Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το διαχωριστικό όριο της συνήθειας από την εμμονή είναι μικρό, πολύ μικρό.
Τετάρτη, 15 Μαΐου

Κιλα, γυμναστική.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #133832 από SneakyGuy στις 27 Μαΐου 2015, 8:43μμ

SneakyGuy

banned
μέλος από: 25/2/2015
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Ειμαι αγόρι 15,5 χρόνων και ειμαι 54 κιλά και 1,76 ύψος με λίγα λογια πρέπει να πάρω 10 κιλά(εξαιτίας του BMI). Θα μου πείτε πρέπει να τρως πολυ και αυτο προσπαθώ να κανω. Αν έχετε κάποια ιδεα που δεν νομιζω γράψτε απο κατω.

Και το δεύτερο πράγμα που θελω να ρωτήσω. Δεν κανω γενικά καθόλου γυμναστική, δεν πηγαίνω σε καμία ομάδα ποδόσφαιρο, μπάσκετ, τιποτα. Και τωρα ειναι που θελω να μου προτείνετε ιδέες για το τι μπορώ να κανω για να γυμναστώ λιγάκι. Για να ξέρετε ζω σε κωμόπολη-χωριό οπότε έχουμε πολυ φύση επίσης έχουμε γυμναστήριο(αλλα ειμαι 15 δεν νομιζω να επιτρέπετε να κανω βάρη), υπάρχει γήπεδο μπάσκετ, ποδοσφαίρου. Επίσης εχω μονόζυγο στο σπίτι μου και εχω ποδηλατο( οχι γυμναστικής κανονικό ποδήλατο που οδηγας :P ). Και επειδη δεν κανω καθόλου γυμναστική και δεν εχω κιλά τα χέρια μου ειναι πολυ λεπτά και τα πόδια μου χοντρά, επειδη δεν κινούμε σχεδόν ποτε. ( πιο πολυ πρέπει να γυμνασω τα πόδια μου αλλα πρέπει να πάρω και κιλά οπότε ειναι λιγο δύσκολο! :S )

Δώστε μου ιδέες μιας και έρχετε καλοκαιράκι θα εχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #133834 από DragonLordGR στις 28 Μαΐου 2015, 12:41πμ

DragonLordGR

μέλος από: 27/4/2015
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα αλλα ημουν κανα 2 ποντους πιο κοντος.Λοιπον αν ακολουθησεις τα βηματα μου σε 2 μηνες θα εχεις τεραστιο αποτελεσμα και στο εγγυωμαι.Αρχικα θα πρεπει να παρεις βαρος σε μυς και αυτο γινεται με γυμναστικη,εκτος αν θες να παρεις απλα κιλα σε λιπος τα οποια δεν θα σε κανουν εμφανισιμο.Αν θες βαρος σε μυς θα πρεπει 1ον να το θελεις πολυ και 2ον να εισαι αποφασισμενος να το κανεις.Το σιτε που θα σου στειλω ειναι ενα ολοκληρο προγραμμα το οποιο μολις το τελειωσεις θα εχεις τεραστια αλλαγη αλλα θα πρεπει να ακολουθεις τα βηματα,τα οποια τα εξηγει τελεια(http://www.50pullups.com/50-pullups-programme/warm-training).Εγω ακουλουθησα αυτο το προγραμμα,το τελειωσα, μαζι με ασκησεις push ups και σε συνδιασμο με πρωτεινες απο τροφη(κοτοπουλο,αυγα) εχω φτασει στο τελειο φυσικο σωμα και ειμαι 17 χρονων.Οσο για τα βαρη που ειπες εισαι 15 χρονων,εγω ολο αυτο το ξεκινησα στα 16 χωρις γυμναστηρια,εισαι αρκετα μεγαλος για να σηκωνεις βαρη και το προγραμμα που σου εστειλα δεν θα σου στερησει τιποτα στην αναπτυξη σου.Εγω εχω ψηλωσει πολυ απο περσι διοτι με βοηθησε η γυμναστικη.Ελπιζω να σε βοηθησα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133848 από SneakyGuy στις 28 Μαΐου 2015, 11:44μμ

SneakyGuy

banned
μέλος από: 25/2/2015
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Έγραψε:(DragonLordGR@28 Μαΐου 2015)
Γεια σου φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα αλλα ημουν κανα 2 ποντους πιο κοντος.Λοιπον αν ακολουθησεις τα βηματα μου σε 2 μηνες θα εχεις τεραστιο αποτελεσμα και στο εγγυωμαι.Αρχικα θα πρεπει να παρεις βαρος σε μυς και αυτο γινεται με γυμναστικη,εκτος αν θες να παρεις απλα κιλα σε λιπος τα οποια δεν θα σε κανουν εμφανισιμο.Αν θες βαρος σε μυς θα πρεπει 1ον να το θελεις πολυ και 2ον να εισαι αποφασισμενος να το κανεις.Το σιτε που θα σου στειλω ειναι ενα ολοκληρο προγραμμα το οποιο μολις το τελειωσεις θα εχεις τεραστια αλλαγη αλλα θα πρεπει να ακολουθεις τα βηματα,τα οποια τα εξηγει τελεια(http://www.50pullups.com/50-pullups-programme/warm-training).Εγω ακουλουθησα αυτο το προγραμμα,το τελειωσα, μαζι με ασκησεις push ups και σε συνδιασμο με πρωτεινες απο τροφη(κοτοπουλο,αυγα) εχω φτασει στο τελειο φυσικο σωμα και ειμαι 17 χρονων.Οσο για τα βαρη που ειπες εισαι 15 χρονων,εγω ολο αυτο το ξεκινησα στα 16 χωρις γυμναστηρια,εισαι αρκετα μεγαλος για να σηκωνεις βαρη και το προγραμμα που σου εστειλα δεν θα σου στερησει τιποτα στην αναπτυξη σου.Εγω εχω ψηλωσει πολυ απο περσι διοτι με βοηθησε η γυμναστικη.Ελπιζω να σε βοηθησα!


Με βοήθησες πολυ! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες θα ξεκινήσω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Επίσης εάν κάποιος άλλος θέλει μπορεί να μου γράψει τις δίκιες του συμβουλές. Όλες οι έξτρα συμβουλές ειναι αποδέκτες!

Επίσης εχω αρχίσει και κανω κατι σαν καμπούρα και θα ήθελα να το αποτρέπω απο τωρα γιατι βλέπω οτι ειναι νωρίς αν ξέρεις κατι και μπορεις να με βοηθήσεις θα ήμουν πολυ ευχαριστημένος, επίσης εάν ξέρει και κάποιος άλλος ας μου πει την άποψη του.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133851 από DragonLordGR στις 29 Μαΐου 2015, 1:42πμ

DragonLordGR

μέλος από: 27/4/2015
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Τιποτα να'σαι καλα.Οσο για την καμπουρα ειναι ακριβως το οτι επειδη εισαι πολυ ψηλος και λεπτος ταυτοχρονα απο την αγυμνασια καμπουριαζεις.Ειναι φυσιολογικο με λιγη δουλεια θα στρωσεις!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login