Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ζωή είναι αυτό που μας συμβαίνει την ώρα που εμείς κάνουμε άλλα σχέδια.
Πέμπτη, 9 Μαΐου

Κρέμα για σημάδια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134769 από ScandalousAngel στις 19 Αυγούστου 2015, 9:20μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0
Γεια σας! Λοιπον, πριν απο πολυυ καιρο (1 χρονο και κατι) με τσιμπησε μια θαλασσια ανεμωνη. Με γεμισε σημαδια στα ποδια σαν εγκαυματα. Το θεμα ειναι οτι δεν εχουν φυγει και αναρωτιεμαι αν γνωριζει κανεις απο εσας καμια καλη επουλωτικη κρεμα που εξαφανιζει ή εστω μειωνει τα σημαδια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134770 από nonreligius στις 19 Αυγούστου 2015, 9:23μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Θα πας στο δερματολόγο. Όχι μόνο για τα σημάδια, μπορεί να είναι και επικίνδυνο. Ένας χρόνος μου φαίνεται υπερβολικά πολύς.
προφίλάλλα...˵quote˶
7
Μήνυμα #134776 από Dieftharmenos στις 20 Αυγούστου 2015, 6:09πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εχ ειχα πριν 3 χρονια ενα παρομοιο περιστατικο με εναν φιλο που τον τσιμπησε οταν ημασταν στην θαλασσα.Δεν ξερω τι εκανες τοτε αλλα συνηθως οταν σε τσιμπαει ανεμωνη πρεπει να πας στο νοσοκομειο(ενταξει βασικα το κανεις και μονη σου αν ξερεις) για να σου χορηγησουν κορτιζονη.Τα σημαδια μενουν για πολυ απο οτι ξερω αλλα για 1 χρονο και βαλε δεν το φανταζομουν.Αν θυμαμαι καλα μετα απο 4-5 μηνες εφυγαν.

Τωρα για επουλωτικες κρεμες...σωθηκες.Καλυτερα να ρωτησεις δερματολογο γιατι κυκλοφορει πολυ μπαζιλα στο εμπορειο και σε καθε ανθρωπο λειτουργουν και διαφορετικα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134785 από ScandalousAngel στις 20 Αυγούστου 2015, 8:08μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0
Ευχαριστω πολυ και τους δυο σας! Dieftharmene, εβαλα κρεμα κορτιζονης αλλα μου φαινεται οτι ηταν μουφα :p
Μαλλον, θα παω σε δερματολογο να τελειωνουμε γιατι ειναι αντιαισθητικα τα σημαδια και με ενοχλουν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134807 από elen στις 22 Αυγούστου 2015, 1:50μμ

elen

μέλος από: 15/8/2015
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
καλησπερα!!συμφωνω πως πρεπει να πας στο δερματολογο και κακως που το αφησες τοσο!εχω ακουσει για μια κρεμα με σαλιγκαρι η οποια ειναι πολυ καλη και το χω δει με τα ματια μου,τρομερα σημαδια σκυλου σε οικογενειακο προσωπο φαινονται πολυ αχνα πλεον..αλλα το οτι δεν τη χρησιμοποιησες κατευθειαν πριν προλαβει το δερμα να ξανα φτιαξει ιστο ισως να παιζει ρολο..στο δερματολογο κανε μια ερωτηση για τη κρεμα γιατι μπορει να μη κανει για ολες τις περιπτωσεις!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login