Στείλε λεφτά στο ftou.gr
"Έχω αυτοκίνητο κάμπριο παιδί μου για να με βλέπει ο Θεός." (Παπά-Λάμπρος, Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή)
Δευτέρα, 20 Μαΐου

Μαλλιά

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #112478 από Evelinlucker στις 12 Νοεμβρίου 2012, 3:10μμ

Evelinlucker

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/9/2012
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Πώς θα το διατηρήσω το χρώμα των μαλλιών μου; Τα έχω βάψει έντονο φούξια χρώμα αλλά δεν θέλω να ξεθωριάσει με τίποτα. Τι να κάνω για να κρατήσω αυτό το χρώμα τουλάχιστον 2 μήνες? :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #112479 από _eks_nti στις 12 Νοεμβρίου 2012, 3:45μμ

_eks_nti

μέλος από: 11/11/2012
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
Ειδικο σαμπουαν,conditioner για βαμμενα μαλλια και αντηλιακο μαλλιων (νομιζω υπαρχει σε μορφη σπρευ) γιατι ο ηλιος ξεθωριαζει το χρωμα. Και επισης να αποφευγεις την επαφη με θαλάσσινο νερο( αν και κοντευει χειμωνας, αλλα λεμε τωρα)   :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #112480 από Evelinlucker στις 12 Νοεμβρίου 2012, 4:03μμ

Evelinlucker

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/9/2012
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολύ:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #112497 από Noir Désir στις 12 Νοεμβρίου 2012, 9:01μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Βασικά δεν παίζει να κρατήσει αυτό ο χρώμα, που φαντάζομαι θα το χεις κάνει με ντεκαπάζ, για δύο μήνες με την καμία.. Και γω είχα κανει μπλέ φλασάκια πιο παλιά και τώρα βάβω τι άκρες των μαλλιών μου μπλε, και σε δυο βδομάδες έχει ανοίξει.. Τα χρώματα αυτά δεν κρατάνε πολύ, να το ξέρεις..μπορεί με ειδικό σαμπουάν και φροντίδς να το καθυστερήσεις ίσως, αλλά 2 μήνες με τίποτα..εδώ τα πιο φυσικά χρώματα που υποτίθεται κρατάνε, στον ένα μήνα έχουν αλλάξει προς το χρώμα που έχεις από κάτω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #112626 από Μαύρη ορχιδέα στις 16 Νοεμβρίου 2012, 11:05πμ

Μαύρη ορχιδέα

Εικονίδιο
μέλος από: 1/11/2012
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
noir desir,θέλω 2 χρόνια να κανω φλασάκια μπλε και η κομμώτρια μου δεν μαφηνει για τον λόγο που είπες..τα βαμενα είναι πιο ωραία απο τα ψεύτικα?Γιατί είναι βλακεία να τα βάφεις δυο φορές το μήνα αλλα και τα ψευτικα δεν λένε..Evelinlucker συμφωνω με την νουαρ..δεν θα κρατήσει και καλό θα ήταν να αποφεύγεις το ντεκαπάζ,οχι μόνο για το 'καψιμο' του μαλλιού αλλά και για τα χημικά που αποροφάει το κεφάλι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #112630 από Noir Désir στις 16 Νοεμβρίου 2012, 12:24μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Το πώς θα φαίνονται τα ψεύτικα, φαντάζομαι έχει να κάνει με την ποιότητα, δν ξέρω.. Κοίτα, το βαμμένο, τις 2-3 πρώτες μέρες είναι πολύ ωραίο γτ κρατάει το έντονο χρώμα..μετά αρχίζει και ξεθωριάζει σιγά σιγά και στις 2 βδομάδες έχει φτάσει να φαίνεται ψυχρό γκρί (επειδή το μπλέ δίνει την ψυχράδα του στο ντεκαπαζ από κάτω). Εγώ ντεκαπάζ μία φορά είχα κάνει μόνο, μετά απλά πέρναγα ξανά τη βαφή. Και τώρα δηλαδή που κάνω μπλέ μόνο στις άκρες, πάνω από το πρώτο ντεκαπάζ μου τις περνάει η κωμμότριά μου, δεν χρειάζεται να τα ξανανοίξω. Το πρόβλημα με το ντεκαπάζ είναι (εκτός ότι καίει την τρίχα, ειδικά αν κάνεις συχνά) πως ό,τι χρώμα και να βάλεις μετα από πάνω θα σου το ανοίγει..και μάυρο δλδ να περάσεις από πάνω, θα σου το κάνει μελί σ'εκείνο το σημείο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #112844 από Ehhh* στις 21 Νοεμβρίου 2012, 2:46πμ

Ehhh*

Εικονίδιο
μέλος από: 20/11/2012
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Όσο κ να προσπαθήσεις να κλειδώσεις τ χρώμμα στ μαλλιά σου αυτά που ανέφαιρε η eks nti θα στ κρατήσουν ελάχιστα παραπάνω.Απέφευγε το ίσιωμα στο μαλλί και γενικός οτιδήποτε θερμαίνει το μαλλί μιας που η θερμότητα βοηθάει στην υποχώρηση του χρώματος.Αν είσαι απ'της τυχερές που δεν λαδώνει εύκολα το μαλλί σου μπορείς να το λούζεις μια μέρα αργότερα απ οτι συνήθως.Γενικώς αυτά τα χρώματα είναι δύσκολο να κρατήσουν στο μαλλί και το μόνο που θα καταφέρεις στην τελική απ'τις πολλές βαφές ειναι να καταντήσει το μαλλί σου σαν άχυρο.Άν καταλήξεις στς συχνές βαφές φρόντισε να κάνεις και κάποιες μάσκες για να μην σ μείνει τ μαλλί στο χέρι :p
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login