του και τετοια μαλωσαμε πολλες φορες αλλα παντα μετα τα βρισκαμε και μετα αρχισε να μ λεει οτι ειμαι αδιαφορη και οτι υποκρινομαι μπροστα του και οτι δν ειμαι αληθιμη ενω εγω εκανα οτι μπορουσα για να ειμαστε καλα απλα υπομενωντας αυτα π μ ελεγε οσο κι αν με πληγωναν στο τελος μ ειπε να χωρισουμε και τωρα π χωρισαμε προσπαθει να μ δειξει οτι ειναι καλα γελαει προσποιητα αλλα με κοιταει κι ολας οταν μιλαω με αλλους στο σχολειο δν ξερω τι νακανω μ λειπει παρα πολυ και θελω να τα ξαναβρουμε αλλα δν ξερω πως πρεπει να τον αντιμετωπισω
Ειναι δυνατον να ξεχασε ολα οσα περασαμε?μηπως δν τον ενδιαφερω πια?τι να κανω για να ξαναγυρησει κοντα μου?
Ευχαριστω
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #135714 από nonreligius στις 28 Νοεμβρίου 2015, 12:40μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Έγραψε:(Dangi@28 Νοεμβρίου 2015)
Ειναι δυνατον να ξεχασε ολα οσα περασαμε?μηπως δν τον ενδιαφερω πια?τι να κανω για να ξαναγυρησει κοντα μου?
Ευχαριστω


Εμείς δεν μπορούμε να ξέρουμε την συναισθηματική του κατάσταση. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τον βρεις, να μιλήσετε ανοικτά και να του πεις πως αισθάνεσαι.
Βέβαια η αλήθεια είναι ότι είστε πιεσμένοι όλοι, οπότε αν σου πει όχι σεβάσου το, μπορεί όντως να πιέζεται πολύ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135719 από Dangi στις 28 Νοεμβρίου 2015, 3:53μμ

Dangi

μέλος από: 31/8/2015
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Αυτο θελω να κανω αλλα φοβαμαι οτι τωρα δν θα βγει κατι ολοι μ λενε να κανω υπομονη για λιγο αλλα φοβαμαι μηπως οσο κανω υπομονη αυτος απομακρυνεται ακομα περισσοτερο απο μενα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135720 από Dieftharmenos στις 28 Νοεμβρίου 2015, 4:51μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Και εγω χωρισα(νομιζω δηλαδη...) πριν 1 μηνα μετα απο μια σχεση 2 χρονων και βαλε.Τωρα βρισκομαστε καμια φορα μονο για σεξουαλικους λογους(δεν ειναι οτι καλυτερο για μενα,μιας και αυτη με χωρισε αλλα δυστυχως εχω αισθηματα).Θα σου προτινα να περιμενεις.Μην στειλεις κανενα μηνυμα και μην κανεις τιποτα.Αυτος πρεπει να ενδιαφερθει.Με το να του μιλησεις εσυ θα κανεις το ευατο σου χειροτερα.

Καταλαβαινω οτι στην ηλικια σου τα βλεπεις ολα μαυρα αλλα δεν ειναι.Ειναι μια ευκαιρια να κανεις την αυτοκριτικη σου για το τι εγινε μεσα στην σχεση και τι πηγε στραβα.Πιστεψε με θα βγεις πιο δυνατη απο αυτο.Οσο περνανε οι μερες θα γινεσαι ολο και καλυτερα.Κλαψε αν θες,πιες με μετρο και διαβασε.Βγαινε βολτες οσο μπορεις,πηγαινε λιγο γυμναστηριο και θα δεις πως οι στιγμες που τον σκεφτεσαι θα μειωθουν δραματικα.

Οπως και να εχει προετοιμασε τον ευατο σου οτι τελειωσε.Ακομα και να τα ξαναβρειτε η σχεση δεν θα ειναι οπως πριν.Αν γυρισει και τον θες ακομα,καλως,αλλιως οχι.Δεν εχει νοημα να προσπαθεις να αναστησεις μια πεθαμενη σχεση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login