Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Τα δυο πιο κοινά στοιχεία στη φύση είναι το υδρογόνο και η ηλιθιότητα.
Σάββατο, 27 Απριλίου

Συγχωρώ ή όχι?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #70370 από biv123 στις 09 Ιανουαρίου 2011, 11:03μμ

biv123

μέλος από: 9/1/2011
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά. Ας μπω κατευθείαν στο θέμα.

Είμαι 18 χρονών.Τα έχω με μια κοπέλα και το σαββατοκύριακο μαλώσαμε. Εγώ την πρόσβαλλα και απ'ότι κατάλαβα όταν ξαναμιλήσαμε την πείραξε πολύ περισσότερο απ'ότι περίμενα.. Αυτή θεώρησε ότι τα χαλάσαμε γιατί σ'ένα μήνυμα της είπα "χάρηκα που σε γνώρισα" , παρόλο που μετά της ζήτησα συγγνώμη για ό,τι είχα πει.. Εγώ νόμιζα ότι απλά μαλώσαμε αλλά δεν είχαμε τελειώσει.

Σήμερα μου ζήτησε να βρεθούμε να μιλήσουμε. Στο τέλος της συζήτησης μου είπε ότι την προηγούμενη μέρα φασώθηκε με έναν πρώην της και ότι δεν το έχει μετανιώσει.. Αλλά παρ'όλα αυτά δεν νιώθει τίποτα γι'αυτόν και εφόσον τα είχε χαλάσει μαζί μου, απλά έγινε.. Παρ'όλα αυτά λέει ότι της αρέσω και εξακολουθεί να θέλει να είναι μαζί μου..

ΥΓ1. Παραδέχτηκε ότι ειναι κυκλοθυμική και μου ζήτησε απλά να το δεχτώ.
ΥΓ2. Συμφωνείτε με αυτό που είπε ότι τα είχαμε χαλάσει και γι'αυτό και έκανε ό,τι έκανε με τον τύπο? Γιατί εγώ νιώθω ότι έχουν ήδη φυτρώσει στο κεφάλι μου..

Πραγματικά είμαι πολύ μπερδεμένος.. Αν τουλάχιστον το είχε μετανιώσει και δεν είχε αυτήν την κυκλοθυμική συμπεριφορά που δημιουργεί τόσο συχνά παρεξηγήσεις θα την είχα συγχωρέσει. Εσείς τι λέτε?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70373 από Σηπτικό Βόδι στις 09 Ιανουαρίου 2011, 11:19μμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Όχι, να μη τη συγχωρέσεις.
Στην ουσία αυτό που έκανε είναι ότι εφόσον εσύ της είπες αυτό που της είπες, έκανε και αυτή κάτι ανάλογο για να στη σπάσει. Όμως, μια σχέση δε μπορεί να πάει καλά με τέτοια λογική.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70375 από biv123 στις 09 Ιανουαρίου 2011, 11:22μμ

biv123

μέλος από: 9/1/2011
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Μου είπε ότι αν ήθελε να μου την σπάσει θα την είχα δει να φασώνεται
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70376 από Σηπτικό Βόδι στις 09 Ιανουαρίου 2011, 11:25μμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Και καλά. Και τότε τι το 'κανε; Αυτά είναι βλακείες και θα σου πω γιατί: είμαι σίγουρος ότι αυτό τον σκοπό είχε, όμως όταν είδε ότι σε χάλασε σκέφτηκε μήπως το παράκανε και σου δικαιολογήθηκε με αυτό τον φτηνό τρόπο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70377 από biv123 στις 09 Ιανουαρίου 2011, 11:32μμ

biv123

μέλος από: 9/1/2011
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Παρά τα πολλά μειονεκτήματα είναι απόλυτα ειλικρινής..Και μου το'χει δείξει σε πολλές περιπτώσεις..
Να σημειώσω ότι το προηγούμενο βραδυ την είχα δει με αυτόν σε μια παρέα και όταν τη ρώτησα σήμερα μου είπε ότι δεν έχει πρόβλημα να μου πει οτιδήποτε τη ρωτήσω. Και παρόλο που της είπα (αφού με ρώτησε) ότι θα με πείραζε πολύ αν είχε γίνει κάτι με αυτόν, μου είπε ότι έγινε κάτι μεταξύ τους
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70378 από Verus στις 09 Ιανουαρίου 2011, 11:37μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Θα συμφωνήσω και εγώ με τον προλαλήσαντα! Όχι, δε τη συγχωρείς, γιατί αν το έκανε μια φορά, τι θα την εμποδίζει να το ξανακάνει; Και δε νομίζω ότι εσύ θές/μπορείς να κάνεις τα στραβά μάτια στις κυκλοθυμίες της αν τελικά καταλήγουν με αυτή να "φασώνεται" με πρώην της.

