Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Κανίβαλος είναι ο τύπος που πάει στο εστιατόριο και παραγγέλνει ένα σερβιτόρο.
Σάββατο, 4 Μαΐου

ζητημα με κοπελα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #60847 από merkon στις 02 Μαΐου 2010, 11:47μμ

merkon

Εικονίδιο
μέλος από: 18/12/2008
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
καλησπερα!θα προσπαθησω να σας πω το προβλημα μου μηπως καταφερετε και με βοηθησετε...
το σεπτεμβρη ειχα γνωριστει με μια κοπελα σε μια συναντηση παλιων συμμαθητων που καναμε.μια συμμαθητρια μου λοιπον ειχε φερει και μια φιλη της μαζι,την κοπελα που σας λεω.απο την πρωτη στιγμη που την ειδα μου αρεσε...προσπαθησα λοιπον και την πλησιασα.καταλαβα οτι ενδιαφεροταν και ετσι της ζητησα το κινητο της και της ειπα να βρεθουμε μονοι μας.δεχτηκε,αλλα κατι μου ετυχε και μια ωρα πριν βγουμε της το ακυρωσα.χαθηκαμε μετα...το πασχα της εστειλα μηνυμα,λεγοντας χρονια πολλα κτλ...ηθελα να ξαναπιασω επαφη.ειδα οτι ανταποκριθηκε παλι...ετσι κανονισαμε να βγουμε.πραγματι βγηκαμε σημερα,και μπορω να πω οτι ειμαι λιγο μπερδεμενος...μιλησαμε πολυ ανοιχτα και ειλικρινα ο καθενας,συζητησαμε για σχολειο,κτλ.εβλεπα οτι ανταποκρινοταν και μου αρεσε αυτο!φτασαμε να μιλαμε για τις σχεσεις μας και στο τελος 10 λεπτα πριν φυγω της ειπα πως νιωθω για αυτην...εκει μου ειπε πως της αρεσω,πως παιρναει καλα μαζι μου και πως θελει να ξαναβγουμε.αλλα μου ειπε οτι ειναι τσιμπημενη με ενα αλλο παιδι,οχι ερωτευμενη,αλλα τσιμπημενη και ετσι δεν μπορει να γινει κατι μεταξυ μας.παρολα αυτα μπορουμε να βγαινουμε.μου ειπε οτι πιο παλια με εβλεπε πολυ παραπανω απο φιλο,αλλα τωρα προς το παρον μονο φιλικα.τη ρωτησα να προκειται να γινει κατι μεταξυ μας στο κοντινο μελλον και η απαντηση της ηταν η εξης:
αν σου ελεγα ναι θα σου ελεγα ψεμματα...αλλα οποτε θες μπορουμε να βγαινουμε.

εμενα μαρεσει πολυ η κοπελα,συνεννοουμαι πολυ καλα μαζι της,εχουμε κοινα ενδιαφεροντα και οπως μου ειπε και αυτη με συμπαθει και περναει πολυ καλα μαζι μου...τι μπορω να κανω ρε παιδια?ειναι η μονη κοπελα που εχω βρει μετα απο πολυ καιρο και μπορω να κανω κατι μαζι της...
παρακαλω πολυ βοηθηστε,και συγνωμη αν σας κουρασα,απλα ηθελα να σας εξηγησω την κατασταση οπως ακριβως εχει...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60852 από Dark_Rider στις 03 Μαΐου 2010, 11:05πμ

Dark_Rider

Εικονίδιο
μέλος από: 22/4/2010
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Φίλε μου είναι λίγο δύσκολο τουλάχιστον αυτόν τον καιρό να την κάνεις να ξεκολλήσει από αυτόν.Το μόνο που μπορείς να κάνεις,αν έχεις και αντοχή βέβαια να βγαίνετε μαζί να περνάτε στιγμές μαζί έτσι ώστε να καταλάβει ότι μαζί σου περνάει ωραία και ότι την κάνεις χαρούμενη.Με λίγα λόγια κάνε πράξεις με τις οποίες θα την κάνεις να ξεχάσει τον άλλον και να την πείσεις ότι εσύ είσαι ο κατάλληλος για εκείνην.Άλλωστε λένε ότι ο επιμένων νικά...Καλή επιτυχία σου εύχομαι σε ό,τι και αν αποφασίσεις...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60864 από monaxia_mu_ola στις 03 Μαΐου 2010, 6:16μμ

monaxia_mu_ola

Εικονίδιο
μέλος από: 15/1/2009
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Να μην την πιέσεις! Χαλαράααα....Δε σας κυνηγάει κανείς. Βγείτε, ξαναβγείτε, περάστε καλά και σταδιακά ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί. Αλλά προσωπικά θα σου πρότεινα μην αναφερθείς ξανά στο εν λόγω θέμα. Αν προκύψει, προέκυψε. Αν το θίγεις συνέχεια, ή θα την κουράσεις και θα τη χάσεις ή θα την πείσεις να είστε μαζί χωρίς να το θέλει πραγματικά. Φαντάζομαι, δεν επιδιώκεις τίποτα από τα δύο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60866 από iMBAmusic στις 03 Μαΐου 2010, 7:29μμ

iMBAmusic

Εικονίδιο
μέλος από: 20/4/2010
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
συμφωνω με monaxia :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60869 από Bluejack στις 03 Μαΐου 2010, 7:56μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Συμφωνώ με την μοναξία_μου_όλα!
Χαλαρά..όποιος επιμένει νικά αλλά σημασία έχει ο τρόπος που το κάνεις αυτό.
Το σημαντικότερο για εμένα όπως η είπε και η μ.μ.ο, είναι να μην αναφερθείς ξανά σε αυτό το θέμα.
Καλή επιτυχία και απο μένα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60878 από merkon στις 03 Μαΐου 2010, 10:49μμ

merkon

Εικονίδιο
μέλος από: 18/12/2008
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!
θα προσπαθησω οπως μου ειπατε,να βγαινω μαζι της εστω φιλικα προς το παρον,αγνοωντας το θεμα μηπως και καταφερω να την κερδισω...την πρωτη φορα που βγηκαμε,χτες δηλαδη,τη κερασα καφε και ενα μπιλιαρδο που παιξαμε(ηθελε να μαθει μου ειχε πει απο τον σεπτεμβρη και επειδη παιζω καλα ειπε οτι ειμαι ο καταλληλος)...
λετε να τη κερασω παλι οταν ξαναβγουμε ή οχι...?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login