Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Όποιος γενικεύει είναι μαλάκας.
Τετάρτη, 8 Μαΐου

Πανελλήνιες

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126799 από PanosDanis στις 28 Απριλίου 2014, 9:04μμ

PanosDanis

μέλος από: 16/2/2014
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλησπερα. Ειμαι Β' λυκειου και του χρονου θα γραψω παννελήνιες για να προσπαθησω να μπω στο ΤΕΙ Αθηνας, συγκεκριμενα στον τομεα πληροφορικης. Μαθητής μετριος εφοσον βγαζω 13-14. Το ερωτημα ποιο ειναι. Φυσικη/μαθηματικα ειμαι ψηλο ασχετος δεν γνωριζω πραγματα για να παω να γραψω κανα 10 στις πανελληνιες και επειδη με ξερω ουτε του χρονου θα κασω να ασχοληθω σοβαρα ομως στα αλλα μαθηματα που θα δωσω (εκθεση/ΑΟΔΕ/βιολογια/εφαρμογες πληροφορικης) τα καταφερνω με την βαση ή κανα 13-14 σε βαθμολογια. Εχω 3 πτυχια πληροφορικης ομως. Ενα της cisco ενα της microsoft ενα της IC3 και επισης κατοχος του proficiency στα αγγλικα. Στις πανελληνιες υπαρχει μοριοδοτηση πτυχιων ή μονο αν ειμαι μελος πολυτεκνης οικογενειας ισχυει;
προφίλάλλα...˵quote˶
7
Μήνυμα #126803 από Dieftharmenos στις 28 Απριλίου 2014, 9:26μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Με βαση τον νεο νομο ουτε αν εισαι μελος πολυτεκνης οικογενειας ισχυoυν οι κοινωνικες κατηγοριες...οποτε ειμαστε ολοι το ιδιο...αν και νομιζω σε μονογονιακες οικογενειες και πολυτεκνους θα επαναφερουν το συστημα μεταγραφων (δηλαδη θα μπορουν να σε τραβανε στο πιο κοντινο τει/πανεπιστημιο της ειδικοτητας σου στην πολη σου)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126875 από Darkwin στις 30 Απριλίου 2014, 11:31μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Ακριβώς αυτό που είπε ο φίλος απο πάνω. Όλες οι ειδικές κατηγορίες πλέον, θα έχουν την ικανότητα, μόλις μπουν σε μια σχολή να κάνουν μεταγραφή σε μία άλλη πόλη. Πχ αν πας στα ΤΕΙ Πληροφορικής στην Αλεξανδρούπολη που έχει 7.000 μόρια, μπορείς να κάνεις μεταγραφή στα ΤΕΙ Πληροφορικής στο Ηράκλειο που έχει 10.000 μόρια. Καλό είναι αυτό.
Δεν είναι αναγκαστικό νομίζω στο πιο κοντινό ΤΕΙ/ΑΕΙ. Σε όποιο θες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login