Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Ένα βρώμικο βιβλίο είναι σπάνια ένα σκονισμενο βιβλίο.
Παρασκευή, 3 Μαΐου

παρεξήγηση για λεφτά

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #84208 από zamanfou στις 19 Αυγούστου 2011, 6:27μμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0
Κάναμε με τη φίλη μου ένα πάρτι μαζί και μοιραστήκαμε τα έξοδα.Το θέμα είναι όμως ότι αυτή έτυχε να πληρώσει γύρω στα 15 ευρώ παραπάνω και μου πέταξε μπηχτή επειδή το ξέχασα πάνω στο άγχος...Το πάρτι όμως έγινε σπίτι μου και το μπάχαλο το συμμάζεψα εγώ και η μάνα μου μετά...Είναι δηλαδή τώρα σωστό να μου ζητάει τα ρέστα με τέτοιο τρόπο?Και μόνο από ευγένεια έπρεπε να μην το αναφέρει καν ...απλά με ενόχλησε γιατί ήταν σαν να με έλεγε κλέφτρα!Και τώρα έχω νευριάσει και δεν θέλω καν να της τα δώσω αλλά πως να την κάνω να σκεφτεί ότι εγώ έβαλα το σπίτι,τη μουσική και όλα αυτά και να καταλάβει ότι αυτό που έκανε είναι και λίγο αχαριστία.Και μόνο τα απορριπαντικά που χρειάστηκαν για τον καθαρισμό του χαμού ήταν πάνω από 25 ευρώ!Εγώ ντρέπομαι να της πω κάτι τέτοιο στα ίσα...
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #84215 από Paris23 στις 19 Αυγούστου 2011, 8:32μμ

Paris23

Εικονίδιο
μέλος από: 18/8/2011
μηνύματα: 42 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μίλησε μαζί της και πες της με ήρεμο τρόπο την γνώμη σου και τι σε πείραξε στην συμπεριφορά της. Από κει και πέρα αν πάλι σε σου πετάξει μπιχτές και όλα τα σχετικά σημαίνει ότι δεν κατάλαβε τι της είπες. Δώστης τα χρήματα και μην ξανακάνεις πάρτυ μαζι της...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #84216 από sophie19 στις 19 Αυγούστου 2011, 8:37μμ

sophie19

Εικονίδιο
μέλος από: 27/6/2011
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
ρε συ σκεφτηκες ομως πως πολλες φορες λεμε μπηχτες μεταξυ σοβαρου και αστειου χωρις να τις εννοουμε; Εσυ ξερεις με ποιο τροπο σου το ειπε και μπορεις να το κρινεις αυτο.

Απο τη στιγμη που δε σου ειπε αυτη κατι στα ισα δε χρειαζεται να το κανεις ουτε εσυ, αν ομως ερθει και σου κανει καποιο σχολιο ξανα γι αυτο μπορεις να της πεις και εσυ οτι η μονη που βγηκε ζημιωμενη εσυ εισαι και δε θα επρεπε να εχει τετοιες απαιτησεις.Ή αν καποια στιγμη παει η κουβεντα στα παρτυ μπορεις να πεις με τροπο πως εσυ ειδες πως ειναι δυσκολο να γινεται ενα παρτυ στο σπιτι σου γιατι εχεις μετα το συμμαζεμα, τη μουσικη και ολα αυτα που ειναι το ελαχιστο μπρσοστα στο να παραγγειλεις απλα κατι και να το οργανωσεις (που πιστευω ειναι αυτα που μοιραστηκατε) και θα το πιασει το νοημα ή τουλαχιστον θα προβληματιστει (αν δεν ειναι πια τοσο αναισθητη)

Για τοσο μικροποσα δεν πρεπει καν να μπαινεις στον κοπο να τα σκεφτεσαι και να βασανιζεσαι υπαρχουν αλλα τοσα πιο σημαντικα πραγματα να ασχολεισαι...Α και αν το παρτυ ηταν για τα γενεθλια σου χρονια σου πολλα ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #84217 από eisainoobas στις 19 Αυγούστου 2011, 8:40μμ

eisainoobas

banned
μέλος από: 4/6/2011
μηνύματα: 68 αποδεκτές 0
εγω στην θεση σου θα της εδινα τα λεφτα και ταυτοχρονα θα της εξηγουσα ολους αυτους τους λογους που ανεφερες πιο πανω, που καθιστουν την συμπεριφορα της απαραδεκτη..πες της κατι στο στυλ"οριστε τα λεφτα που ειπες πως σου χρωσταω για το παρτυ.αλλα και εσυ βρε παιδι μου,ουτε ενα χερακι δεν εβαλες να συμμαζεψουμε μετα.και οι 2 το καναμε το παρτυ, οχι μονη μου.η μανα μου δεν ηταν υποχρεωμενη να μαζευει την δικη μας ακαταστασια.και εαν δεν ηθελες εσυ να καθαρισεις ας φωναζες και εσυ την μαμα σου, να κανει οτι εκανε και η δικη μου ακριβως, και να μοιραζονταν και τα εξοδα για τα απορρυπαντικα, που μας κοστισαν τα διπλα απο οσα ειπες πως πηγα στην ουσια να σου κλεψω!!!!!α, και που σαι?το επομενο παρτυ να γινει σπιτι σου για να πατσισουμε την κουραση και τα εξοδα που καναμε εγω και η οικογενεια μου για αυτο το παρτυ".
σου εδωσα μια ιδεα για το πως θα το χειριζομουν εγω γιατι εκτος απο εγωισμο στο θεμα των χρηματων (αν ημουν στην θεση σου δηλαδη θα της τα εδινα με την μια και δεν θα θελα να την ξαναδω)εχουμε και μια αξιοπρεπεια,δεν γουσταρουμε να μας πιανουν κοροιδα και να βγαινουν και απο πανω μετα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #84218 από eisainoobas στις 19 Αυγούστου 2011, 8:43μμ

eisainoobas

banned
μέλος από: 4/6/2011
μηνύματα: 68 αποδεκτές 0
Έγραψε:(sophie19@19 Αυγούστου 2011)


Για τοσο μικροποσα δεν πρεπει καν να μπαινεις στον κοπο να τα σκεφτεσαι και να βασανιζεσαι υπαρχουν αλλα τοσα πιο σημαντικα πραγματα να ασχολεισαι...Α και αν το παρτυ ηταν για τα γενεθλια σου χρονια σου πολλα ;)



αυτα που για εμας ειναι μικροποσα, για αλλους μπορει να φανταζουν μια περιουσια. δεν ξερουμε παντα την σταση καθενος απεναντι στο χρημα. αλλοι για ενα ευρω θα σκοτωναν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #84219 από zamanfou στις 19 Αυγούστου 2011, 10:35μμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0
Όντως σιγά το ποσό,δεν με πείραξαν τα χρήματα αλλά ο τρόπος της...οκ μπορεί να τα χρειαζόταν αλλά ας μου το έλεγε ξεκάθαρα.Ευχαριστώ ,δεν μπορώ να δώσω αποδεκτή σε όλους οπότε θα δώσω σε αυτόν με τις λιγότερες.Να’στε καλά!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login