Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η μετάφραση είναι σαν τη γυναίκα: Όταν είναι πιστή δεν είναι όμορφη και όταν είναι όμορφη δεν είναι πιστή.
Παρασκευή, 10 Μαΐου

Φακοί Επαφής

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126003 από Darkwin στις 18 Μαρτίου 2014, 3:50μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Τώρα τελευταία μου έχει μπει η ιδέα να πάρω φακούς επαφής για την μυωπία μου έχω. Ξέρετε ποιο είναι το κόστος πάνω κάτω?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #126006 από lenaki19 στις 18 Μαρτίου 2014, 7:04μμ

lenaki19

Εικονίδιο
μέλος από: 5/6/2013
μηνύματα: 255 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

γεια σου! εδω και τρεις μηνες βαζω φακους επαφης. λοιπον η τιμη απο οτι μου εχει πει η οπτικος ειναι αναλογα με τους βαθμους που εχεις. εγω που εχω σχετικα λιγους βαθμους μυωπιας -2.00 στο αριστερο και -1.75 στο δεξι ματι, παιρνω μηνιαιους φακους επαφης. το κοστος τους ειναι 15 ευρω. παντως σου συνηστω γακους επαφης, ειναι βολικοι και πολυ καλυτεροι απο τα γυαλια που εδω που τα λεμε ειναι και πολυ σπαστικα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126007 από Dieftharmenos στις 18 Μαρτίου 2014, 7:30μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
εγω φοραω φακους επαφης εδω και 5 χρονια...στους προτινω ανεπιφυλακτα.Εχω 4,75 βαθμους και στα 2 ματια και ποτε δεν φορεσα γυαλια (ισως λιγο στην αρχη στο σπιτι) γιατι μου την σπανε αφανταστα...και εγω μηνιαιους παιρνω οπως το lenaki και η τιμη ειναι 20ευρω(και οι δυο)...ειναι καλη φαση αν και στην αρχη θα περασεις καπως δυσκολα γιατι πρεπει να συνηθισεις να τους βγαζεις και να τους ξαναβαζεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126258 από mariakp στις 03 Απριλίου 2014, 9:45μμ

mariakp

μέλος από: 3/4/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Φοράω φακούς εδω και δύο χρονια!πλέον φοράω ελάχιστα τα γυαλιά!δεν ξερω αν ισχύει πάντως εγω βλεπω καλυτερα με τους φακούς!στους συνιστώ ανεπιφύλακτα!το μόνο που πρεπει να κάνεις ειναι να πλένεις καλα τα χέρια σου πριν τους βάλεις!δεν εχει σχέση οι βαθμοί μυωπίας με τα λεφτά!ειναι ανάλογα την μάρκα!εγω παίρνω baunch&lomb "πολύ καλή μάρκα) πηγαίνω σε ενα γνωστό κατάστημα στο κέντρο και παίρνω τους μηνηεους μόνο 7 ευρώ.... Απλα ειναι και τα λεφτά για το υγΡο Που ειναι γύρω στα 10 ευρώ
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login