Επίσης έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να μην έκανε τίποτα με κανέναν και απλά να το είπε για να σου τη σπάσει; Αν πραγματικά έκανε κάτι και αν πραγματικά σε θέλει/της αρέσεις είμαι σίγουρη ότι θα το έκρυβε. Έτσι ακριβώς περίμενε να σκεφτείς: "Παραδέχτηκε ότι φταίει αυτή, θέλει ακόμα να είναι μαζί μου και της αρέσω οπότε τη συγχωρώ" και όλα όπως πριν. Κάτι τέτοιες "κατινιές" τις κάνουμε σε πολλές περιπτώσεις, αλλά και αυτό να ισχύει δεν είναι ο καλύτερος τρόπος συμπεριφοράς, το συμπέρασμα και από εδώ είναι: όχι, δε τη συγχωρείς
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70379 από panagiotiC στις 09 Ιανουαρίου 2011, 11:40μμ

panagiotiC

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2010
μηνύματα: 216 αποδεκτές 0
Εγώ πάντως δεν θα την συγχωρούσα,δηλαδή αμέσως με το που χώρισε με εσένα φασώθηκε με τον άλλον;Έλεος,εδώ φαίνεται πόσο δεν σε υπολογίζει.Και μην μου πεις ότι είχατε χωρίσει τότε που στο έκανε αυτό γιατί αυτό δεν έχει καμία σημασία.Παρόλα αυτά το ότι θα την συγχωρέσεις είναι σίγουρο από την στιγμή που το φιλαράκι πάνω,το σηπτικό βόδι προσπαθεί να σου πει ότι η κοπέλα δεν αξίζει εσύ κάθε φορά λες ναι αλλά... προσπαθώντας να την δικαιολογήσεις για αυτό που έκανε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70380 από biv123 στις 09 Ιανουαρίου 2011, 11:43μμ

biv123

μέλος από: 9/1/2011
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Ισως να μην το τόνισα όσο έπρεπε αλλά σύμφωνα με αυτήν ήμασταν χωρισμενοι όταν έγινε αυτό..
Και σας είπα..είναι ειλικρινής μέχρι αηδίας.. το αποκλείω να είπε ψέμματα..

edit: panagiotiC δεν το ειχα δει το ποστ σου οταν εγραφα..Το θέμα είναι ότι όταν χωρίσαμε έφταιγα εγώ και την πρόσβαλλα αρκετά..Όσο για το τι θα κάνω δεν έχω αποφασίσει.. Αλλά γιατί δεν έχει σημασία το ότι είχαμε χωρίσει? Το χειρότερο θα ήταν να είχε γίνει όσο ήμασταν μαζι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70384 από Verus στις 10 Ιανουαρίου 2011, 12:02πμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Κοίτα, αυτό το "είχαμε χωρίσει" είναι μια σαχλή/φθηνή δικαιολογία. Είδε ότι εσύ της ζήτησες συγγνώμη επειδή την προσέβαλλες, σκέφτηκε "ωχ μαλακία έκανα", σου αράδιασε και ένα σωρό δικαιολογίες και απλώς περιμένει να την πιστέψεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70385 από panagiotiC στις 10 Ιανουαρίου 2011, 12:07πμ

panagiotiC

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2010
μηνύματα: 216 αποδεκτές 0
Και τι με αυτό ρε φίλε που έφταιγες εσύ;Αυτό την δικαιολογεί να φασωθεί με τον άλλον;Μην ρίχνεις το φταίξιμο σε εσένα για να την δικαιολογήσεις.Ναι ήσασταν χωρισμένοι 1 ημέρας και αμέσως έτρεξε να φασωθεί με τον άλλον.Τόσο πολύ στεναχωρέθηκε που χωρίσατε..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login