Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δεν πέθαναν τα Windows. Έτσι μύριζαν πάντα.
Πέμπτη, 16 Μαΐου

πιο χαλια απο ποτε...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #71657 από Azure Tormenter στις 31 Ιανουαρίου 2011, 9:26μμ

Azure Tormenter

Εικονίδιο
μέλος από: 9/1/2011
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
παιδια....δεν ειμαι καλα...πραγματικα ειναι λες και ολη μου η ψυχη εχει σπασει σε χιλια κομματια,λες και ολο μου το ειναι εχει καταστραφει,λες και δεν υπαρχω πια...ειμαι πιο χαλια απο ποτε... δεν εχω ορεξη για τιποτα...οταν γελαω,γελαω αναγκαστικα μερικες φορες γιατι δεν θελω να με δουν οι φιλοι μου χαλια και να στεναχωρηθουν και εκεινοι... θελω απλως να εχω την ησυχια μου,να μην πηγαινω πουθενα,να ερχομαι σπιτι μου και να κλεινομαι στο δωματιο μου και να σκεφτομαι ωρες ατελειωτες... συνεχεια κλαιω τωρα τελευταια... μερικες φορες νευριαζω χωρις λογο και ξεσπαω στους γονεις μου...
θελω να φυγω!πραγματικα το θελω!θελω να ζησω σε αλλο κοσμο!δεν θελω να ειμαι πια εδω,εδω που κανενας δεν ενδιαφερεται,εδω που παμε απο το κακο στο χειροτερο,εδω που ακομα και οι ανθρωποι που αγαπας οσο τιποτα αλλο στον κοσμο,σου κοβουν τα φτερα... γιατι να ειναι ετσι ο κοσμος μας? αδικος,βαρετος,μοχθηρος... γιατι να μην υπαρχει ενας αλλος κοσμος,που να μην εχει καμια σχεση με αυτον που ζουμε τωρα,ενας κοσμος σαν κι αυτον στα βιβλια φαντασιας... ειμαι μολισ 16 χρονων και ηδη εχω βαρεθει την ζωη μου....
φταιει αραγε οτι η καρδια μου ειναι ραγισμενη?μπορει να ειμαι ετσι εξαιτιας ενος ερωτα που το ξερω οτι ποτε δεν θα γινει πραγματικοτητα?μπορει η αγαπη να μας κανει τετοιο κακο?
προφίλάλλα...˵quote˶
7
Μήνυμα #71660 από Doctoras στις 31 Ιανουαρίου 2011, 9:50μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φιλε ξερω πως νιωθεις δεν καταλαβα πιος ακριβως ειναι λογος το θεμα ειναι οτι οσο και χαλια να νιωθουμε δεν ειμαστε οι μονοι ... Το θεμα ειναι οτι σε αυτων τον σκληρο κοσμο που ζουμε που η αδικια και το κακο κυριαρχει πρεπει με τον δικομας τροπο να παλευουε για κατι καλυτερο.Να κανουμε ενα βημα εστω και μικρο για να φτιαξουμε πρωτα απο μεσα μας και μετα γυρο μας τον κοσμο οπως εμεις θελουμε.Ατομικα! Να μην περιμενουμε τιποτα απο τους αλλους.Το τονιζω δεν εισαι μονος.
Σηγουρα αυτη την φραση θα την εχεις ακουσει 1000δες φορες αλλα η ουσια ειναι να την καταλαβεις.Ο καθενας οπως εσυ εγω καποιο αλλο ισως και καποια αλλα ατομα εχουμε τους λογους μας να νιωθουμε ετσι.
Το θεμα ειναι να μην τα βαζουμε κατω και να εχουμε πιστη.Να μαθουμε να ζουμε με αυτες τις αχαρες συνθηκες και να περνουμε δυναμη απο αυτα τα οποια νιωθουμε οτι εχουμε ελπιδα να τα αλλαξουμε αν σταθουμε στα ποδια μας...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71664 από Verus στις 31 Ιανουαρίου 2011, 10:23μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Κάποτε ένας φίλος μου 'χε πει: "αν νιώσεις ότι περισσεύεις από κάπου, φύγε"
Αυτό να κάνεις κι'εσύ. Να απομακρυνθείς από όσους σε κάνουν να νιώθεις περιττή, από όσους σε κάνουν να νιώθεις άσχημα. Αν το μόνο που σε ευχαριστεί είναι να κλείνεσαι στο δωμάτιό σου και να κλαις, τότε αυτό κάνε. Θα κλάψεις μια, θα κλάψεις δυο, θα κλάψεις 10 φορές και μετά θα σου περάσει.
Είσαι 16 χρονών, έχεις στα χέρια σου τον κόσμο και το μέλλον σου! Όταν νιώσεις έτοιμη βγες εκεί έξω και αντιμετώπισε ό,τι σε φοβίζει και ό,τι σε δυσκολεύει.
Είναι χαζό να λές ότι βαριέσαι τη ζωή σου. Έχεις ακόμη τόσα πολλά να ζήσεις. Ακόμη και μέσα απ'αυτή τη δύσκολη φάση που περνάς τώρα κερδίζεις πολλά πράγματα. Ωριμάζεις, μαθαίνεις να σκέφτεσαι, γνωρίζεις τον εαυτό σου καλύτερα. Μαθαίνεις τις αδυναμίες και τις δυνατότητές σου.
Σίγουρα η κοινωνία που ζούμε είναι απόμακρη, νωθρή, άδικη και πολλές φορές βίαιη αλλά αυτός δεν είναι λόγος να "εγκαταλείψεις". Αν όλοι αυτοί που δεν μπορούσαν να μπουν στα μέτρα του κόσμου τα παρατούσαν στην πρώτη απογοήτευση θα είμασταν χαμένοι από χέρι.
Όπως, λοιπόν, έχει γράψει και ένας σπουδαίος τραγουδοποιός:
"Τον κόσμο εμείς θα φέρουμε στα μέτρα μας, πριν να μας φέρει εκείνος στα δικά του."

