Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δύο τρόποι υπάρχουν για να μην πλήξει ένα νεαρό ζευγάρι την Κυριακή το απόγευμα: ο άλλος είναι να πάει σινεμά.
Τετάρτη, 15 Μαΐου

Οικογενειακά

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134000 από SneakyGuy στις 10 Ιουνίου 2015, 5:50μμ

SneakyGuy

banned
μέλος από: 25/2/2015
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Το θέμα μου ειναι προσωπικό, κανονικα δεν θα επρεπε να το αναφέρω στο Ίντερνετ ή κατι τετοιο αλλα ειμαι απελπισμένος.

Λοιπόν ειμαι 15-16 χρόνων παω Α λυκείου και εχω ενα οικογενειακό πρόβλημα. Όλα ξεκίνησαν οταν μου ειπε η μάνα μου οτι θα κόψει το Ίντερνετ στο σπίτι Πέρυσι το καλοκαίρι. Εγώ δεν ειναι οτι ειμαι εθισμένος ή ήμουν ή κατι τετοιο. Απλα έπαιζα πολλές ώρες και η μάνα μου φοβόταν. Έβγαινα κανονικα έξω πήγαινα στο φροντιστήριο μου καλοκαιρινά μαθήματα πήγαινα στην θάλασσα και ήταν μερες που καθομουν ολη μέρα στη θάλασσα, απλα οταν δεν ειχα τι να κανω ήμουν σπίτι και έπαιζα βιντεοπαιχνίδια. Λοιπόν πέρναγε το καλοκαίρι μου το ξαναλέγε και το πρότεινε και στον πατέρα μου. Ξεκίνησαν τα σχολεία τον Σεπτέμβρη και κατα τις 25 Σεπτεμβρίου περίπου βλέπω μια μέρα το Μοντεμ και είχε σβηςει το λαμπάκι για το Ίντερνετ! Ε τότε έγινε ο τρίτος παγκόσμιος! ( έν τω μεταξυ να πω οτι εκείνη την χρόνια έδινα πτυχίο στα αγγλικά το lower και το πηρα και η μητέρα μου μου χε υποσχεθεί οτι εάν το πάρω θα μου αγόραζε ενα καινούριο κινητό γιατι ειμαι με ενα παλιό, και μεχρι σήμερα δεν το πηρα!(τον Αύγουστο είχαν βγει τα αποτελέσματα και το ειχα περάσει) τέλος πάντων ας συνεχίσω, ειχα φταιςει στο σημείο να μην μιλάω στους γονείς μου αλλα όσο περνούσε ο καιρος το ξεχναγα και όλα ήταν μια χαρά! Ειχα ρωτήσει κιολας κατα την διάρκεια της χρονιάς και κινητό γιατι μου είχε υποσχεθεί αλλα τιποτα! Να πω οτι δεν ειμαι και ο καλύτερος μαθητής στο σχολείο αλλα δεν ειμαι και ο χειρότερος!(βγάζω 16 μ.ο.). Επίσης να πω οτι η μητέρα μου καπνίζει και δεν θέλει να το αναφέρει κανεις αυτο γιατι της σπάει τα νεύρα!
Φτάνουμε λοιπόν σήμερα που πήγα στο δωμάτιο της μητέρας μου και της ζήτησα να ξαναβάλουμε Ίντερνετ! Και μου ειπε να ρωτήσω τον πατέρα μου, ενώ ξέρει οτι αυτός αν δεν συμφωνήσει αυτή δεν πρόκειται να το δεχτει! Την ρώτησα παλι και μου ειπε οχι και την ρωτάω γιατι. Και μου λεει γιατι καθίσουν όλη μέρα και όλη νύχτα. Και τις λεω αφού έβγαινα έξω πήγαινα στην θάλασσα κτλ κτλ. Και μου ειπε οχι και δεν το κανω για το κακο σου γιατι εισαι εθισμένος το κόψαμε. Σκέφτομαι λιγο και της λεω εγώ δλδ τι θα πρεπε να κανω που εισαι εθισμένη στο τσιγαρο, δεν θα επρεπε να τα πετάξω ολα; Και μου λεει δεν θα πετάξεις τιποτα, εσυ δεν βγάζεις λεφτά και δεν έχεις δικαίωμα εδώ μεσα! Και εκεί ειναι που τα πηρα άγρια στο κρανίο! Και της κανω τι είπες δεν εχω δικαίωμα εδώ μεσα; Ακούς τι λες τωρα; Και έφυγα και της ειπα να μην μου ξαναμιλήσει! Επίσης να πω οτι η μητέρα μου δεν δουλεύει ειναι νοικοκυρά και κόψανε το Ίντερνετ αλλα έχουμε ακομα απεριόριστα σε σταθερά και εχει και σύνδεση στο κινητό.( το λεω γιατι μου φαίνεται λιγο άδικο)

Αυτο το ανεβάζω χωρίς την άδεια τον γονιών μου φυσικά. Ευχαριστώ όσους εκατσαν να το διαβάσουμε και θα ήθελα να με βοηθήσετε! Ευχαριστώ εκ των προτερων!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login