Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Προσπαθώ να βγω από το ψυχολογικό αδιέξοδο, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ από πού μπήκα.
Δευτέρα, 13 Μαΐου

Δεν βγάζω άκρη

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136680 από dgreen στις 30 Μαρτίου 2016, 12:48μμ

dgreen

Εικονίδιο
μέλος από: 30/3/2016
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Καλημέρα.Ειμαι λίγο μπερδεμένος και αισθάνομαι οτι την πάτησα
Στην τάξη μου(β γυμνασιου) μου αρεσει ενα κορίτσι.Ειμαστε απο το δημοτικο μαζι στις ιδιες ταξεις.Γενικα δεν ειμαι ανοικτος τύπος σε αυτα τα θεματα
Με την κοπελα αυτη λοιπον τα λεμε συχνα μεσω fb παιζουμε παιχνιδια κτλ.
Με επιασε λοιπον στο bf η κολητή της και με ρωτησε αν μου αρεσει.Με τα πολλα τις ειπα ναι οτι μαρεσει καιρο τωρα,αλλα κολαω να τις το πω.
Μου λεει λοιπον οτι μου εχει πει οτι τις αρεσεις και εσυ,θελει να ειναι συνεχεια διπλα σου,δεν βλεπεις πως σε κοιταει στην ταξη και αλλα τετοια.Πρεπει να τις το πεις,τα αγορια κανουν πρωτα κινηση κτλ
Αφου λοιπον πηρα την αποφαση να τις το πω μεσω fb παντα,η ιδια δεν ανοικτηκε καθολου και δεν εδωσε καμια απαντηση ουτε ναι ουτε οχι.Εκανε σαν να μην το περιμενε.Μιλωντας με την φιλη της μου λεει οτι ντρεπετε και αυτη σαν εσενα.
Απο τοτε εχει κοψει να απανταει σε μηνυματα οπως πριν,απανταει πολυ λιγοτερο,δεν με ρωταει ποτε πρωτη αυτη κατι και απανταει μονολεκτικα ναι,οχι,ισωςΓενικα αφηνει αδιαβαστα τα μηνυματα για 1-2 μερες ενω μπαινει στο fb.Αλλαξε αποτομα η συμπεριφορα της.
Πλεον μιλαω περισσοτερο με την κολητη της,ρωτωντας την εαν σε ρωτησε κατι για μενα,αν συμβαινει κατι κτλ

Παιζει να ντρεπετε?Παιζει να μην γουσταρε ποτε,παιζει να ηταν κολπο της κολητης της και να με γουσταρε αυτη??
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #136681 από Azatoth στις 30 Μαρτίου 2016, 2:19μμ

Azatoth

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα φίλε dgreen και καλωςόρισες στην παρέα μας.

Κατά την άποψη μου, το λάθος σου είναι πως ρώτησες/είπες κάτι τέτοιο απο το FB, και όχι απο κοντά. Αφαίρεσες έτσι όλη την διαπροσωπική επικοινωνία και φίλτραρες τις λέξεις και τα συναισθήματα χρησιμοποιόντας ενα απρόσωπο μέσω επικοινωνίας, τα μυνήματα.
Αφού είστε στο ίδιο σχολείο, πήγαινε πιάσε την απο κοντά και πες της οτι παρατήρησες που άλλαξε η συμπεριφορά της και δεν μπορείς να κταλάβεις τον λόγο. Αν σου κάνει την δύσκολη, προσκάλεσε την να πιείτε εναν καφέ για να συζητήσετε. Δεν είναι κακό να εξωτερικεύεις σε κάποιον το πως νιώθεις για αυτόν και δεν θα έπρεπε να ντρέπεσε.

Εγώ ποντάρω στο οτι ξαφνίαστηκε που της το είπες, μυρίστηκε οτι σου μίλησε η κωλλητή της και άλλαξε συμπεριφορά για να σου κάνει την δύσκολη και να μην παραδεχτεί έτσι απλά οτι της αρέσεις.
Κόλπο της φίλης της δεν νομίζω να είναι, θέλω να πιστεύω οτι σε τέτοια ηλικία δεν υπάρχει ακόμα τόση πονηριά.

Τέλος πάντων, άσε το FB και πήγαινε μίλα της απο κοντά. Δεν γίνεται να είστε στο ίδιο σχολείο και εσύ να της στέλνεις μυνήματα στο FB και να παίρνει 2 μέρες να σου απαντήσει, ξύπνα, να πας να της μιλήσεις θέλει.

Ελπίζω να σε βοήθησα, για ότι θες, ξαναγράφεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login