Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ο Σημίτης και ο Τσουκάτος να απαγορεύουν την εκπομπή της Μαλβίνας γιατί τους αποσπούσε από τη δημιουργικότητα
Παρασκευή, 17 Μαΐου

ενα νεο ξεκινημα ζωης

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128839 από nikipap στις 11 Ιουλίου 2014, 9:39μμ

nikipap

Εικονίδιο
μέλος από: 11/7/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Γεια σας!ειμαι 14 ετων και πραγματικα χρειαζομαι την βοηθεια σας!! Θα το παρω απο την αρχη και με συγχωρειτε που θα γινω κουραστικη!εγω γενηθηκα ελλαδα μεγαλωσα εδω ολη μ η ζωη ειναι εδω!οι γονεις μ ηταν σε διασταση ,η μητέρα μ ηταν μαζι μου και ο πατέρας μου γερμανια!πριν δυο χρονια τα ξαναβρικαν μεταξυ τους και μας θελει κοντα του στην γερμανια! (Ολο τον καιρο αυτο απο τοτε που γεννήθηκα ζουσα εγω με την μαμα μ με τα λεφτα π μας εστελνε ο μπαμπας μ)ολο αυτο που συμβαινει δεν μπορω να το αντιμετωπίσω νιωθω χαλια θα χάσω ολη μ την ζωη τα παντα και οπως ξερετε εδω στην ελλαδα ειναι δυσκολα τα πραγματα και οι γονεις μ αμα πουν κατι το κανουν! Μετακομιζω τον δεκεμρη! Δεν θα το αντέξω πραγματικα, ξερω απταιστως αγγλικα αλλα γερμανικα γρηηη και πως θα με αντιμετιπισουν να γερμανακια εκει; βσκ θα παω σε αγγλικο κολεγιο αλλα παλι φοβαμαι την εντυμετοπιση του! Εκει δεν βγεινουν εξω δεν εχουν γκομενους δεν εχουν ζωη εδω ομως ειναι διαφορετικα(αν κανω λαθος διορθωστε με) εκείνο π με πονάει ειναι οτι θα χάσω την κολλ μ ειμστε απο μωρα φιλες και στην πορεια γιναμε κολλητες κανει γ εμεας σχεδια οτι θα σπουδασουμε μαζι κτπλ και μ σπαραζει την καρδια… πραγματικα θελω την υποστήριξη σας σε αυτο το λεω με τοσο αγνοτητα.. Δεν εχω καποιον να με στηρίξει εκτως απο την μαμα μ αλλα μ λει συνεχεια πρεπει πρεπει και πρεπει.. Αν είχατε περασει κατι παρομοιο και εσεις θα χαρω να ακουσω πως το αντιμετοπισατε.. Ευχαριστω γ τον χρονο σας!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128842 από pi8hkos97 στις 11 Ιουλίου 2014, 10:12μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Κοίτα, χωρίς να έχω περάσει κάτι παρόμοιο, πιστεύω ότι η μάνα σου καλό θα ήταν να περιμένει να γίνεις 18 (4 χρόνια είναι, ας περιμένει για να μη σου γ@μήσει τη ζωή), να μείνεις ελλάδα για σπουδές και μετά να πάει αυτή γερμανία και να σου στέλνουν λεφτά από εκεί για να εξασφαλίζεσαι. Πες της ότι είσαι και εσύ στη μέση, και ότι τόσα χρόνια ήταν μακριά από τον πατέρα σου, τώρα την έπιασε ο πόνος να τα ξαναβρούν; Ευτυχώς μεσολαβούν μερικοί μήνες και αν την ζαλίζεις κάθε μέρα ίσως σε "λυπηθεί" και αλλάξει κάτι. Αν τώρα θέλει έτσι και αλλιώς να φύγει, δεν έχεις παππού/γιαγιά ή καμιά θεία/θείο να μπορεί να σε κρατήσει μέχρι να γίνεις 18 για να μη χάσεις τη ζωή στην ελλάδα; Συζήτησέ το ώρημα και ήρεμα με τη μάνα σου και πιστεύω ότι αν καταφέρει να σε νιώσει θα αλλάξει κάτι.
Τώρα αν είναι ανένδοτη και θέλει ντε και καλά να έρθεις γερμανία, για να γλιτώσεις το κολλέγιο κάτσε μάθε όσο πιο καλά μπορείς τα γερμανικά, έχεις κάμποσο χρόνο. Αλλά και πάλι πας κολλέγιο μετά δεν γυρνάς σπίτι και κάνεις τη ζωή σου όπως θες; Η ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΛΕΙΣΤΗ; Διότι αν δεν είσαι δεν θα αλλάξει κάτι πρακτικά.
Πάνω από όλα ψυχραιμία και κοίταξε να πείσεις τη μάνα σου ή να κάτσει για 4 χρόνια ή να σε αφήσει σε κάποιο συγγενή. Πιστεύω ότι στο τέλος θα τα καταφέρεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128846 από Dieftharmenos στις 11 Ιουλίου 2014, 11:55μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Κοπελα μου ενα θα σου πω...πανε και δεν θα το μετανιωσεις.

Ειχα και εγω την ευκαιρια μου καποτε να φυγω εξωτερικο αλλα ειπα ΟΧΙ...το μετανιωσα οσο τιποτα.

Αρχικα,μιλαμε για μια πολυ σοβαρη χωρα που θα σου προσφερει τα παντα.Υγεια,παιδεια,μελλοντικη δουλεια και ολες τις υπηρεσιες ΤΖΑΜΠΑ.Επισης μην ξεχνας οτι υπαρχουν εκατομμυρια Ελληνες εκει οποτε το ελληνικο στοιχειο αν θες να το βρεις,θα το βρεις.

Εισαι μικρη ακομα και δεν καταλαβαινεις τοσο ποσο τυχερη εισαι.Λογικο...και εγω αυτο ελεγα,οτι θα χασω τους φιλους μου και την ζωη μου και ειπα στην μητερα μου ενα μεγαλο ΟΧΙ και τωρα το μετανιωνω οσο τιποτα.

Οτι και να σου πω βεβαια εσυ θα σκεφτεσαι τις φιλες σου...θα ερχεσαι να τις βλεπεις ομως.Εκει θα κανεις καινουργιες παρεες και πιστεψε με μετα απο λιγο καιρο απο μονη σου θα καταλαβεις οτι εκανες καλα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login