Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Τα οστά μας έχουν ανάγκη από ασβέστιο. Επίσης από κάλλιον και κοκκάλιον.
Τετάρτη, 1 Μαΐου

Μαλλια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #94092 από Rossonero στις 31 Ιανουαρίου 2012, 10:24μμ

Rossonero

Εικονίδιο
μέλος από: 2/8/2011
μηνύματα: 345 αποδεκτές 0
Γεια σε ολους Λοιπον θα μπω κατευθειαν στο θεμα...εχω ενα προβλημα με τα μαλλια....δηλαδη κανω μπανιο σημερα το βραδυ ξυπναω το πρωι και ειναι μια χαρα....μολις επιστρεψω απο σχολειο και την πεσω το μεσημερι και σηκωθω το απογευμα ειναι καπως λυγδιασμενα...και ειδικα αν δεν τα πλενω το βραδυ το πρωι θα ειναι τερμα μεσα στην λιγδα...γιατι ετσι?παλια δεν γινοταν ετσι εχει ενα χρονο περιπου...τι μπορει να φταιει...εχω δοκιμασει κανα 2-3 σαμπουαν αλλα πανω κατω το ιδιο αποτελεσμα..
Υ.Γ εχω μαυρα μεγαλουτσικα ελαχιστα σπαστα μαλλια
Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο...Ευχαριστω εκ των προτερων
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94104 από Καθικόμυαλος στις 01 Φεβρουαρίου 2012, 1:23μμ

Καθικόμυαλος

μέλος από: 27/1/2012
μηνύματα: 94 αποδεκτές 0
Αυτό απ΄όσο ξέρω έχει να κάνει με τον οργανισμό.

Δε φταίει το σαμπουάν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94106 από Hetfield στις 01 Φεβρουαρίου 2012, 2:29μμ

Hetfield

Εικονίδιο
μέλος από: 21/12/2011
μηνύματα: 54 αποδεκτές 0
Κοιτα καλυτερα να παρεις ΕΝΑ αποδεδειγμενα καλο και "διασημο" σαμπουαν (μονο για μαλλια,οχι αφρολουτρο) και να μην το αλλαξεις...Γιατι η συνεχης αλλαγη σαμπουαν δημιουργουν πολλα προβληματα στα μαλλια...οσο καλα και να ναι...Αυτο μου το χει πει και κομμωτης,και γιατρος ειδικος..Τωρα απο κει και περα,δεν εχω κατι αλλο να σου προτεινω γιατι δεν μου χει τυχει ποτε κτ τετοιο..σορρυ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94133 από pantelis20 στις 01 Φεβρουαρίου 2012, 9:43μμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Τα μαλλιά και το δέρμα καταρχάς δείχνουν την ποιότητα της διατροφής.
Κακή διατροφή αυξάνει το σμήγμα και θα έχεις λιπαρό-θαμπό δέρμα και μαλλιά.
Παρόλαυτα αν είσαι και στην εφηβεία καμιά φορά είναι καθαρά ορμονικό και λαδώνει δέρμα και μαλλιά.
Καλό σαμπουαν που έπαιρνα παλιά ήταν απο ένα φαρμακείο το sandal νομίζω ήταν για λιπαρά μαλλιά και είχε πολλά μέσα. Γενικά πολύ ωραία σαμπουάν.
Δε θυμάμαι πόσο έκανε μου το είχε προτείνει φαρμακοποιός και το έπαιρνα στο λύκειο που είχα το ίδιο πρόβλημα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #95158 από moise στις 23 Φεβρουαρίου 2012, 10:47μμ

moise

Εικονίδιο
μέλος από: 23/2/2012
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Αυτο που προσεξα εγώ, που έχω πολυ λιπαρά μαλλιά, είναι ότι όταν λούζομαι με κρύο νερό, μειώενται η λιπαρότητα...και επισης αμα χρησιμοποιώ πιστολακι, γιατι τα ξηραίνει κάπως...αυτή ειναι η πρακτική μου εμπειρια...όπως σουπανε μην αλλαάζεις συνέχεια,μόνο χειρότερα το κανεις....
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login