Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Θα πληρώσεις για τις αμαρτίες σου. Αν έχεις ήδη πληρώσει, παρακαλώ αγνόησε αυτό το μήνυμα.
Δευτέρα, 13 Μαΐου

σχολη φωτογραφιας

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134389 από ola h tipota στις 19 Ιουλίου 2015, 12:24πμ

ola h tipota

Εικονίδιο
μέλος από: 31/8/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Λοιπον παιδια μολις τελειωσα το λυκειο και θελω πααρα πολυ να ασχοληθω με τη φωτογραφια.Μπορω να καθομαι για ωρες και απλα να τραβαω φωτογραφιες..ειναι η ζωη μου!!! κι εμενα λοιπον η ερωτηση μου τωρα ειναι μηπως ξερει καποιος για τις σχολες εδω στην αθηνα. ελεγα για AKTO,αλλα οταν πληροφορηθηκα το ποσο των διδακτρων επαθα εγκεφαλικο..βεβαια εχω ακουσει κι οτι ειναι η καλυτερη σχολη φωτογραφιας στην ελλαδα...θελω απλα αν υπαρχει καποιος να μου πει ποια σχολη μου προτεινει...
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #134495 από cool_guy15 στις 29 Ιουλίου 2015, 2:49πμ

cool_guy15

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 65 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Χαίρετε, καταρχήν συγχαρητήρια που κυνηγάς το όνειρό σου και δεν επαναπαύεσαι στην 'σταθερη δουλεια με σταθερο μισθο'. Η φωτογραφία είναι κάτι πολύ δημιουργικό από το οποίο μπορείς να έχεις και καλά έσοδα..Αν κατάλαβα καλά, δεν έχεις δώσει πανελλήνιες έτσι; Μια οικονομική λύση, είναι να δώσεις πανελλαδικές του χρόνου με στόχο να εισαχθείς στο τμήμα Φωτογραφίας & Οπτικοακουστικών μεσών του Τει Αθήνας. Δεν θα είναι και ιδιαίτερα δύσκολο να το καταφέρεις αφού η βάση κυμένεται στα 10000 μόρια..Βέβαια δεν ξέρω ποιο είναι το επίπεδο των σπουδών. Σε περίπτωση που δεν θέλεις να μπεις σε αυτήν την διαδικασία..υπάρχουν και τα ΙΕΚ..τα διδακτρα κυμαινονται στο 300αρι το μηνα..2 ετη ειναι οι σπουδες...Η αμέσως επόμενη λύση είναι τα σεμινάρια..μπορείς να παρακολουθήσεις αρκετά σεμινάρια φωτογραφίας και να μάθεις απο κει κάποια πράγματα..Βέβαια, σαφώς αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να προτιμήσεις την ΑΚΤΟ για έναν και μόνο λόγο. Προσφέρει BA(=Bachelor) στην φωτογραφία, πράγμα που σημαίνει ότι οι σπουδές σου θα είναι ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥ επιπέδου. Να ξέρεις πάντως, πως αν επιλέξεις την φωτογραφία ως επάγγελμα, θα δυσκολευτείς πολύ εδώ στην Ελλάδα για να ζεις από αυτό μια αξιοπρεπής ζωή.. Άποψή μου; Τα λεφτά που θα έδινες για να σπουδάσεις φωτογραφία, δωστα για να ειδικευτείς σε κάτι με επαγγελματική κατάρτιση (π.χ. Επαγγελματα Υγείας-Οικονομικών-Τουριστικα) και ταυτόχρονα πάρε και τα σεμινάριά σου στην επαγγελματική φωτογραφία και άμα σου κάτσει ζήστο, αλλιώς να έχεις δουλειά να ζεις. Αυτά από μένα ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login