Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ισορροπημένη δίαιτα είναι ένα κοψίδι σε κάθε χέρι.
Σάββατο, 4 Μαΐου

Κορίτσι-Κατάλληλος καιρός?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #77717 από Ronim στις 25 Μαΐου 2011, 1:07πμ

Ronim

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/9/2010
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά.Λοιπόν είμαι 16 χρονών και πάω α' λυκείου.Έχω την εξής απορία:

Πιστεύετε ότι είναι η κατάλληλη περίοδος για ζευγάρωμα?Δεν μίλαω όμως με βάση την ηλικία μου γιατί ξέρω ότι είναι μια πολύ καλή ηλικία αλλά με βάση το σχολείο και τα μαθήματα.

Δέχομαι "πιέσεις" από τους γονείς μου λέγοντας μου να αφοσιοθώ τώρα στα μαθήματα,να περάσω στη σχολή που θέλω και όλα τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους αλλά και από τον φίλο μου γιατί έχει κορίτσι και μου λέει διάφορα (π.χ. "πότε περιμένεις να τα φτιάξεις?Πριν τεέιώσεις το σχολείο?)κ.τ.λ.

όλες οι γνώμες ευπρόσδεκτες :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77720 από M1k3y στις 25 Μαΐου 2011, 2:25πμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Τι να σου πω φίλε μου, εγώ χρόοοονια στο κουρμπέτι, μια ζωή μες στα μαθήματα (όχι του σχολείου βέβαια, δε θα κάθομαι να ασχολούμαι με τις γελοιότητες), και παρ' όλα αυτά, μέχρι να βρω γκόμενα φως δεν είδα.

Δηλαδή, καλή η πνευματική ανάπτυξη αλλά η ζωή θέλει και το από δίπλα της.

Βέβαια το καλύτερο (αλλά και σχεδόν ανέφικτο) σενάριο είναι να βρεις γκόμενα του ίδιου διανοητικού επιπέδου με εσένα, με την οποία εκτός από τα κλασικά αγκαλίτσες, φιλάκια, χουφτώματα, σεξ, θα αλληλοβοηθιέστε και στα μαθήματα. Το κακό είναι ότι γκόμενες χαϊκλασάτες (με τα κριτήρια ενός απλού εφήβου) και μορφωμένες δεν παίζουν και πολλές στον τόπο μας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77725 από Arthas στις 25 Μαΐου 2011, 11:40πμ

Arthas

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2011
μηνύματα: 347 αποδεκτές 0
Καλυτερη εποχη φιλε ειναι τωρα ά λυκειου και ΄β ειδικα τα καλοκαιρια γιατι μετα θα πας Γ και δεν θα προλαβενεις τπτ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77748 από Ronim στις 25 Μαΐου 2011, 2:02μμ

Ronim

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/9/2010
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολύ με για τις απαντήσεις σας παιδιά.
Περιμένω και άλλες γνώμες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77999 από Velvet στις 27 Μαΐου 2011, 11:51μμ

Velvet

μέλος από: 5/5/2011
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Όταν υπάρχει θέληση μπορούν εύκολα να συνδυαστούν σχέση και μαθήματα, μη σκας για αυτό το θέμα. Καλύτερα να τα φτιάξεις με κάποια όταν βρεις μία κοπέλα που σου αρέσει πραγματικά και θες να κάνεις κάτι μαζί της, ανεξάρτητα από το τι τάξη είσαι/πόσα μαθήματα έχεις. Αν έχεις σωστό πρόγραμμα διαβάσματος τα μαθήματα βγαίνουν εύκολα και έχεις χρόνο και με τις παρέες να βγεις και με το άτομο που έχεις σχέση. Μην ανησυχείς.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78073 από Sped στις 29 Μαΐου 2011, 4:59μμ

Sped

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/5/2011
μηνύματα: 60 αποδεκτές 0
Μαλακιες σου λενε οι δικοι σου. Βγες εξω να γνωρισεις καμια κοπελα και ασε το διαβασμα για την γ' λυκειου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login