Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Αν ακούσετε ότι σήμερα θα καταστραφεί ο κόσμος μην ανησυχήσετε: Στην Αυστραλία είναι κιόλας αύριο!
Δευτέρα, 20 Μαΐου

Γυμναστικη

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128828 από Snipers στις 11 Ιουλίου 2014, 5:33μμ

Snipers

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2013
μηνύματα: 89 αποδεκτές 0
Λοιπον παιδια παω γυμναστηριο με τον πατερα μου επειδη η θεια μου το καθαριζει το βραδυ οποτε μπαινουμε ελευθερα και εχουμε προσβαση σε ολα τα μηχανηματα!Θελω να σας πω οτι θελω να σφηξω καλα και να χασω το παχος που εχω στην κοιλοια ( δεν ειμαι χοντρος 70κατι κιλα ειμαι απλος 3χρονια τωρα δεν κανω τπτ και τρωω τα παντα,δεν αθλουμαι κιολας λιγο ποδηλατο κανω)Λοιπον θελω να μου πειτε πως να κανω αυτα που θελω εγω.Θελω να κανω κοιλιακους,να σφηξω καλα απο το φαλι και πανω και να κανω καλους μυς στα χερια.πειτε μου οτι μπορειτε προγραμμα,σετ,ωρα για καθε ενα και με χαρα θα δωσω αποδεκτη σε οποια απαντηση με βοηθησε περισσοτερο!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128878 από Snipers στις 13 Ιουλίου 2014, 1:47μμ

Snipers

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2013
μηνύματα: 89 αποδεκτές 0
Κανεις? Χρειαζομαι μια απαντηση.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #128879 από Epistimon στις 13 Ιουλίου 2014, 2:07μμ

Epistimon

Εικονίδιο
μέλος από: 14/6/2013
μηνύματα: 102 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Επειδη παω και εγω γυμναστηριο και ο γυμναστης μου μου εχει δωσει προγραμμα για κατι παρομοιο θα σου πω. Καταρχας πρεπει να ξεκινας με διαδρομο η ποδηλατο και να κανεις γυρω στα 15 λεπτα. Ειναι πολυ σημαντικο να κανεις διαδρομο γιατι σημασια δεν εχει ποσα κιλα εισαι αλλα ποσο λιπος εχεις πανω σου που αυτο πρεπει να καει αμεσα! Αφου λες οτι πας σε γυμναστηριο λογικα θα υπαρχουν ολα τα απαραιτητα μηχανηματα μεσα. Δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις ποιο μηχανημα κανει τι. Το καλυτερο σετ που μπορεις να ξεκινησεις ειναι 3 σετ των 15 (3Χ15) η μπορεις 4 σετ των 10 (4Χ10. Σε μια μερα δεν μπορεις να τα γυμναζεις ολα οποτε θα σου προτεινα αν μπορεις να πηγαινεις καθε μερα η μερα παρα μερα και να γυμναζεις την μια μερα τα ποδια με τα καταλληλα μηχανηματα την αλλη μερα τα χερια και το στηθος και παει λεγοντας. Φυσικα καθε μερα ανεξαρτητα τι εχεις να γυμνασεις θα κανεις ΔΙΑΔΡΟΜΟ η ποδηλατο και ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ. Τους κοιλιακους και τον διαδρομο μην τους ξεχνας. Για κοιλιακους ενα καλο προγραμμα ειναι να κανεις 4 σετ των 20 (4Χ20) σε οσα πιο πολλα μηχανηματα κοιλιακων εχει μεσα το γυμναστηριο. Στην αρχη θα ποναει λιγο το σωμα σου αλλα θα ειναι επειδη δεν εχει συνηθισει. Επιπλεον στα μηχανηματα μην βαζεις υπερβολικο βαρος αλλα θα πρεπει να ξεκινας απο τα χαμηλα και θα δεις οτι σιγα σιγα θα βαζεις πιο πολλα κιλα στα μηχανηματα! Κατι τελευταιο που θελω να σου πω ειναι να κοψεις οτι ανθυγειηνο υπαρχει. Αν θες αμεσα αποτελεσματα και γρηγορα τοτε σουβλακια,γλυκα και τετοια μετα το καλοκαιρι. Αλλα κατα την γνωμη μου αμα φας 1-2 σουβλακια αυτο τον μηνα και γυμναζεσαι παραλληλα δεν θα γινει απολυτως τιποτα.
ΥΓ: Μην μπεις στην σκεψη να παρεις βοηθητικα και πρωτεινες δεν αξιζουν και μπορει να σε καταστρεψουν
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128880 από pi8hkos97 στις 13 Ιουλίου 2014, 3:17μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Καλά όσα λέει ο φίλος από πάνω. Κατά τη γνώμη μου θα σου πρότεινα να ρωτήσεις έναν γυμναστή να σου βγάλει εβδομαδιαίο πλάνο γυμναστικής και να πας και σε διατροφολόγο να σου βγάλει ειδική διατροφή για το στόχο σου (π.χ. γράμμωση). Έτσι αν τα τηρείς ΕΥΛΑΒΙΚΑ θα δεις καταπληκτικά αποτελέσματα σε χρόνο που ούτε καν φανταζόσουν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129535 από tasosxd στις 16 Αυγούστου 2014, 3:00μμ

tasosxd

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/7/2014
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
file mou ..hthela na soy po ...mporeis na agoraseis to men s health h biblos etsi legetai kanei 15 eyro kai ego ayto exo ..ekei lei th soma the na kaneis pos na kaneis th set poso jekourash epeiisis exei kai foto   pou sta deixnh   k exei telospantos polla programata parto den tha xaseis to xrhsimopoio 4 mhnes kai exo dei fobera apotelesmata
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129536 από tasosxd στις 16 Αυγούστου 2014, 3:03μμ

tasosxd

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/7/2014
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
πααρε το μενσ χεαλθ βιβλοσ ετσι λεγεται εκει μεσα εχει τη προγραμα θεσ ποσ το κανεισ εχει φοτο που σου δειχνη επισισ εχει τι σετ να κανεισ ποσο να ξεκουρασεσαι καθε ποτρε να κανεισ και αλλα πολλα αυτο κανει 15 στα περιπτερα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129798 από pandavampirewol στις 27 Αυγούστου 2014, 1:02πμ

pandavampirewol

Εικονίδιο
μέλος από: 26/8/2014
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Ξεκίνα επίσης τρέξιμο. Ειναι καλό να χάσεις λίπος. Καντο για αρχη 4-5φορεσ την εβδομάδα 3-4 χιλιόμετρα. Αμα αντέχεις πιο πολυ ανεβασε ήμερες και χιλιόμετρα. Σου προτείνω το Nikerunning + application. Θα σε βοηθήσει. Θα έχεις τον δικό σου προπονητή και challenges να κάνεις με φίλους σου. Σου λεει επίσης την ταχύτητα χρονο χιλιόμετρα δρομο και τις θερμίδες που καις. Άμα θες και έξτρα κοιλιακούς χωρίς τα όργανα κατέβασε το freeletics. Πρόσεχε την διατροφή σου χάσε λίπος και σε 6εβδομαδες τράινιγκ θα δεις αποτέλεσμα. Εύχομαι να σε βοήθησε λιγο αυτό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login