Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αγάπα τον πλησίον σου. Κούρδισε το πιάνο σου.
Κυριακή, 12 Μαΐου

Pre-Lower Ιουνίου 2014

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #127485 από Jonathan39 στις 25 Μαΐου 2014, 11:51πμ

Jonathan39

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 21/5/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0

Γειά σας παιδιά και πάλι.
7 Ιουνίου δίνω το pre-lower και έχω πάρα πολυ άγχος διότι δίνω το πρώτο πτυχίο μου για Αγγλική γλώσσα.Η δασκάλα μας μας έχει πει οτι είναι παρα πολυ εύκολο.Για αυτο θέλω να μου πείτε τις γνώμες σας και πώς βαθμολογούνε.Σας παρακαλώ παιδιά βοηθήστε με,με εχει φαει το άγχος!
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127504 από Jonathan39 στις 25 Μαΐου 2014, 4:51μμ

Jonathan39

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 21/5/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
μία απάντηση ρε παιδιά ..με έχει φαει το άγχος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127512 από aglina στις 25 Μαΐου 2014, 6:07μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα δεν νομιζω να παρεις απαντισεις γιατι το 99% των παιδιων δεν το δινουν αλλα μην ανχονεσε δεν υπαρχει λογος.
προφίλάλλα...˵quote˶
3
Μήνυμα #127676 από MikeK13 στις 28 Μαΐου 2014, 10:50μμ

MikeK13

Εικονίδιο
μέλος από: 6/10/2013
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εγώ από τι φαίνεται ανήκω στο 1% :P

Εγώ το έδωσα τον Νοέμβρη ή Δεκέμβρη του 2014 δεν θυμάμαι. Λοιπόν, ο εξεταστής εμένα ήταν πολύ φιλικός και πολύ πρόθυμος ( για το speaking μιλάω ). Δεν είναι ο ''κακός'' ο τύπος που θα βρει και το παραμικρό λάθος για να σε κόψει. Και άμα ''κολλήσεις'' κάπου θα σε βοηθήσει να ''ξεκολλήσεις''. Τα θέματα του speaking είχαν να κάνουν με την εκπαίδευση και την τεχνολογία και το πως θα μπορούσε η τεχνολογία να βοηθήσει την εκπαίδευση. Βέβαια τα θέματα αλλάζουν και δεν είναι πάντα τα ίδια αλλά τέλος πάντων. Στο listening τα πράγματα είναι λίγο ποίο δύσκολα ( για έμενα τουλάχιστον ) τα έλεγε κάπως λίγο γρήγορα. Το GVR ( Grammar Vocabulary Reading) είναι εύκολο το λεξιλόγιο και ο χρόνος αρκετός ( εγώ τελείωσα 15 λεπτά πριν ). Το Grammar από γραμματική είχε: Ενεργητική, Παθητική,Caustative,I'd rather (ένα παράπηγμα μόνο ), και Condistionals (υποθετικοί λόγοι ). Το writting ήταν και αυτό εύκολο το θέμα από το ένα δεν το θυμάμαι άλλα ήταν ένα γράμμα σε ένα φίλο ( δεν θυμάμαι για ποίο λόγο ) και το άλλο ήταν σε ποιον διάσημο θα θέλαμε να μοιάσουμε και πως πιστεύουμε ότι θα ήταν η ζωή μας.

Για να γράψεις καλά πρέπει να διαβάσεις και καλά. Εγώ το πέρα με pass. Και μπορείς να αγοράσεις και βιβλίο προετοιμασίας για τις εξετάσεις από το internet     http://www.hau.gr/?i=learning.el.alcebcce.342 εγώ αυτό χρησιμοποίησα. Πείρα και του καθηγητή και του μαθητή γιατί του καθηγητή έχει τις απαντήσεις και τα cd για τα listenings.

Εάν βοήθησα πάτα αποδεκτή           
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login