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71687 από sintele στις 01 Φεβρουαρίου 2011, 1:44μμ

sintele

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2008
μηνύματα: 286 αποδεκτές 0
αχ αυτη οι πρωτοι ερωτες να φερνουν παντα τη καταστροφη του πλανητη στο τελοσ τους!κλεισου σπαστα πεσ σε ολουσ να σε αφησουν γιατι θελεισ το χρονο σου και που θα παει ποσο κλεισιμο να αντεξεις καπια φαση θα μπουχτησης και θα ψαξεις απο μονη σου για τη συντροφια...ξερω πως αυτο δεν σε παρηγορη αλλα ολα αυτα σε λιγα χρονακια βλεπε 19-20 δεν θα θυμασαι καν τουσ λογους που εισουν ετσι και θα γελασ-μην σου πω θα μπαινησ και εδω να βλεπεις οσα εγραφεσ και θα αναρωτιεσε τη σκεφτοσουν τωτε!,μιλοντας εκ πειρασ ¨)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71923 από Azure Tormenter στις 04 Φεβρουαρίου 2011, 9:02μμ

Azure Tormenter

Εικονίδιο
μέλος από: 9/1/2011
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
παιδια πραγματικα μακαρι να περασει...γιατι αισθανομαι τοσο μονη... τιποτα δεν με ευχαριστει... μπορει εξωτερικα,στους δικους μου ανθρωπους να κανω πως ολα ειναι καλα και δεν τρεχει τιποτα αλλα δεν μπορω αλλο...δεν ξερω τι να κανω!ηθελα να ξερα ποια ειναι η σημασια της ζωης... γιατι ζουμε?γιατι υπαρχουμε? για να γνωριζουν μερικοι απο εμας την δυστυχια και την απορριψη ή για να πεθαινουν καθημερινα εκατομμυρια ανθρωποι επειδη δεν εχουν να φανε ή νερο να πιουνε? τι ειναι η ζωη?ενα τιποτα που ποτε δεν ξερεις τι θα σου ξημερωσει...ξυπνας καθε μερα και φοβασε για το χειροτερο...δεν θελω να ζω με αυτον τον φοβο αλλα δεν μπορω και να τον αγνοησω κιολας... λενε πως απο τοτε που γεννιομαστε αρχιζουμε να πεθαινουμε... και εγω,οσο πιο πολλα χρονια περνανε τοσο περισσοτερο φοβαμαι για το τι επιφυλασει το μελλον...και ξυπναω με αυτον τον φοβο...τον φοβο της απωλειας...τον φοβο οτι καποια στιγμη μαλλον καποια μερα θα ξυπνησω και ολα θα πανε στραβα οχι σε εμενα (δεν με νοιαζει τοσο πο΄λυ ο εαυτος μου) αλλα στους γυρω μου!στους ανθρωπους που αγαπω οσο τιποτα αλλο στον κοσμο...δεν μπορω να αντεξω καν την ιδεα οτι καποια μερα πρεπει να γινει και αυτο...να φυγουν μακρυα μερικοι ανθρωποι απο τη ζωη μου...και αυτο με στεναχωρει αφανταστα...και με κανει ετσι να νιςθω χαλια μερα με την μερα... ευχομαι ολα αυτα να αλλαξουν καποια μερα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #72192 από johnny_95uru στις 08 Φεβρουαρίου 2011, 10:43μμ

johnny_95uru

Εικονίδιο
μέλος από: 7/2/2011
μηνύματα: 59 αποδεκτές 0


Γεια σου καταρχήν!!!! Κατά τη γνώμη μου πρέπει να βρεις ένα νόημα για να ζεις! Αυτές τις απορίες τις είχα και γω! Μέχρι που κατάλαβα πως τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο!! Βρες 1 νόημα για να ζεις!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #72268 από partblah1990 στις 10 Φεβρουαρίου 2011, 5:13μμ

partblah1990

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/1/2011
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
Δυστυχώς ρε παιδιά λείπει οι αγάπη από ορισμένα άτομα αυτού του πλανήτη . Πάνω από όλα είναι η αγάπη που μετράει !
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login