Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η ιστορία επαναλαμβάνεται μόνο όταν κάποιος δεν την ακούει την πρώτη φορά.
Δευτέρα, 29 Απριλίου

Σπουδές και γενικότερα μέλλον

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #131405 από PolGr00 στις 01 Δεκεμβρίου 2014, 9:23μμ

PolGr00

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/12/2014
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Χαίρετε μέλη του ftou.gr! Είμαι 15 ετών και φέτος τελειώνω το γυμνάσιο. Δυστυχώς, με το νέο εκπαιδευτικό σύστημα είμαι υποχρεωμένος να σκέφτομαι από τώρα ποια ομάδα θα ακολουθήσω και συνεπώς και τι επάγγελμα..Έως προσφάτως, είχα στο μυαλό μου την Ιατρική. Δεν είναι ότι δεν είμαι καλός στα μαθηματικά, τη φυσική, τη χημεία ή τη βιολογία ίσα ίσα είναι από τα αγαπημένα μου μαθήματα απλώς είμαι αρκετά "τεμπέλης" και γενικά δεν μπορώ να δεχτώ την πίεση και το διάβασμα που απαιτεί η σχολή αυτή! Βασικά, θέλω να γίνω ηθοποιός, αλλά δεν θεωρώ την Ελλάδα ως προοπτική για κάτι τέτοιο! Το εξωτερικό είναι η μόνη λύση αλλά σκέφτομαι πάντα πως θα το πω στους γονείς μου, πώς θα τα καταφέρω κτλ. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Ξέρω ότι είμαι αρκετά μικρός ακόμα αλλά νομίζω πώς είμαι και αρκετά ώριμος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131409 από XxXGreGXxX στις 02 Δεκεμβρίου 2014, 10:48πμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Το τι θα διαλεξεις ειναι καθαρα δικο σου θεμα. Αμα θες να γινεις γιατρος προσπαθησε το και επισης εαν σου αρεσει και η ηθοποια μπορεις να παρακολουθησεις παραλληλα μια δραματικη σχολη. Πουθενα δεν ξερεις αμα υπαρχει μελλον. Το οτι θα βρεις στο εξωτερικο κατι αμα γινεις ηθοποιος δεν ειναι καθολου σιγουρο. Κανε αυτο που θες και οι καλοι δεν χανονται.. Οι γονεις σου με οτι διαλεξεις πιστευω θα αε στηριξουν και θα βοηθησουν οσο μπορουν. Γενικοτερα υπαρχει μελλον :-)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login