Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Η αναζήτηση της ευτυχίας είναι μια από τις βασικές αιτίες της δυστυχίας.
Κυριακή, 12 Μαΐου

Τρεξιμο και χασιμο λιπους

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129031 από bombotas12 στις 20 Ιουλίου 2014, 11:28μμ

bombotas12

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/7/2014
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Γεια σας εδω και αρκετο καιρο αποφασισα να χασω βαρος(λιπος) στη περιοχη της κοιλιας και τον μπουτιον.Ειμαι 1.63 υψος και βαρος 69.
ειμαι ετοιμος να αρχισω τρεξιμο και θελω να μου πειτε ποσοι ωρα να κανω και τι ασκησεις να κανω για σιγουρα αποτελεσματα θελω να χασω 10-12 κιλα και απλη διατροφη (τι να τρωο και τη να αποφευγω
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #129033 από pi8hkos97 στις 20 Ιουλίου 2014, 11:36μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

πίνε πολλά νερά, τρώγε πολλά φρούτα-λαχανικά και καλό κρέας (κατά τη γνώμη μου μόνο κοτόπουλο και σπάνια χοιρινό), ψάρι (όχι τηγανητό) και όσπρια πολλά. Από γαλακτοκομικά να προτιμάς τα άπαχα ή ημιάπαχα (π.χ. γάλα 1,5 %, γιαούρτι 0% ή 2% και όχι παραπάνω).
Ξεχνάς: γλυκά, αναψυκτικά, φαγητό από έξω (σουβλάκια, πίτσα και τέτοια), μ@λακίες του περιπτέρου (π.χ. γαριδάκια, πατατάκια, σοκολάτες) και ότι έχει ζάχαρη και λιπαρά. Επίσης το αλάτι περιόρισέ το στο ελάχιστο.
Καλύτερα να βρεις διατροφολόγο να σου βγάλει πρόγραμμα και ποσότητες. Αυτά που σου είπα είναι τα βασικά, αλλά με πρόγραμμα διατροφολόγου θα έχεις πραγματικά άμεσα αποτελέσματα.
Για την άθληση καλό θα ήταν να κάνεις γυμναστήριο, ώστε να σφύξουν και οι μύες. Αλλά αν δεν γίνεται και το τρέξιμο μια χαρά είναι για αρχή. Όταν αδυνατίσεις ξεκκινάς pushaps, squats, κοιλιακούς και ραχιαίους και είσαι κομπλε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129400 από anna004512 στις 09 Αυγούστου 2014, 3:36μμ

anna004512

Εικονίδιο
μέλος από: 9/8/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
με το τρεξιμο χανεις μυικη μαζα..οποτε θα σ συνιστουσα πολυ γρηγορο περπατημα ,1 ωρα την ημερα σε συνδυασμο με υγιεινη διατροφη!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login