Στείλε λεφτά στο ftou.gr
O έρωτας παίρνει τα μυαλά εκείνων που έχουν και βάζει μυαλό σ' εκείνους που δεν έχουν. (Ντιντερό)
Τρίτη, 14 Μαΐου

Μπερδεμα με φιλους (Βοηθεια!)

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #137528 από Ana-menos στις 27 Ιουλίου 2016, 5:24μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Καλησπερα παιδια. Καταρχας ειμαι 19 και θελω να αναφερθω σε ενα προβλημα που εγινε σταδιακα και εξελιχθηκε. Για καποιους μηνες ειχε τυχει να σπασω με την κυρια παρεα μου. Ειχα 2-3 φιλους τους οποιους τους ειχα κολλητους και οχι απλα φιλους. Δηλαδη με αυτους εβγαινα και μπορουσα να τους εμπιστευτω σε καθε θεμα και επειδη γνωριζομαστε και πολλα χρονια τους ειχα και σαν "αδερφια". Να προσθεσω οτι ειχα αρκετα ατομα με τα οποια εβγαινα για ενα καφε οποτε τυχαινε αλλα δεν ειχα στενη σχεση. Απο την αρχη του καλοκαιριου ετυχε να "σπασουμε" επειδη πηγαν διακοπες μαζι (και με αλλα 2-3 ατομα) αλλα εγω δυστυχως δεν πηγα επειδη ειχα υποχρεωση να μεινω για λιγο καιρο στο εξωτερικο με την αδερφη μου οποτε αρχισα και εχανα επαφη με τα παιδια. Μολις γυρισα στην Ελλαδα ειχα αναγκη πραγματικα να βγω για ενα καφε με καποιον φιλο αλλα εκεινοι λειπαν και ειχαν παει αλλου, και ετσι αναγκαστηκα να βγω με καποια παιδια που ειχα να μλσω καιρο αλλα μεχρι εκει. Εστειλα στους κολλητους μου μηνυμα αλλα εβλεπα πως απαντουσαν καπως περιεργα και με διαφορετικο τροπο απο τι παλια. Εμαθα οτι καναν καινουργιες παρεες και οτι γενικα διαμορφωσαν μια νεα παρεα που εγω δεν ειμαι μεσα (απο τι καταλαβα). Να προσθεσω οτι γυρνανε σε 3 μερες και ειπανε να βρεθουμε για κανα καφε αλλα η μαλακια ειναι οτι δεν ξερω αν με βλεπουν πια σαν κολλητο τους. Το ξερω πως αυτο φαινεται λιγο ανωριμο προβλημα αλλα πιστεψτε οτι σε ενα διαστημα που αναγκαστηκα να κοψω επαφη μαζι τους εκεινοι προχωρησαν σε νεες παρεες και νομιζω πως εχουν ενταχθει αλλου. Πλεον νιωθω πραγματικα οτι δεν εχω καποιον κοντινο φιλο που μπορω να μοιραζομαι τα θεματα μου οπως και αυτος μαζι μου και ειμαι λιγο σκατα.

Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο αλλα επρεπε να αναφερθω καπου και δεν ειχα αλλη λυση. Οποιαδηποτε απαντησει ειναι καλοδεχουμενη για το πως πρεπει να πραξω. Ευχαριστω εκ των προτερων
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137533 από PewDew στις 28 Ιουλίου 2016, 10:29πμ

PewDew

Εικονίδιο
μέλος από: 28/7/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Αρχικά πρεπει να ξεκαθαρίζεις την κατάσταση μαζι τους...δλδ εαν σε νιώθουν ακόμα φιλο η Οχι...εαν θα μειώνεται ακόμα φίλοι μπορει μπορεις να τους τονίσεις οτι καλύτερα να ειναι ενταγμένοι μονο σε μια παρεα παρα σε πολλές γτ κατι παρόμοιο εχω πάθει και εγω
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login