Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όπως είπε ο Αϊνστάιν: «όλα είναι σχετικά». Αν θέλετε να εντυπωσιάσετε, θυμηθείτε και την «απροσδιοριστία» του Χάιζενμπεργκ. Κάτι ανάλογο σημαίνει και αυτή.
Σάββατο, 4 Μαΐου

Πως να του δειξω οτι ενδιαφερομαιι?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #67737 από xrisaki στις 04 Νοεμβρίου 2010, 10:38μμ

xrisaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/5/2010
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Πως μπορω να δειξω το ενδιαφερον μου σε ενα παιδι που το γνορισα απο το facebook μενουμε στιν ιδια περιοχη, τα σπιτια μας ειναι αρκετα κοντα κ επισης ειναι στην ιδια ομαδα μπασκετ με μια πολυ καλη μου φιλη μεταξυ τους δν μιλανε κ τοσο απλα ενα ''γεια τι κανεις'' λενε τα τυπικα δλδ ...αρχισαμε να μιλαμε πριν καμια βδομαδα στο fb κ τον συμπαθησα πολυ μου φενετε πολυ καλο παιδι και για αυτο του μιλαω πρωτη σχεδον καθε φορα που τον πετυχενω online ..μιλαμε για αρκετη ωρα καθε φορα κανενα μισα ωρο και δλδ...δεν εχουμε συζητησει καθολου ομως για προσωπικα θεματα το μονο που ξερω ειναι πως ειναιελευθερος..απο εκει κ περα εγω τι μπορω να κανω για να του δειξω πως ενδιαφερομαι γαι εκεινον...πως θελω να γνοριστουμε καλυτερα να κανουμε παρεα κτλ..αα επισης με εκανε add και ο κολιτος του 2 μερες μετα αλλα δεν εχουμε μιλισει καθολου..τι να κανωωω?! πειτε μουυυ... *εγω ειμαι 15 κ αυτος 20 * απαντηστε μου PLZZZZ
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #67742 από jimmas στις 05 Νοεμβρίου 2010, 9:48πμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Το ότι σε έκανε add ο φίλος του πιστεύω είναι θετικό γιατί το πιο πιθανό είναι το παιδί να του μίλησε για 'σένα!

Πάντως μην επαναπαύεσαι στο γεγονός ότι έχετε μια τόσο καλή επικοινωνία μέσω ίντερνετ αλλά περίμενε να βρεθείτε από κοντά για να δεις αν όντως μπορείς να κάνεις κάτι μαζί του... Τώρα, αν δεν θέλεις να του προτείνεις να βγείτε τότε από το facebook περάστε στο msn όπου και εκεί θα συνεχίσετε να μιλάτε στέλνοντας του παράλληλα κανένα ρομαντικό τραγουδάκι ή γράφωντας κανένα υπονοούμενο στο προσωπικό σου μήνυμα. Στην αρχή μάλιστα θα μπορούσες να γράψεις κάτι "τρανταχτό" που να αναφέρεται στις σχέσεις και έτσι να αγγίξετε και αυτό το θέμα συζήτησης, αυτό των προσωπικών δηλαδή!

Παράλληλα μπορείς να πηγαίνεις να βλέπεις την φίλη σου στο μπάσκετ πιο συχνά ώστε να τον πετυχαίνεις. Έτσι φεύγοντας μπορεί να πάτε καμιά βόλτα ή να γυρίσετε μαζί προς το σπίτι αφού βρίσκονται προς την ίδια κατεύθυνση. Αν γίνει μερικές φορές, τότε θα αποκτήσετε μια οικειότητα και θα τολμήσετε να ανταλλάξετε τηλέφωνα αν δεν το έχετε ήδη κάνει.

Μεγάλη προσοχή πάντως γιατί αυτή η διαφορά ηλικίας είναι πολύ πιο αισθητή στις μικρές ηλικίες. Αν τα πράγματα πάνε τόσο καλά μεταξύ σας και όλα δείχνουν θετικά τότε πρέπει να βεβαιωθείς πριν κάνετε σχέση για το πως μπορεί να φερθεί. Όντας μεγαλύτερος μπορεί να θέλει πράγματα που εσύ να μην μπορείς να του τα δώσεις ακόμα. Και αυτά μπορεί να είναι από τον χρόνο που μπορείς να του διαθέσεις, την ελευθερία που έχεις από τους γονείς σου για τις βόλτες και την ώρα μέχρι το ερωτικό κομμάτι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #67763 από xrisaki στις 06 Νοεμβρίου 2010, 12:20πμ

xrisaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/5/2010
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστω πολυ jimma για την απαντηση σου πολυ καλες οι ιδεες σου θα της εφαρμοσω :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68200 από xrisaki στις 18 Νοεμβρίου 2010, 10:53μμ

xrisaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/5/2010
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Τελικα με αυτο το παιδι ανταλαξαμε τηλεφωνα κ πριν λιγες μερες βγηκαμε κ περασαμε πολυ ωραια αν και ηταν αφανταστα ντροπαλος..οταν μου μιλαγε κοιτουσε κατω και γενικα ηταν πολυ διστακτικος..παραδεχτικε βεβαια πως ειναι αρκετα εσωστρεφης κ πως πρεπει να εχει οικιοτητα με καπιον ωστε να του ανοιχτει...μετα απο την συναντηση μας δεν εχουμε μηλισει καθολου παρα μονο λιγο σημερα στο μσν..εμενα ομως μου αρεσει πολυ το παιδι αυτο κ με εχει μπερδεψει αφου δεν μπορω να καταλαβω αν αρεσω κ σε εκεινον..τι λετε εσεις?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68206 από panosx στις 18 Νοεμβρίου 2010, 11:48μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
κοπελια αφου τν γουσταρεις υπρχυν 3 τροποι 1)να στο πει οταν του τα ζιτησεις
2)να στα ζητισει αυτος
3)να ψαρεψεις ενα φιλο του.

οσο με τον κολλητο του πυ σε εβαλε στο facebook δν μετραι για τιποτα μπορει να σε ειδε αυτος στις επαφες να του αρεσε ο κολος σου(ετσι ειναι συνηθως στο fb)κι σε εκανε add.απλα κανε περισσοτερη παρεα μαζι του μαθε αν τν εδιαφερει καπια κι αφο ειπε πως ειναι ντροπαλος(οπως εγω)κανε εσυ καλυτερα κινηση.οσο για τη διαφορα ηλικιας πολλες στην ηλικια σου τα φτιαχνουν με τοσο μεγαλυτερους γιατι εχουν τη μαλακισμενη ιδεα πως οι συνομιλικοι ειναι ανωριμοι αρα δν θα υπαρχει κανα προβλημα ειναι κατι το συνιθισμενο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68215 από xrisaki στις 19 Νοεμβρίου 2010, 3:55μμ

xrisaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/5/2010
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Panosx : οκ ας πουμε πως ο φιλος του με εκανε τυχαια αdd στο fb επιδει απλα του αρεσε κατι επανω μου οπως ειπες οταν ομως μιλισα μαζι του μου ελεγε συνεχεια για τον φιλο του (δλδ το παιδι που μου αρεσει) να ειναι κ αυτο τυχαιο???τελος παντων εγω οκ να κανω την πρωτη κηνηση για να δειξω το ενδιαφερον μου κ αλλο μηπως ομως του κακοφανει (κοπμλαρει)?κ εκτος απο αυτο δεν μπορω να δειξω πιο εντονα το ενδιαφερον μου εαν δεν μου προτεινει αν βγουμε (κ τοσο ντοπαλος που ειναι δεν νομιζω να το προτεινει εδω που τα λεμε) τι να κανω..?? να του προτεινω ΕΓΩ για 2 φορα να βγουμε???δεν ειναι καπως??? plzz apantiste moyy..eimai mpedemenhh
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68216 από panosx στις 19 Νοεμβρίου 2010, 4:01μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
αφου μιλαγε για αυτον υπαρχει πιθανοτητα.πιστευω να καννισεις να βγειτε παρεα με κοινους γνωστους πχ αυτη τν φυλη σου απο το μπασκετ να νιωσει ποιο ανετα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68225 από xrisaki στις 19 Νοεμβρίου 2010, 6:49μμ

xrisaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/5/2010
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Για να πω την αληθεια δεν 9α ηθελα μαζι να ηταν κ αυτη η φιλη μου απο το μπασκετ...αλλα εκτος απο αυτο πιστευω δεν θα νιωθει οικια μαζι μας αφου με την φιλη μου λενε απλα ενα ''γεια'' εμενα γνοριζει καλυτερα εγω ξερω πολλα περισσοτερα πραγματα για εκεινον...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68226 από Page στις 19 Νοεμβρίου 2010, 7:44μμ

Page

Εικονίδιο
μέλος από: 17/11/2010
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
πεσ του απλα αν ειναι καμια μερα οταν μπορεις κ θες φυσικα να παμε καμια βολτα για καφε ή οτι αλλο θεσ... αυτο απλα πες του.. κ αν σ πει οκ πες του ωραια θα περιμενω..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login